0 oy
235 göst.
Diğer kategorisinde (582 puan) tarafından
Kızlar eşim inşaat mühendisi ve şantiye şefi, onun işi dolayısıyla İstanbula taşınmıştık.

Eşime 2 tane iş teklifi gelmiş. Bir tanesl Almanya'da dresden diye bir şehirdeki firmadan diğeri de Irakta Türk firmasından. İkisinin de maaşı döviz cinsinden diye bu tutturdu ben gideyim diyor. 

Istanbuldaki projesi de 1 yil icinde bitecek. Yine istanbulda bir işi uğraşsa ayarlar ama bu enflasyin yüzünden gitsem iyi olacak deyip duruyor. 

Önce istanbul da düzen kurduk, daha yılımız dolmadan yeniden düzenini değiştirmek istiyor ve bu sefer uzak kalacağız. Beni ilk başta yanında götüremiyormus.  Mavi kart alınca yanına alabiliyormus

Siz bu durumda olsanız ne yapardınız. Her ikisi de 2 yılın üstünde sürecek projelermiş. 3 ayda bir 3 günlüğüne ya da 6 ayda bir 1 haftalığına gelebiliyormus Çok moralim bozuldu.

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Valla 2 sene sabredin ne olmuş evinizi arabanızı alırsınız 
-Reklam-
0 oy
(10,325 puan) tarafından

Ne kadar maas alacagina bagli :D benimkide yurtdisi calisiyor

(582 puan) tarafından
Türkiye'de şu an iyi kazanıyor meslektaşlarına oranla ama yurtdisinda çok daha iyi görünüyor
(10,325 puan) tarafından
Valla evet ayrilik zor ama esim suan 7200 dolara calisiyor ve 1 aya kadar 9200 olacak maasi. Ve bu parayi turkiye sartlarinda yiyoruz
(6,778 puan) tarafından
Melek oha hesabliyamadim
(10,325 puan) tarafından
Haha bosver kiz bende hesaplamaya ugrasmiyorum :D
0 oy
(47 puan) tarafından
Öncelikle herkes nasibini yermiş biz yetişkinler yine dayanabiliyoruz ama çocuklar için zor oluyor böyle süreçler eğer çok sürmeden yanına gidebilecekseniz bence çok problem yapmayın önemli olan birlikte olmak :)
(582 puan) tarafından
Irak a gitmesini istemiyorum basina is gelir oralarda. Almanya'da da Alman firması eşim için mavi kart başvurusu yapıyormuş. Onu aldıktan sonra da ben gidecekmisim yanına. Süre olarak sormuş net bir süresi yokmus. 3 ay süren de varmış 3 hafta süren de. Ben yurtdışında yaşamak istemiyorum işin esası. Hayırlısı olsun.
(597 puan) tarafından
Ben olsam kesinlikle Almanya'ya yollsrdım mavi kart çabuk çıkıyor bir kaç ay uzak kalabilirsiniz bu fırsat kaçmaz
0 oy
(3,360 puan) tarafından
Benim eşim de mühendis ama gitmek istemez yurt dışına. Ben de kabul etmezdim çocuk var ben ne yapıcam tek başıma zorlanırım vs. Hep birlikte olsa olur da ayrı olmaz evlilik açısından da iyi olmaz bence 
(582 puan) tarafından
Daha önce çalıştı yurt dışında Kazakistan Rusya Türkmenistan da çok çalıştı geçmişte,  ama  o süreçlerde çok zorlanmıştım ben.
(3,360 puan) tarafından
O zaman tekrar kabul etme yani hele çocuk varsa daha zor olacak
(582 puan) tarafından
Kariyeri için kırmak da istemiyorum, henüz çocuğumuz yok. Tek cazip noktası doğumu Almanyada yaparsam evladım Hem Türk vatandaşı hem Avrupa Birliği vatandaşı olabilir. Bunun dışında beni cezbeden bir noktası yok.
(3,360 puan) tarafından
O zaman gideceksiniz yani bu durumda
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Ben yollardim da beni ki gitmezdi sanırım. En guzeli Almanya bence
(582 puan) tarafından
Bence Türkiye:) hiç uzaklara gitmek istemiyorum. İçimde korku oluşuyor o kadar uzaklara tatil dışında temelli yaşamayı düşününce
(3,329 puan) tarafından
Canim var olan düzeni degistirmek konfor alanindan bilmedigin bi yere gitmek elbette ki zor. Ama ben cok farkli düşünüyorum. Tamamen maddi degil gitmesine müsade etmem. Ama oyle bir durum da olay da yok. .
Ama anin şartlarıni düşününce giderdim. Korksamda giderdim
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Isterse dünyaları kazansın eşler birbirinden ayrı kalmamalı 
(582 puan) tarafından
Bence de
0 oy
(9,134 puan) tarafından
Eşten ayrı kalmak cocukalari. Babasından ayrı kalması zor bı durum bende istemezdim eşim bir ara düşündü gitmeyi ama anca beraber kanca beraber dedik caz geçti. Herkes dayanamaz bence kaldıramaz hakkinizda hayırlısı olsun inşallah 
0 oy
(9,095 puan) tarafından
Kaç yıllık evlisiniz çocuk var mı. Valla canım azcik sabredin bence. Döviz kurunu görüyosun. Çok zor evet ama geciyo bir sekilde. Biz de sepremzen dolayı ayrı kaldık. Dört aydır eşimle ayda birer kere görüştük anca. Bir şekilde sabrediliyo. 
(582 puan) tarafından
Çocuk düşünüyoruz,  7. Yilimizdayiz evliligimizde
(9,095 puan) tarafından
Imm çocuk düşünüyorsaniz iki sene de öyle uzatirsaniz geç olur sanki. Eşin yokken hamilelik doğum sonrası çocuk büyütürken sana çok zor olur tek başına. Zaten ilk iki senede çocuk büyüyüp gidiyo. Babasını görmeden de mi büyüsün.
(582 puan) tarafından
Reddetti teklifleri, istanbulda yaşamaya karar verdik. Hayırlısı olsun, ben de yeni iş değiştirmiştim bana da iyi oldu. Evden çalışıyorum
(9,095 puan) tarafından
İyi canım.. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.
0 oy
tarafından
Bizimde bu tarz bı iş olmuştu sevgiliyken ve çok pişman oldum karıştığıma keşke gitseydi ve hayla aynı düşünüyorum bak iş bul git diye buradaki gelir aşağı yukarı hep belli en azından cabana değsin diye 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 70 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,919 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 231 göst.
25 Aralık 2021 Aile kategorisinde Nzl123 (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 525 göst.
14 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Tuğçe ALATAŞ (662 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 336 göst.