0 oy
110 göst.
Diğer kategorisinde (73 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

image

image

Kızlar Avidite test sonucum çıktı 53.4 bir doktor dedi ki gebelikte geçirmiş olabilirsin perinatoloji doktor dedi ki orta değer yarın perinatolojiye gidip görüneceğim onun sonuçlarında bekliyorum korkuyorum bilmiyorum doktorlar da adam akıllı anlatmıyor sonuçlarimin hepsini aldıktan sonra özeldeki doktoruma gidip görüşeceğim enfeksiyon hastalıkları bölümüne gönderdiler oradaki doktor doremycin ilacını yazdı nolur dua edin bebeğim sağlıklı doğsun napacam bilmiyorum 

2 Cevaplar

0 oy
(290 puan) tarafından
Canım avidite yüksek çıkmış hamilelik öncesi bulaşmış anlamına geliyor. . Benimde başıma geldi. Neler çektim neler söylediler. Bebeğe bulaşma riski var dediler ama avidite yüksek olunca hamilelik öncesi geçirmiş oluyorsun... Cmv ıgm ve ıgg sonuçların ne peki?? Asla takılma bana bebeğin kafası büyük olabilir de, beyninde su toplama olabilir de, gözü kör olabilir de Allah korusun birsürü şeyler söylediler. Hamileliğim zehir olmuştu. İyi bir radyoloji uzmanına gittik. Bebeğin herşeyine baktı. Bebekte bişey yok dedi doktor. Onlar ihtimal üzerine konuşuyor dedi. Aviditen yüksekte korkma demişti. Allaha bin şükür bebeğimde hiçbişey yok 2 buçuk ay önce doğum yaptım. Onlara uysam amniyosentez sıvısı alalım vs demişlerdi orda kesin belli olur demişlerdi. Ama ondada düşük riski vardı yaptırmamıştım. İyiki yaptırmamışım. Nur topu gibi yavrum var binlerce şükür allahıma
(73 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(73 puan) tarafından
Peki canım doğuma kadar ilaç kullandın mı günde 3 kere içiliyor dromaycin adı yada sana ilaç verdiler mi
(290 puan) tarafından
Bana ilaç falan vermediler canım. Ayrıca bu cmv ıgm ve ıgg  enfeksiyonun tedavisi yok denildi. Sürekli vucutta denildi.
(997 puan) tarafından
Nasıl bir uzmana göründün sen defne kız nasıl sürekli vücutta , bana 3 doktor da ömründe sadece 1 kez geçiriyorsun vücudun antikor üretiyor. Bazen antikor seviyesi düşük olduğu zaman tekrar enfeksiyonu kapma olasılığı oluyor demişlerdi biz baya dolaştık doktor
(290 puan) tarafından
Shrina canım ben önce araştırma hastanesine gittim tanı orda konuldu zaten. Enfeksiyon doktoru dediki bunun kesin tedavisi yok yani sürekli vücutta dedi. Önemli olan noktası hamilelik öncesi mi yoksa hamilelikte mi bulaştı dedi. İlaç vs verilmedi ilacı yok denildi ardından özele gittim özeldede aynı şeyler söylendi.  Zehir etmişlerdi bana hamilelik zamanlarımı . Bebeğim doğdu güzeller güzeli hiçbir yerinde bişey yok. Çok şükür allahıma. Bunlar da bana kötü bir anı olarak kaldı :( :(
-Reklam-
0 oy
(997 puan) tarafından
Anti Rubella IgM ve IgG değerin kaç ile pozitif çıktı ve Avidite testini tam olarak kaçıncı haftada yaptırdın ? 
(73 puan) tarafından
İnşallah canım ya birde bana ilaç verdiler doğuma kadar kullanmak lazımmış
(997 puan) tarafından
Kullan canım ben kullanmadım doktor gerek duymadı . Zararı yok ihtimale karşı genede kullan sen
(73 puan) tarafından
Öyle yapacağım canım inşallah bebeğimi hayırlısı ile sağlıklı bir sekilde kucağıma alırım
(997 puan) tarafından
Bunu düşünüp kendine stres yapma canım herşey olacağına varır rabbim neyi nasip ederse o olur yani . Sen tedbirini aldın gerisi taktir
(73 puan) tarafından
Aynen öyle canım haklısın

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 200 göst.
0 oy
1 cevap 49 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Taze_anneee1 (148 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 220 göst.
3 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ruya123 (471 puan) tarafından soruldu
0 oy