0 oy
151 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (751 puan) tarafından

Kızlar doğum yapalı daha 3 gün oldu bugün mastit oldum göğsüm çok şişti sertleşti ağrıyor ne yapsam geçer Allah rızası için yardım edin ya :(

8 Cevaplar

0 oy
(6,237 puan) tarafından
Sıcak duş al bol bol emzir sagmaya çalış

Birde canın birşey cektitde yemediysen ondan da olmuş olabilir 
(7,699 puan) tarafından
Buna ek sık emzir ve mastit olan göğsünü diyelim ki sol göğsün ağrıyor sağ göğsü veriyormissun gibi emzir o baya rahatlıyor
-Reklam-
0 oy
(699 puan) tarafından
Canım sıcak suyla duş al duştayken göğsün çok ağrıyacak ama masaj yap eğer sağabilirsen sağ ol ben çok yaşadım �stersen direkt acile git Bir de ilaç veriyorlar çünkü bu şekilde bebek bakmak da zor bebek emzirmek de zor ateşin falan var mı
0 oy
(15,151 puan) tarafından
Bol bol emzir. Pompayla özellikle varsa elektrikliyle sağ. Banyoda ılık duş aldıktan sonra özellikle emzir. Ters emzirme yap. Tüm bunları yaptığın halde gecmezse lahana yaprağı kapat. Eğer yine de geçmezse aşağıda paylaştığım videodaki yöntemi dene. Biraz acılı oluyor. İnşallah ona gerek kalmaz ama iyice tikandiysa kanal yaoacak bişey yok. Bence o kadar tikanmamistir daha 3 gün olmuş. Ben antibiyotik falan kullandım yine de geçmedi. Bu yöntemle geçti. 

Video başlığında başka bişey yazıyor. Ama mastıt e de iyi geliyor. 

0 oy
tarafından
Yanlışım varsa düzeltsinler sanki haşlanmış lahana koyuyorlardı çok iyi geliyormuş 
0 oy
(3,469 puan) tarafından
Sık sık emzir ilik dusta masaj yap makinan varsa sagabilirsin rahatlatir hemen
0 oy
tarafından
Duş ve sıcak su torbası bir de emzirmek veya sağmak
0 oy
(2,690 puan) tarafından
Şu kaynat bir kaba köy ve bezi katla islat gözüne koybsicakligi yumusacaktir gosunu vayas yavaş sağ ben oldum denedim gecti
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Mastt olunca göğsün morarir ucundan sarı sarı su gelir iltihap gibi, ateş gibi yanar. Yani önce mastır olduğuna emin ol. Öyleyse antibiyotik kullanman gerek, bi de ben lahana haşlayıp üzerine koyuyordum o da çok iyi geliyordu. Diğer ihtimal de bebegin tam emmiyor diye öyle olur böyle giderse kesilir ona çok dikkat et 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 202 göst.
25 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayse Duran (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
+1 oy
5 cevap 263 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 134 göst.
22 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde gkcK (75 puan) tarafından soruldu

379,092 soru

11,347,903 cevap

34,813 kullanıcı

...