0 oy
386 göst.
Diğer kategorisinde (676 puan) tarafından

Çok şükür başardık Zorluğu oldumu biraz oldu zaten ara ara açmalar vardı bilsin diye son iki haftanın içinde de öğrendik ağustos da 3 yaş olacağız yaz bizim için daha güzel olacak <3

Darısı tuvalet eğitiminde olanlara <3

11 Cevaplar

0 oy
(349 puan) tarafından
Bizimde bileti baya oldu 3 yaşında herkes yazın der ama bence en mantıklısı şuan yazın park vs çıkıldığı için zor oluyor
(676 puan) tarafından
Aynen öyle canım çocuklar için hemde bizim için iyi bence
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ay teşekkür ederim canım inşallah öğrenir 30 aylık geçmi bı denedim olmadı çok ağladı 
(676 puan) tarafından
32 aylıkken başladım ben ama ara ara açmalar vardı tabi 33 olmasına 2hafta kala çözdük zorlama bence inan vakti gelince kendileri çözüyor bu işi
(2,369 puan) tarafından
Ya tamam vanimt bende ara ara deniyorum sen postlarima bak bak bı ne çok denedim
(676 puan) tarafından
Ozaman çocuktan çocuğa fark var canım demekki daha var gibi
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Öyle rahatlıyor ki insan zor oluyor ama sonucu çok guz3l
(676 puan) tarafından
Hemde nasıl güzel oluyor
0 oy
tarafından
Amin inşallah canim bende vermeyi düşünüyorum ama cesaret edebilsem keşke ☺ maşallah kuzuma da gözün aydın ☺
(676 puan) tarafından
Sağ ol canım darısı sana olsun inşallah vakti geldiği zaman kendileri hallediyor canım kaç yaşında ki
tarafından
26 aylık olacak canim ☺ aslında anne pırt diyor çiş diyor ama ben cesaret edemiyorum bir oturak almak lazım en kısa zamanda inşallah bismillah diyip başlıyacam
(676 puan) tarafından
İnşallah tez zamanda öğrenir ben ara ara açtığım zamanlar oldu birazda onun sayesinde öğrendik biz faydası oldu bize
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Allah rızası için bana tüyo verirmisin ha bugün ha yarın diye diye cocugu ilk okula göndericem bezli bezli:D

(676 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin canım :) kaç yaşında ki
(9,626 puan) tarafından
Hem kıza hem oğlana öğretmem lazım 8 ay içinde  :D  

oglum 3 kızım 2 olucak canim oğluma gecen sene öğretemedim yazın pek dili cözülmemişti yani çözüldü ama tuvaletini diyemiyodu kışında öğretemedim bizim evde dogalgaz yoktu sadece oturma odasında bide yatak odasında klima vardi öyle de sıkıntı diye kışın kaldı bu sene dogalgazda geldi kışın sorun olmaz simdi oğluma ogretsem kışa doğru da kızıma öğretirim  muhtemelen oda henüz tuvaletini söyleyemez ama abisinden görürse öğrenir belki  :D
(15,823 puan) tarafından
İnsallahh canımm senı yormazlarr☺️❤️Komsum buyuk bebede cok zorlandı ıkıncı onun tuvalete gıttıgını gordukce erkenden ogrenmıstıı
(9,626 puan) tarafından
Ay inşallah ya ❤️☺️ aslında ben oglumuda rahat alistiririm diye umuyorum  :D gecen gün küçük klozet aldık aldigimzdan beri pantolonunu sıyırıp beziyle oturuyo  :D bide onuda tuvaletin oraya götürüyo meraklı yani inşallah rahat alışır  :D gecen gün aldık eve geldik odada açıyorum paketini kucakladı fırladı gitti Metehan getir dedim dur anne tuvaletimi yapıyorum dyo kafamı bi kaldirdim tuvaletle banyonun arasına klozeti koymuş oturmuş üstüne  güya tuvaletini yapıyo   :D
(676 puan) tarafından
İnşallah tez zamanda öğrenirler canım
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Biz de alışkanlığı kazanma aşamasındayüz geceyi nasıl yaptınız. Gece kaldırıyorum gidiyoruz lavaboya ama çok ağlıyor yapmıyor bazı geceler de kaçırıyor 1 hafta oldu başlayalı 
(2,587 puan) tarafından
Var ama oturmak istemiyor ona. Ben de başladığımız günü gündüz de gece de çıkardım bezi aslında geceyi daha kolay bıraktı kızım 6 gün sonra gece kaçırdı 3 gündür kaçırıyor bir kez yapıyor. Nazar mı oldu bilmiyorum çok kolay öğrendi diye sevinirken
tarafından
Kaçırması cokk çok normal canım benimki 2 ay oldu ogreneli oda kaciriyo arada.
Dur bismillah daha yeni ogreniyorlar.
Canım lazimliga oturduğunun farkına bile varmaz uykudayken.
Sen çocuğun uykusunu açıp tuvalete götürüyorsun .
Ben hemen yatağının kenarına lazimligi koyuyorum geceleri. Uykusundan uyartmadan hemen pijamasini sıyırıp yaptırıyorum. Gözleri bile kapalı oluyo. Hiç aglamiyo. Yapıyor. Hemen peceteyle silip geri yatiriyorim
Bende lavoboya götürsem benimkide aglar
(2,587 puan) tarafından
Bugün de öyle deneyeyim o zaman. Ama kızım rahatına çok düşkün sjsjs bir de kaç kez kaldırıyorsunuz uyuduktan kaç saat sonra.
tarafından
İlk zamanlar 2 saatte bir uyandırdım.
Şimdi kızımı 7.bucukta yatırıyorum bı o zmn yaptırıyorum.
Kendimde 12de yatıyorum. O zmn kendim yatmadan yaptırıyorum.
Gecede uyanabilrsem 4 gibi kaldırıyorum. Yoksa kendide uyaniyo bazen. O zmn yaptırıyorum.
Bazen hiç uyanamiyorum oda uyanmiyo altına kaçırmış oluyo.
Bazende kacirmiyo☺️
Degisiyo yani. Böyle böyle ogrenecekler
(2,587 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim sağ olun. Dün ağlayarak da olsa yaptırdım bir kere ve kaçırmadı kuru kalktı sabah☺️
0 oy
tarafından
Hadi hayirli olsun canim
(676 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Gözünüz aydın kızımın bezi istememesi üzerine geçen sene 2 yaşına girince çıkardık bezi asılıyor beli pişik oluyordu ama tam 7-8 ay uğraştım küçük olunca mi inatmi etti bilmiyorum tekrar bağlamayı da asla istemedi yuruyemedi bezden mecbur çok uğraştım ama çok şükür düzeldi 
(676 puan) tarafından
Aslında çocuklar çok değişkenlik gösteriyor ben sabırla bekledim kendi kavrasın diye ve güzelde sonuçlandı
0 oy
(192 puan) tarafından
Ay darısı başımıza daha bugün başladık 
(676 puan) tarafından
Valla canım öyle olur böyle olur demedim ki ben birden oldu herşey ama ara ara açmamin etkisi oldu çabuk kavradi üzerine Bi ara iyi düştüm baktım olmuyor bıraktım kendiliğinden oldu
(192 puan) tarafından
Ben bugün ful açık bıraktım pek umut yok gibi
(676 puan) tarafından
Öyle düşünme olmuyorsa zorlama aradan zaman geçince tekrarla öyle öyle bilinç altlarina giriyor bence
(192 puan) tarafından
Zaten bu ikinci deneme bu sefer biraz daha ısrarcı olucam inşallah çabuk öğrenir
(676 puan) tarafından
İnşallah tez zamanda öğrenir canım
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Bizde üç gün oldu başladık 33 aylık şuan için şükür iyi gidiyor korktuğum gibi olmadı henüz tam söylemesede her götürdüğümde yapıyor altına hiç kaçmadı.. inşallah biran önce alışır 
(676 puan) tarafından
Bukadar yaptıysa olur inşallah canım
0 oy
(349 puan) tarafından
Ayy evet bizde başarı ile sonuçlandık
(676 puan) tarafından
Bizler ve çocuklar rahatlıyor :)

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 327 göst.
24 Haziran 2021 Aile kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy