0 oy
452 göst.
Diğer kategorisinde (2,127 puan) tarafından
Kızlar çocuğuyla ilgilenen bı anneyim çok yorumluyorum ama hoşuma gidiyor oğlum 4 buçuk yaşında ben bir cocgum daha olsun istiyorum 2 çocuk bana yeter hem sağlık sorunlarından dolayı hem çocuğum yalnız kalmicak hemde ben çok istiyorum bir evlat daha inşallah eşim istemiyor çok net bu konuda naptimsa ikna edemiyorum rahatlığına çok düşkün sanki benim yaptıklarımi o yapıyor gibi davranıyor lütfen dua edin artık kazayla mi olur onu ikna edebilir miyim bilmiyorum ama olsun diye dua edin lütfen oğlumda 3 sene tedavi gördüm sonuç alamadım mucize birsekilde kendiliğinden oldu bana bı mucize daha lazım ama eşim çok net dua edin bu baciniza teşekkürler 

17 Cevaplar

0 oy
(1,010 puan) tarafından
Maddi olarak durumunuz nasıl belki yetişemez diye istemiyordur.
(1,010 puan) tarafından
Tabi kardeşi olması güzel yaş arası da uygun gayet ben şuan hamileyim erkek kız çok istedin ama buda canımdan can gibi şimdiden ikinciyi ilerde düşünüyorum yaşım daha baya genç 19 ama eşimin 30
5 yıl sonra felan ancak ama daha bunu doğrumadan ikinci istediğimi dedim eşime oda zaman geçsin biraz olur dedi.
(311 puan) tarafından
Bende peşpeşe yaparım demiştim kendime o kadar güveniyordum ta ki lohusalık gelip kapıya dayanimcaya kadar o ağlamalar psikolojik bunalımlar yalnızlık yetememe korkusu ahh ahhh şimdi de diyorum Allah olmayan ve bakabilecek durumu olan herkese nasip etsin şuan kesinlikle öyle bı dusunvem yok bizde de eşim istiyor ben istemiyorum onlara göre kolay
(2,127 puan) tarafından
Bnm eşimde 35 yaşında oglan büyürse o metraja bidaha cesaretim olurmu bilmiyorum şuan tam anlamıyla istediğim andayim bilmiyorum artık ikna olması çok zor
(311 puan) tarafından
Erkekler çok çabuk ikna olur  benim eşim de ilk zamanlar erken diyordu biraz gezelim tadını çıkaralım ben bı şekilde ikna ettim 28 yaşındayım gezip görebileceğim her yeri gördüm artık gerçekten istediğime karar.verdim eşimde 30 yaşında  şimdi 4 aylık kızımız var eşim bu sefer tekrar istiyor ben istemiyorum
(2,127 puan) tarafından
Hakkımız da hayırlısı olsun inşallah cnm
-Reklam-
0 oy
(1,538 puan) tarafından

Benim eşimde tam tersi 10/tane doğursam yok demez 3. Ye gebeyim bundan iki yıl sonra tekrar bir tane daha olsun sonra iki daha yaparsak yeter diyo oda beni kuluçka makinası sanıyo :)

(1,538 puan) tarafından
O zaman bir süre açma ortalık durulsun bir süre sonra aç ağla belki ikna olur ama bi kaç dur
(2,127 puan) tarafından
Tekrar tekrar o dediğini yaptım ama yine ısrarcı kabul etmiyor
(1,538 puan) tarafından
O zaman adam ilk çocukta mı çok çekti yada gebeliğinizde gebe iken yada ilk çocukta çok hastalıkla uğraşan erkekler bir sonraki da aynı olur psikolojisi yaşıyor
(2,127 puan) tarafından
Ben çok rahatsızdim cnm oğlum 32 hafta doğdu 45 gün kuvezde yattı
(1,538 puan) tarafından
Belki aynı şeyleri yaşarım endişesi olabilir bizim bi tanıdıktan biliyorum eşi gebeliği çok zor geçirdi 6 aylıkken mi ne doğum yaptı bebek de yaşıyor ama prematüre bebekti yaşıyor hala ama adam hiç unutmam s*ks*ler tekrar çocuk yapmam demişti cidden yapmadı
0 oy
(2,470 puan) tarafından

Genelde çok az öyle erkek vardır çocuk istemeyen , 

Bizdede eşim ister ben kaçarım:) peki korunuyor musunuz??

(2,127 puan) tarafından
Eşim korunuyor o kadar takmış durumda ben sadece iki çocuk istiyorum zaten fazla değil bende yapamam okadar ama tek çocuk bana mantıklı gelmiyor maddi olarak bakabilirim
(2,470 puan) tarafından
Kız o zaman elinden geldiğince eşinin korunmasına izin verme☺️
(2,127 puan) tarafından
O çok fena bacım isim çok zor
(2,470 puan) tarafından
O zaman ne diyim bacım allah kolaylık versin:)
0 oy
(4,312 puan) tarafından

Bana gore esin kendi topuguna sıkmak istemiyor hazir cck buyumus rahatlamisiniz. Tekrar ayni seyler yasanmamanin geregi yok bence yuzde birmilyon hakli:))ben olsam bende isteyerek kendi topuguma sıkmam:)tabi herkesin kendi tercihi;))

(2,127 puan) tarafından
Ben istiyom valla bacı tek çocukla kalmak istemiyorum
0 oy
(13,395 puan) tarafından
Rabbim eşinin içine tekrardan evlat özlemi isteği versin. İstenmeden çocuk sahibi olmaya karşıyım ben :(
(2,127 puan) tarafından
Olsa benden çok sever bı inattir tuturmus işte
(13,395 puan) tarafından
İnşallah canım kardeşi olan ama kardeşlerin iyi anlaştığı ortamlara denk getir. Belki etkilenir tabi kardeşler kavga edip iyice soğumasına da sebep olabilir bu durum :)
(2,127 puan) tarafından
O ortamlarda çok bulundu zaten düşüncesi bu yüzden net
(13,395 puan) tarafından
Çocuğunu güzel kardeş ilişkileri olan çocuklarla bir araya getir o istesin özensin anne benim niye kardeşim yok baba bana kardeş yapın gibi :)
(2,127 puan) tarafından
Oğlum istiyor eşim sorun işte eşimde oğlumun istediğini biliyor artık bı caresine bakmaya çalışcam
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Nasıl korunuyorsunuz eşin mi korunuyor? 
(2,127 puan) tarafından
Eşim korunuyor cnm
(1,135 puan) tarafından
O zaman onu ikna etmekten baska caren yok :))
(2,127 puan) tarafından
Malesef işte olmuyor o yüzden dua istiyorum sizden Allah inadını kirsin
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eşin istemiyor canım zorlamanın manası yok gibi ama rabbim gönlüne göre versin inşallah yaz çıkmadan hayırlı haber alırsın
(2,127 puan) tarafından
İnşallah cnm ama bana haksızlık bu ben seviyorum çocukları. Çok çocuk yapim demiyorum ki oğlumun bir kardeşi olsun bende istiyorum ikinci çocuğu yeter oğlum tek büyümesin onuda haksızlık çocuk bebek bebek diyip duruyor dışardaki bebekleri seviyor gözlerinin içine bakıyor çocuk hastası benim oğlum tek başına çok sıkılıyor hem onun için hem kendim için istiyorum
(6,441 puan) tarafından
Hayırlısı inşallah
0 oy
(13,841 puan) tarafından
Bizde de tersiydi tek olsun diyordum ben esim de tek olmaz diyordu ama ben de nettim yani tek buyusun ssdece o tek degil ya diye dusunurdum ama ikincim oldu hayirlisi olsun hakkinizda 
(2,127 puan) tarafından
Sağol canım inşallah rabbim hakkımızda hayırlı kılar
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Nasıl korunuyorsunuz?
(1,210 puan) tarafından
Yani eşin neyle korunuyor?
(2,127 puan) tarafından
Prezervatif cnm
(1,210 puan) tarafından
Çaktırmadan ucundan deliver canım :)))))
(2,127 puan) tarafından
Bir kere yakaladı dikkat ediyor öyle şeylere ikincisi o şekilde kalmak çok zor bence büyük bir delik olmadığı sürece biraz zor gibi başka yollara bakicam artık
(1,210 puan) tarafından
Tüh yaa :))
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Ne yaparsan yap bu konular iki kişinin isteğine bağlı canım bi taraf istemezse sıkıntı 
(2,127 puan) tarafından
Aynen valla bende hani düşüncesi değişsin dua edin diye post açtım
(7,447 puan) tarafından
İnşallah değişir canım allah gönlüne göre versin
0 oy
(392 puan) tarafından

Asko esin korunuyormus ya yumurtlama günlerini takip et,tahminim prezervatif ile korunuyorsunuz del askom onu yumurtlama günü ilişki olsun ama çaktırma deldigin zaman inşallah gönlünde ki olur:D

(2,127 puan) tarafından
Kız o şekilde bile durmuyor fazla hemen atıyor aklıma o gidip çöpe atınca tabi çöp kovam temiz ama o atmadan önce gider peceteyle etrafını bı güzel kapatırım sonra siringayla çeker içime dökerim dedim ama midem almıyor jsjsjsjdj
(392 puan) tarafından
Ahahhahah Allah seni napmasin emi sjsjsj
0 oy
(290 puan) tarafından
Benim eşimde rahatlığına çok düşkün. Bizim 2 buçuk aylık bebek var tek çocuk.daha dur yani yeni demi. Sürekli söyleyip duruyor valla ailelerden yardım olmadığı sürece 2. Yi düşünmeyelim bence diyor. Aileler sürekli bizim başımızda yardım edemezki herkesin işi var gücü var bizim çocuğu mu büyüyecek ler diyorum. Bakımı zor diyor. Birinin bizle yaşayıp bizi dinlendşrmesi lazım diyor. Oysa kendi günde 1 2 sat işten gelince bakar o kadar:) :) Gece uyanmasıymış günlük bakımıymış hiçbirinden haberi yok ama zoruna gidiyor 1 2 saat bakmak bile. Alacak eline telefonu rahat rahat takılacak. Erkekler zoru sevmiyor bacı 
(2,127 puan) tarafından
Aynı benimki bazen benimki çocuğa bir bardak su vermesi bile gözüne batıyor çok büyük bir şey yapmış gibi davranıyor
0 oy
(808 puan) tarafından
Benim eşim de aynı 3.5 yaşında kızımız kızım bebekken de bebekle ilgilenirdi Allah var yalan söyleyemem bu konuda kızımla şuanda da çok ilgili bir baba ama ikinciyi asla istemiyo kendi korunuyo ne kadar istesem de bana kızım yeter tüm her şeyimi kızıma adamak istiyorum diyor başka bebek görünce gider sever kızımın bebekligi i göstereyim hemen mutlu olur bebek sevgisi de var için de maddi olarak da iyiyiz ama asla ikinciyi istemiyo 
(2,127 puan) tarafından
Ya kötü bir düşünce değil ama gerçekten o şekilde olmuyor biz kalabalık aileyiz ve o ailem ile çok mutluyum canım sıkılır hemen ablamı ararım 5 abim 1 ablam var keşke bir kaç ablam daha olsaydı diyorum
0 oy
(400 puan) tarafından
Benim eşimde aynıydı canım kızlarımın arasında 10 yaş var hiç bir şekilde istemiyordu çok kafama taktım senelerce çok göz yaşı döktüm ama bir türlü ikna edememiştim çok dua etmiştim kızım tek kalacak kardeşi olmicak diye çok üzülüyordum kızımda çok istiyordu çevresindeki kardeşi olanları gördükçe devamlı benim kardeşim olmicakmi bende kardeş istiyorum diyordu hep yavrum bile her gece yatarken Allahım kardeşim olmasını çok istiyorum bana kardeş ver diye dua ediyordu   10 sene sonra kaza kurşunuyla Rabbim nasip etti Rabbimden gelince mecbur kabullendi şimdi evlatlarından kıymetli birşey yok 
(2,127 puan) tarafından
Darısı bize inşallah bnde çok değil iki olsun yeter diyorum bnmkide senin gibi asla istemiyor
0 oy
(7,637 puan) tarafından
Canım çocuk sadece anneyi yıpratıyor gibi düşünülsede babayı da hem maddi hem manevi en az anne kadar yıpratıyor ve bu iki kişinin kararı ile atılacak bir adım bence biraz zaman tanı ona.
(2,127 puan) tarafından
Bn ona zaman çok tanıdım ilerledikçe benim istediğim azalır ve yılar sonra pişman olurum onu biliyorum oda 35 yaşında küçük değil şuan bana göre kendimi hazırladığım tam zaman
0 oy
(192 puan) tarafından
Sen şimdi beni dinle konuyu kapat ortalık biraz durulsun sonra konuyu aç deki iyi ki beni dinlememişsin bi hevesle istedim ama pişman oldum bi tanesiyle bile zor uğraşıyorum kalıcı bir korunma yöntemi bulucam artık çocuk falan kafam kaldırmaz de ikna olsun istemediğine sonra acele etmeden planın ikinci kısmına geç deki internetten çok araştırdım en basit ve kesin korunma yöntemi spiral ben de gidip taktırıcam rahat ederiz sen de artık korunmakla uğraşmak zorunda kalmazsın de ve bi gün çocuğu ona bırak spiral taktırmaya gidiyorum de git ama tabiki taktırma taktırdım diye gel hatta çok ağrıdı de yatağa falan gir inanırsa korunmayı bırakırsa gerisi sende :))
(2,127 puan) tarafından
Galiba tek çarem o günah dediler onu kandirmak ama başka çare yok gibi bana'da cocuguma da yazık
(192 puan) tarafından
Günah olduğunu düşünmüyorum senin hakkın bu merak etme o da görünce sevinir
0 oy
(531 puan) tarafından
Kiz valla bir yandan kötü bir yandan iyi 1 tane bebekle imkanın şartların el veriyorsa kalmamalısin bence çünkü zamanla oğlun da bir kardeş ister hem birbirlerine arkadaş olurlar 2 çocuk gercekten çok ideal ben öyle düşünüyorum benim eşim daha ben 1 taneyi doguramadim hamileyim ve çok kötü bir hamilelik geçiriyorum bebeğimde anı kalp durması olabilir bende bir rahatsızlık oluştu hamilelikten sonra ondan dolayı ben diyorum ki anca 2. Bebeği kızım okula başlayınca yaparım diyorum eşim yok diyor eşim 4 5 çocuk olsun diyor kafayı yemiş ben kendi canımdan oluyorum sağlığım mahvoldu o da 4 5 diyor hadi onu da geçtim ortalık kötü hangi birini takip edeyim ilerde :) 
(2,127 puan) tarafından
Bende çok sorun yaşadım gebelikte sanki ben değil o hamile kalacak benim derdime düşmüş:D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 133 göst.
14 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Aysun.1986 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 573 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ayparca (51 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 496 göst.
4 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Melike111020 (456 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 850 göst.
13 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melekannem (64 puan) tarafından soruldu

381,655 soru

11,424,776 cevap

34,983 kullanıcı

...