0 oy
142 göst.
Diğer kategorisinde (7 puan) tarafından
Daha önceden buraya bir fikir almak için bir soru sormustum yorumlar felan olsun biraz rahatlamıştı beni şimdi de başka bir sıkıntımı yazmak dertleşmek istedim.

Konuyu bilmeyenler için özet geçeyim annem engelli yanımızda kalıyor abimde engelli ve bakım evinde kalıyordu yılbaşında eve izne çıkardık daha sonra o ortami felan gören eşim geri yatırmak istemedi ve yanımızda kalmasını istedi. Bende hamileyim ve yakın bir zamanda doğum yapacağım. 

Eşim abimi kabul etmişti bende denemek için evde bakmaya karar vermiştim çok şükür 5 aydır felan bizimle bir sıkıntı çıkmadı. Ama bir konu var ki eşimin ailesi yani kayinbabam abimin bizde kalmasını istemedi. Geri götürün yatırın vs dedi. Oğlum kardeşine bakmak zorunda değil felan gibisinden konuşunca bende biraz tartışır gibi konuştum ne dediysem anlatamadım

benim yüzüme de telefonu kapattı. bir süre ne aradım ne de o aradi konuşmadık hiç en son bayramda bı aradım konuştum sonra da bir daha aramadım.

Eşim de kendi ailesine  yalan söyledi götürdüm yatırdık felan dedi.

Ben doğum yapınca 1 hafta yada 10 gün kadar abim ve annem, annemin önceki evliliğinden olma iki kızı daha var bir tanesinin yanlarında kalacaklardı. (Annelerimiz bir babalarımız farklı)

Malesef o ablam yakın bir zaman da ani bir şekilde vefat etti.

Annemin ikinci kızı da ben sizde kalsınlar felan gibi birşey söylememe rağmen sürekli evim dar müsait değilim gibisinden laflar edince ona da biraz sert cikismak zorunda kaldım. Bakmak zorunda değil tabiki de anne onun da annesi abi hadi benim abim ama sürekli böyle imali laflari beni deli etti ve senin gibi evladı olacağına hiç olmasın felan dedim. Doğum ölüm düğün vs gibi şeylerde yanımda olmayacaksa hiç olmasın daha iyi zaten işi dustugunde yazıyordu felan neyse muhabbeti kestik. Numarasını felan sildim. Ablamın 7si çıkarken bile annem ile konuşmamış.

Şimdi ben doğum yapacağım ama abim ve anneme bakacak kimse yok. Aslında annem sorun değil o zaten bizimle kalıyor ama abim için eşim ailesine yalan söyledi.

Babası iş yerinden izin alamadım vs gibi birde benim rahat edemeyeceğimi düşünüp gelmeyecekmis. Gelmemesi benim açımdan daha iyi tabi. Yani rahat olamamam belki hizmet felan edemem. Kayınvalidem ve kucuk bı kaynım var ikisi gelecekler.

Bende annesi gelince gerçeği söyleme taraftarıyım hani geçici olsada yanımızda kalıyor vs demek istiyorum

ama eşim yalan söylediği için kizabilir vs diyor. Söylemeyelim diyor.

Bir ailevi miras gibi abimin de dahil olduğu bir mahkememiz var onu felan soyleyelim onun için çıkardık diyelim dedi.

Ama büyük kaynım yakın bir zamanda evlenecek ve şehir dışından vs gelirken bize de uğramaları gerekecek aynı şekilde düğün vs için benim şehir dışına gitmem gerekecek o zman abim yine onlar için sorun olacak 

Siz bu durumda ne yapardınız ?

Birde yakın bir zamanda doğumum olacak şuan normal olarak görünüyor dogumum ama herhangi bir sıkıntıda sezeryan da olabilirim sonrası için toparlanma felan sıkıntılı bir süreç dediğim gibi iki tane de hastam var yani bu süreci rahat geçirmem için sizden dua da bekliyorum. Hayırlı akşamlar dilerim 

3 Cevaplar

0 oy
(499 puan) tarafından
Abini tekrar yatırma şansın varsa sanırım senin için iyisi o olacak gibi. Zor bir durum valla bacım bilemedim yaa Allah yardımcın olsun
(7 puan) tarafından
Evet tekrar yatırma şansım her zmaan var sadece süreç nasıl olur tam bilemiyorum. Ama şuan bir sıkıntı çıkarmadığı için de onların lafına bakarak yatırmak istemiyorum yani kıyamıyorum ona ne bileyim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah senden de esınden de razı olsun oncelıkle Rabbım sızın gıbı evlatlar nasıp etsın, ama iş dusunmeye gelınce kuzum ben cocuk oldugunda 3 kısıye bırden yetebılecegını dusunmuyorum hem de esın zor dırımda kalıcak, abıne ıyı bır bakım evı bulsanız
(7 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim inşallah. Ben zaten öncesinde eşime de demiştim 3 kişi ayriyetten ev işleri vs yapamam felan demiştim ama o deneyelim demişti. Abim markete gider şimdi evde evi supurmede felan bile yardım ediyo ne desem kıyamaz yapar bana iyi bir bakım evi de yok çevremde hepsi başka şehirde ve ben sık sık gidip göremiyorum
0 oy
(6,253 puan) tarafından
Abinin durumu daha kritikti yanlış hatırlamıyorsam sizofreniydi...

Bu doğum yaptığın zaman sıkıntı yani çocuğa birşey yaparsa Allah korusun???

Birde sanırım en doğrusu bir kliniğe yatırmak olucak tekrar

Vede Allah senden razı olsun senden ve eşinden hatta en azından eşin bakıyor ya bakmasaydi
(7 puan) tarafından
Aynen doğru hatırlıyorsunuz abimde %20 şizofreni var ilaç kullanıyor ve ilaç onu sakinlestiriyor. Dr kontrolü ile hatta ilaçlarını azalttik. Hastanede gerçekten çok fazla ilaç alıyordu ve onu aşırı derecede sersemlestiriyordu. Bizde kaldığı süreçte de Herhangi bir sıkıntı çıkarmadı dayı olacam felan diye seviniyor. Eşim de ona baktığı için felan minnet duyuyor sanırım sürekli bişey olduğunda teşekkür felan ediyor. Aynı şekilde bana da olayların farkında da. Tabi eşim bakmasaydi zaten bu kadar uzun süre yanımda kalamazdi. Senede en fazla 30 günlük izni oluyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 155 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Muzeyyen14 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 228 göst.
8 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Antikor (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 216 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 208 göst.
7 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,171 soru

11,381,045 cevap

34,874 kullanıcı

...