0 oy
205 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (455 puan) tarafından
Kızım 15 aylık erken mi yoksa zamanı geldi mi?

14 Cevaplar

+2 oy
(2,716 puan) tarafından
Hiç deldirme. Hala anneme deldirdigi için çok kızarım. Takı takmak tam bir zulüm. Abdest alırken küpe kullanmak işkence. Büyüyünce kendi istediği için deldirsin. Çocuklara kendi uvzumuz gibi davranmaktan vazgeçelim hem :) kendi bedeni hakkında bu kadar hakkı olsun :)
tarafından
Eşimde bende öyle düşünüyorum katılıyorum
(455 puan) tarafından
Bı yandan doğru söylüyorsun kız çocuğunda küpe şık duruyor o yüzden istiyorum
(2,716 puan) tarafından
Güzel duruyor ama gerçekten sabret. O versin bunun kararını :)
(5,240 puan) tarafından
Aradığım yorum tesekkurler tamda böyle düşünüyorum iki kizim var saygı duymak istiyorum neyi nasıl isterse kendileri karar versin bedenleri üzerinde hak görmüyorum kendimde resimlerini bile paylaşmam yani
-Reklam-
+1 oy
(12,543 puan) tarafından

kizim 1 yaşinda dün deldırdım  5 dk ağladı unuttu hiç ellemedı 

image

(12,543 puan) tarafından
daha erken yaptırırdım kayınbabam erken deyıp durdu ne kadar erken o kadar iyi hemen unutuyor
bügün hiç aklinda bile yok umurunda değil
(7,433 puan) tarafından
Yaaa masallahh
(12,543 puan) tarafından
sağ olasın canım ♥
(271 puan) tarafından
Maşallah yaaa çok tatlıı. Canım ben de yaşını doldurunca deldirmeyi düşünüyorum da direkt altın küpeyle deliyorlar mı yoksa sonradan biz mi değiştiriyoruz bilgin var mı
(12,543 puan) tarafından
teşekkür ederim ♥kayınbabam altin küpe almiştı bunla deldıler ilacli altın küpe istersenız 15.20 gün sonra değiştırın iatersenız iki uç sene kalabılır dedıler. Ekstra krem sureyım mi dıye sordum yok dedi , bi şişme ağrı söz konusu değıl
+1 oy
(146 puan) tarafından
Benim kız 3 yaşında ben daha deldrimedim korkuyorum 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ben hiç kıyamıyorum ya çok zor oluyor ablam deldirdi büyük pişmanlık çocuğun canı çok yandı
(455 puan) tarafından
Hadi yaaa ne bilim çevremde görenler hani kız bunun kulslginss niye küpe yok diyorlar
(7,768 puan) tarafından
Bence daha zamanı vr canım yatarkende canı acıyor giydirip soyrkende
(7,433 puan) tarafından
Kizin kulak deldirmesine sünnet diolar dogrumu
(455 puan) tarafından
Bu konu hakkında hiç bilgin yok açıkçası
(7,768 puan) tarafından
Bende bilmiyorum canım sünnet durumunu
0 oy
tarafından
Benim de bu aralar istiyor küpelerimi çekip duruyor illaki bana tak diye benimki de 2 yaşında kararsızım bende deldirsem mi diye düşünüyorum 
(455 puan) tarafından
Ben kendi kulağından çeker kendine zarar vermesinden korkuyorum
0 oy
tarafından
Benimkide yaşına girecek kaynanam deldir diyor eşim hayır diyor kendisi istediği ve anladığı zaman deldiririz diyor bilmiyorum tatlı olur ama huzursuz olup dokunursa cani daha çok aciyabilir 
(455 puan) tarafından
Bende canının yanmasından korkuyorum o yüzden kararsız kaldım
tarafından
Tepkisini bilmiyorum i yüzden deldirmem sanırım
0 oy
(238 puan) tarafından
11aylikken deldirdim yaşına 18 gün var daha 

Biraz ağladı sonra unuttu bizimki 
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Bence hiç deldirme, büyüyünce kendi isterse deldirir. Annem benimkini keşke deldirmeseydi :(((
0 oy
tarafından
1 buçuk yaşında deldirdim 1 dk ağladı artık ses çıkarmadı ellemedi de ama çok güzel birşey ya 
0 oy
(2,467 puan) tarafından
Büyük kızımın kulaklarını iki yaşında deldirdim şu an 8 yasında hiç iştemiyo kulaklarımı acıtıyor yatarken rahatsız oluyorum dedi çıkarttık 1 senedirde takmıyor 16  aylık bir kızım daha var deldirmeyi düşünmüyorum kendisi isterse büyüyünce deldirir belki oda sevmez istemez boşuna canı yanmasın 
0 oy
(712 puan) tarafından

Boşver hiç gerek yok. Uğraş dur sonra okulu kreşi fln eli takılır üstüne düşer beden dersi var yüzmeye gider kaybeder. Büyüyünce bunun gusülde şu geçirmesi var ohooo :D

0 oy
(192 puan) tarafından
Ne kadar küçük o kadar iyi bi kızımı sekiz aylık diğerini de altı aylık deldirdim
0 oy
(94 puan) tarafından
Kizim 3 aylıkken deldirdim şuan 1 yaşında ne kadar küçük okadar iyi bence hiç ağlamadı desem yeridir ve inan ki yara bile olmadı hiç ilk 1 saat kizarikti sonra oda gitti bence bian önce deldir aklı erince anlamaya başlayınca daha da zor olucak 
0 oy
(208 puan) tarafından
13 aylık dğn deldirdim hiç ağlamadı bile

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 381 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Peri&Anne (1,335 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 40 göst.
0 oy
5 cevap 169 göst.
24 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Eslem in annesi (5 puan) tarafından soruldu