0 oy
140 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (395 puan) tarafından
tarafından yeniden etikenlendirildi
Havaya 1 gün oldu baslayalı ama bu gece cok arttı öksüğü normal mi Allah aşkına ne yapabılırım çok üzülüyorum halıne ağlıyorum. Uykusuda çok öksürüyor gunduz de vardı ama gece daha kötü oluyor. Ciğerlerine inince havaya baslattı hemen. Ne olur bır sey deyın ne ıyı gelır hırıltısı var nefes zor alıyor sanırm o tıkıyor off ya ne yapacagımı sasırdım. Normalde öksürük şurubu verilir mi hava verılırken doktorumuz persembe bailayın dedı ama neden persembe dedı onu sormadım nasıl rahat uyur suan.  35 Aylık

14 Cevaplar

0 oy
(7,409 puan) tarafından
Canim ilaclar ilk gunlerde artiriyor. Zaten oksuruk gece artar. Buharını duzenli ver saati saatine yoksa daha cok ilerler. Cok gecmis olsun. Rabbiim sifa versin yavruna
(7,409 puan) tarafından
Valla kac aydir grmiyordum canim inan ben hatirlayamadim:) kusura bakma sen demi kayserideydin
(146 puan) tarafından
Aynen bende kayseri
(7,409 puan) tarafından
Neresindesin canim.
(146 puan) tarafından
Cevizli belsin tarafı sende sanırım Mevlana mitatpasa miydi neydi
(7,409 puan) tarafından
Yok canim bende esentepe deyim
-Reklam-
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Kaç yaşında çocuğun ballı limon lu sıcak su versen Küçükse verme ama
0 oy
(146 puan) tarafından
Burnunu aç serum fizyolojik su ile şırınga ile sık aç temizle ilaç vermemeye çalışın lütfen ilaçlar geçirmiyor benim kızıma yasak biz ilaçsız geciriurouz kaç yaşında bilmiyorm ama pekmez karabiber yapabilirsin doğal.olarak göğsü hirmalsi içinde gazete köy terini o alsın hem ön hem arkasına köy sürekli değiştir 
0 oy
(8,020 puan) tarafından
Pekmez ve tereyağ

Ne kadarlık bilmiyorum ama 

Soğan suyunu sık içine bal çörekotu yağı koy karıştır ver birebir ama küçükse verilmez 
0 oy
(2,119 puan) tarafından
O tür kriz öksürüklerinde pekmez verip su içiriyorum hemen peşine. İşe yarıyor hafifliyor öksürüğü. 
0 oy
(48,601 puan) tarafından
eger krup degilde usutme bronsit tarzi oksurukse beyaz kalip sabunu havluya sür gogsune sirtine koy ayak altina sarımsaklı yag sür tereyağı eritip.pekmezle.ksristirip yedir.yerse
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Alerjik bir durumu benim kızımda 9 aylıkken brslamisti bu şekilde fakat alerjik astım . 8 yaşına geldi her bahar gelince astımı azar . Yün giydirmem halıların yün değildirler. Peluş oyuncakları azalttım felaket ev tozu biriktirilen oda etkiliyor ben bu şekilde çözüm bulabildim. Senin evladının durumu yenimi kronikmi bilemedigim için bu kadar bilgi verebildim
(395 puan) tarafından
Canım 3 yasındayız bız bu son bır yıldır boyle her grıbınde asagı ınıyor bırde son ıkı aydır sabhları burnu tıkalı uynyor. Bılmıyorum astım mı alerjık mı anlamadım. Nezle oldu mesela yıne asagı ınmıs
0 oy
(192 puan) tarafından
Benim kızımın astım alerjisi var sürekli öksürür sırtına gazete koyar ılık ballı süt içiririm rahatlar
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Ne kadarlık bebeğiniz zencefil bal macun kıvamında yapıp verin eğer 1 yaşını geçmişse çay kaşığının ucuyla ceviz zarıfını kaynatıp verebilirsin cnm çok geçmiş olsun hatme çiçeğini de sütü kaynatıp içine atıp demlendikten sonra verebilirsin yani tabi dediğim gibi yaşını doldurmuşsa verin bunları bunun dışında prospan var öksürük için bitkisel onu 3 aylıkken doktorumuz önermişti onuda alıp verebilirsiniz
(395 puan) tarafından
3 yasındayız canım hatme çiçeğini süt ile birliktemı kaynatayım vereyım
(1,465 puan) tarafından
Evet cnm o zaman saydıklarımın hepsini yapabilirsin özellikle bal zencefil çok faydalı anında insanın nefesini açıyor boğazda bi yumuşama oluyor bn kendi öksürüğümü hep öyle geçirdim hafiflettim
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Kaç aylık onu bir söyleseydin canım
(395 puan) tarafından
Canım 35 aylık suan
(7,444 puan) tarafından
Öksürük şurubu verdi mi ne verdi canım. ,ballı ıhlamur iyi gelir birde serum fizyolojik ile temizle bolca burnunu porege diye bir sprey var Kara mürverli boğazdaki enfeksiyonu temizliyor ve ağrıyı vs alıyor
(395 puan) tarafından
Canım verdı ama persembe kullanın dedı ya kullansammı
(7,444 puan) tarafından
Ne verdi bal özlü bir şurup vermişti doktorumuz bize birde bu spreyi çok iyi gelmişti başla tabi kötüyse çocuk yani
(395 puan) tarafından
Tamam canım verdım hemen bitkisel ballı theranatur mu neydı onu yazdı bıze o spreyı almadım bakayım alayım ıyı gelırse
0 oy
(395 puan) tarafından
Kızlar cvp ?verın lütfent
0 oy
(437 puan) tarafından
Havluyu ütüyle ısıt beyaz sabun sür havluya bayagı çok. Kuru beyaz sabun tebeşirle tahta çizer gibi karala. Bunu çocuğun göğsüne koy sıcaklıgı geçmeden. Öksürük kesilene kadar yap
(395 puan) tarafından
Şuan yapıyorum canım ınsallah kesılır ya
(395 puan) tarafından
Bunu bı kac defa yapabılırım demı her oksuruk oldugunda yapbılırmıyım
(437 puan) tarafından
Sabah akşam yap yani havlu orda dursun hemen alma. Sabunu aşırı çok çok fazla abartma da cildi tahriş olmasın
(437 puan) tarafından
Bide şey canım öksürük hemen geçmeyen bi illet korona zamanında herkeste hastalık gitti öksürük kaldı boğaz tahriş oldukça devam ediyor öksürük kısır döngü aynı. O yüzden boğazı hep nemli tutman lazım ılık ıhlamur ver günde bi kaç kez ve başını hafif yüksekte uyut. Ben korona da öksürüğe kapılmamak için hep yüksek yastıkta yatmıstım iyi geliyomus
0 oy
(726 puan) tarafından
Akgünlük sakızı bı tavada erit üstüne yün yada pamuk koy ona sinsin dumanı gece onu göğsüne koy öyle yatsın bide tereyağ pekmez limon karışımı var onu yap içir 
(2,862 puan) tarafından
Ben de bunu yazicaktim,günlük sakizi öksürüğe çok iyi geliyor, internette de detaylı anlatımı var bakabilirsin
0 oy
tarafından
Bu durumlarda en iyi çözü sürekli burun açmak burnu açık deme serum fizyolojik çekmen lazım yüksek yastıkla yatmalı bir de zencefil bak kesin çözüm, net 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 36 göst.
19 Nisan 2024 Aile kategorisinde Armin (6 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.
31 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Premsesannesi (622 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
1 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde laz6. (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 83 göst.
19 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde laz6. (84 puan) tarafından soruldu

378,843 soru

11,339,602 cevap

34,804 kullanıcı

...