0 oy
237 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (469 puan) tarafından
Günaydın hanımlar benim saçlarım çok uzadı kalçalarımı geçti. Yıllardır kesemiyorum eşim bırakmıyor diye (bekarken de annem bırakmazdı)ama uzun saç hiç sevmiyorum kısa saç çok hoşuma gidiyor. Dün eşimi ikna ettim gönlü yok hala ama baktı ben çok istiyorum tmm dedi. Arkadaşım ve annem de çok pişman olacağımı söylüyorlar.

2 çocuğum var hiç bakamıyorum saçıma hep topluyorum. Ağırlık yapıyor. Çok gür sürekli tarayıp kurutamıyorum vaktim olmuyor çocuklardan. Eğer kısa kesersem çok rahatlayacağımı düşünüyorum. Taraması ve şekil vermesi kolay olur diyorum. Omuz hizasında kestirmek istiyorum.

Uzun saçını kestirip pişman olan var mı?

Veya kestirip "ohh dünya varmış keşke daha önce kestirseydim" diyen?

Bu arada kapalıyım. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim 

20 Cevaplar

0 oy
(1,135 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Cocukken hep uzundu hevesimi aldim 10 yıldır falan da omuzlarda kullaniyorum evli ve çocuklu biri olarak kesinlikle kısa diyorum cok rahat ve daha modern duruyor bana göre birde bu konuya sen karar ver saç senin zahmeti de sana ait sonuçta 
(469 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canım çok teşekkür ederim tavsiyen için ♥️
-Reklam-
0 oy
(4,391 puan) tarafından
oh dünya varmış dediğim de , hamileydim çok zor zamanlardan geçtim. ama normalde bana soracak olursan uzun saç daha güzel, çünkü kadını kadın yapan özelliklerden biridir☺️❤️
(469 puan) tarafından
Annemler de öyle söylüyorlar ama ben öyle düşünmüyorum. 2 çocuktan sonra saçımla ilgilenip bakım yapamadıktan sonra ☺️
(4,391 puan) tarafından
heves etmişsin zaten bunu yaşamaya hakkin var. olmadı  yine uzatirsin, kökü sen de nasilsa ☺️
(469 puan) tarafından
Aynen canım kökü ben de :))  pişman olacaksam da olayım. İçimde kalmasın
0 oy
(6,162 puan) tarafından
Bende eşim izin vermiyor diye kesmiyoum ama artk bu durum beni çok zorluyor saçlarım aşırı gür ve uzun işkence gibi geliyor duş alıp açmak kurutmak vs 

Ben biraz ucundan kesince bile rahatladim

Eşim gelir gelmez omuzda kestircem sanioyuemki yeniden doğmuş gibi olacağım kapalı olmasam pişman olurda insan kapalı olunca aslında koku sende uzar ben saçlarını zazamaninda sıfıra vurmau ve rahatlığı gormsu biri olarak hiç pişman olmazsin
(469 puan) tarafından
Ayy ben de aynı şekilde çok zorlanıyorum. İnşallah olmam çok teşekkür ederim cesarete ihtiyacım vardı
0 oy
(4,070 puan) tarafından
Ense hizamda kestirmistim omuzlarimin iki parmak ustu oh dunya varmis dedim gercekten 2 bucuk senedir kisa kullanyorum. Busefer biraz daha kisa kestirdim kulak hizasinda bundan pisman oldum bu yakismadi
(469 puan) tarafından
Ayy inşallah ben de öyle derim kesince. Çok istiyorum ama cesaretim yoktu :)
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Ya benim de saçlarım hızlı uzar ama benim eşim de saçlarımı uzun sever bazen bana da geliyorlar uzun saçı kesme isteği ciddi manada bakım isteyen bir şey çünkü az bakmazsan fena oluyor. Hiç pişman olmam kesince ama eşim kestiğime pişman eder :) uzun daha güzeldi der toplamaya çalışıp çıkınca sağdan soldan yaaa bak uzun olsa çıkmazdı der davet olsa saçıma şekil yapamasam uzun olsa yapardın der uzun haline özendirir. 9 aydır hiç dokunmadım gebeliğin son aylarındayım belime heldi nerdeyse ama kesicem ve her kesişimde mutlaka omuz üzeri oluyor  :)
(469 puan) tarafından
Hiç bakım yapamıyorum çocuklardan o yüzden çok istiyorum kesmeyi. Kısa olursa her gün düzleştirebilirim ve taraması vs. açısından çok rahatlarım
(1,986 puan) tarafından
Evet kısayken kullanım çok kolay yıkayıp çık kendi kendine kurur bile uğraş gerektirmez. Bakamıyorsan uzun durmasının mantığı yok kes gitsin bacım ,:)
(469 puan) tarafından
Ayy çok teşekkür ederim cesaret verdin :) bugün kestirecem hatta
0 oy
(486 puan) tarafından
Bi tek benim esim böyle sanıyordum. Bence onuz hizasu degulde omuzun aşağısını kestirebilirsin. Hem esinin de gonlu olur. Sırtında ic çamaşırın oldugu yere kadar gayet güzel olur bence o bile rahatlatır. Kisa sac iyidir ama bende de cocuksu duruyor yuzum cocuksu bi yapiya sahio bu bbu yuzden cok kisa kestiremiyorum 
(469 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tavsiyen için. Öyle yapıcam zamanla belki daha kısa kestiririm
0 oy
tarafından
Ben açık biriyim kısa kestirdiğim her zamanda pişman olmuşumdur ama senin saçların çok uzunmş biraz kestir
(469 puan) tarafından
Yaa inşallah pişman olmam
0 oy
(1,828 puan) tarafından
O kadarda kisaltma bence kürek kemiklerin altinda kestir gözün aliştikca baktin bundada zorlaniyorsun kesersin daha kısa. Ben saçımı hiç kurutmam havluyla islagini alırım kendi kendine kurur. Benim de saçım omuz hizasindaydi . Uzamasini dört gözle bekliyordum .
(469 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tavsiyen için. Öyle yapıcam inşallah ♥️
0 oy
(671 puan) tarafından
Kısa saç daha modern gösteriyor omuzlarinin hizasında olsun rahatlarsin
(469 puan) tarafından
Ayy inşallah canım ♥️
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Birincisi sana zulmedecek kadar asla uzamasına izin verme boyut sana zulmetmeyecek uzunlukta olmalı  eşine ne bakıyorsun sözde uzun saç seviyor ama saçın gün boyu hep dolaşık evde bile topuzdur orta uzunlukta olsa çok rahat edersin en azından kullanışlı olur 
(469 puan) tarafından
Öyle valla zulüm gibi hiç bakamıyorum. İnşallah kesince çok rahatlıycam
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Kışın neysede yazın o kadar saç hiç çekemem
(469 puan) tarafından
Aynen valla perişan oluyorum o kadar ağır geliyor ki bazen başım ağrıyor
0 oy
(12,672 puan) tarafından
Bence bir anda kısacık yapma sana da zor gelebilir omuz hızlarında olsun kısa saçı daha çok seversen bir sonraki sefer iyice kısaltırsın 
(469 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tavsiyen için. Öyle yapıcam inşallah ♥️
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Doğumdan sonra sacmlarim çok dökülüyordu hemde salamiyordum şekil veremiyordum işkence olmuştu gittim ense hizasında kestirdim hem bana çok yakıştı hemde çok rahat ettim hiç pişman olmadım 
(469 puan) tarafından
Ayy darısı bana inşallah. Cesaret verdi yorumunuz
0 oy
(1,189 puan) tarafından
İnanki canım benim saçım çok uzundu kestim oh dünya varmış dedim ciden bakabilene güzel uzun saç benimde iki çocuğum var ve hamileyim o yüzden kestim kurumuyordu diye başıma ağrı giriyordu ağırlığından ama ben omzunun biraz altında kestim kıyamadım saçıma 
(469 puan) tarafından
Kesinlikle doğru bakabilene güzel ben bakamıyorum. İnşallah çok rahatlıycam kesince
0 oy
(1,633 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Saçım dizimdeydi zorlanmıyordumda çokda güzel bir saçım vardı kat kat kestim kalçama gelcek şekilde uzun yine ama ona rağmen çok rahatım hiç pişman olmadım biraz geçsin tekrar kesicem kısalsın çünkü kalçada hâlâ kıyamadım çok kısaltmaya 
(469 puan) tarafından
Ne güzel. Eminim ben de çok rahatlıycam kestirince
(1,633 puan) tarafından
Kesinlike çok rahat keşke önceden kesseydim dedim :)
(1,633 puan) tarafından
Hatta saçımı kesersem pişman olurmuyum postunu bende açmıştım bi ara
(469 puan) tarafından
Aaa tesadüfe bak :))
(1,633 puan) tarafından
Ahahha :D
0 oy
(209 puan) tarafından
Benim saçlarım seyrek ve çok dökülüyor bende bundan rahatsız olduğum için iki kere sıfıra vurdum şuan saçım galiba 4 5 santim falan vardir. Hızlı uzadığı için sıfıra vurunca bile pişman olmuyorum hem dökülmeleri görmüyorum hemde uğraşı yok yıka çık bide 3 çocuk var saçlami uğraşacam artık.

Ama. Benim eşim kıza kestirmem falan rahatsız olmaz sen bilirsin der kestirdigimde kısa daha çok yakışıyor der.
(469 puan) tarafından
Yaa ne güzel keşke benimki de karışmasaydı☺️
0 oy
(486 puan) tarafından
Benim saçlarım da kalçalarıma geliyordu kışın kestirdim kırıkları var hem bakamıyorum bebeğimden diye biraz da kuaförün gazıyla gögüs hizamın biraz daha aşağısında kestirdim ilk başta çok rahat geldi ondan sonra da pişman oldum keşke kestirmeseydim diyorum benimde eşim istemiyordu şuan da belime anca geliyor artık ama ben hep uzun saçı sevdim hepte uzatırım bi an bunaldım o yüzden kestirmiştim 
(469 puan) tarafından
Ben kısa saçı çok seviyorum inşallah pişman olmam
(486 puan) tarafından
Kişiden kişiye değişir sevip sevmemek nasıl mutlu olucaksanız öyle yapın
(469 puan) tarafından
Aynen ☺️
0 oy
(72 puan) tarafından
Benim saçlarım belimde düz ama gür degil parlak ama ben bakım yaparim hep çocuğum da var 

Çok zamanını almıyor bakım 
(469 puan) tarafından
Benim hem uzun, hem çok gür, hem dalgalı o yüzden çok zamanımı alıyor :)
0 oy
(6,216 puan) tarafından
Benimde çok uzundu çokta seviyordum ama dediğin gibi çocuk olunca bakımı zor oluyor. Kökten kestirdim parayla sattım. Kuş gibi hafifledim. Çokta yakışıyor. Biraz uzadı yazın yine kestiricem. 
(469 puan) tarafından
Eminim ben de  çok hafifliycem ♥️
0 oy
(1,972 puan) tarafından
Hemen omuz hizasında kestireyim biraz daha uzun kürek kemiklerinde falan kestirin hem kendinizi hem eşinizin tepkisini tartarsiniz sonra isterseniz tekrar kestirirsiniz kısa olarak. 
(469 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Öyle yapıcam inşallah ☺️

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 187 göst.
21 Mart 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Poyrazinannesi12233 (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 94 göst.
21 Şubat 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Poyrazinannesi12233 (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 80 göst.
25 Kasım 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Ruya123 (469 puan) tarafından soruldu

377,795 soru

11,307,782 cevap

34,737 kullanıcı

...