0 oy
235 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanımlar merhaba oğlum 15 aylık oldu doğum günü Ramazan'a denk geldiği için kutlayamadim erteledim tekrar tarih belirledim bu defa seçim denk geldi haftaya erteledim eşimin aile yakını vefat etti tam bu hafta yapacaktım ki davet ettiğim misafirlerin çocuğunun gelemeyecegini öğrendim davet için aradığımda 20 kişiden 3 kişi hariç hepsinin bir bahanesi ve işi olduğunu gelemeyeceklerini belirtti sizce kutlamalı mıyım iptal mi etmeliyim 3 kişi için organizasyon masrafı ikramliklar vs uğraşmak istemedim değmeyecek çünkü doğum günü olduğu gün adet yerini bulsun diye pasta üfledi oğlum ama şuan da şöyle düşünüyorum sadece gidip ailece fotoğraf çekimi mi yaptiralim oğlum eşim ve ben 1 yaş için içim buruk üzgünüm dostlarımdan dolayı ama siz olsanız napardiniz ?

18 Cevaplar

0 oy
(582 puan) tarafından
Yapılmalı mi bilmiyorum ama hayatımızın çoğu kısmı törenlerle geçiyor, sadelesmekte ve rutini yakalamakta fayda var bence. Her şeyi kutluyoruz, bu size de yorucu gelmiyor mu?:
-Reklam-
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Haziranın 9 da 1 yaşına girecek kurban bayrama eşimin ailesini ve benim ailenle beraber kutlucaz Insallah bakalim toplam 12 yada 14 kişi 
0 oy
(809 puan) tarafından
Ben Ağustos gibi taşınacağım çok ama çok uzağa oğlum ise Eylül de 1 yaşına girecek.sevdiklerimizle bir anımız olsun diye temmuz sonu parkın cafesinde bir pasta birde balonla süsleme yapacağım. Toplam da 10 kişi falan 18 temmuz da da hem aile hemde 1.yas çekimi olacak. Gelen gelir gelmeyen de gelmez maksat oğlumla 1 yaş . Ama 12 Eylül de eşim kedilerimiz çekirdek aile olarak kutlayacağız. pastası falan ben yapacağım. 
tarafından
Sizce ben napmaliyim doğum günün olduğu gün küçük bir pasta kestik oğlum eşim ve ben şimdi sadece fotoğraf çekimi mi yaptirayim?
0 oy
(8,288 puan) tarafından
İlla doğum günleri misafirler ile olacak diye bir durum söz konusu değil canım mesela ben temmuz 17 de tatile gideceğim kızımın doğum gününü tatilde kutlayacağız öyle planladık 

Sizde kendinizce konsept yapıp ailecek kutlayın 
tarafından
1 yaş çekimi yaptırsam peki aramızda küçük bir pasta kestik oğlum eşim ve ben
(8,288 puan) tarafından
En güzeli en azından hatıra kalır <3
0 oy
(12,633 puan) tarafından
tercih. Bahçede yapacaktım grip oldum bi şey yapabilecek halım yok kaynanama gittim sağ olsun donattı sofrayı kaynımlar la süsleme yaptık kutladık
0 oy
(2,351 puan) tarafından
vallahi benden tavsiye yapma bende kızıma 1 yaşında büyük parti yaptım ama zehir oldu anlamıyorlar çünkü yaptigin masrafa yazık oluyor bu seferde bence büyüsün öyle yap 
0 oy
(915 puan) tarafından
Ben yapmıştım her sene de yapicam dedim  hatrlamaz ama ileride çocuklarına resimlerini gösterir diye bugün oğlumun 2 yaş doğum günü kendi ailemle kutladım sadece pasta ole ufledik çünkü hamileyim ve son 9 günüm kaldi misafirle uğraşacak gücüm asla yok çünkü ama genede pasta ufledik aile arasında  anılar kalıyor yaaa benn böle şeylere çocuklarım için önem veririm mesela seneye Haziran ikisininde nerdeyse aynı haftaya denk geliyo gibi 1 Haziran diğeri 10 haziran olcak kısmetse ikisini bir ortada bı gün kutlarım anca okul zamanlarında ayrı kutlarım arkadaşları farklı olacak çünkü öle yani çocuk sevinmesi anlamasa bile o üfleme anı o defalarca mum yakma olayı çok mutlu ediyor beni
tarafından
Doğum günü olduğu gün küçük bir pasta kestik
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Aile çekimi daha güzel olur canım ama ilk soruna gelirsek ben hep süsleme fon herşeyi yaparım sadece annemler kayınvalidemler ablamlar amcamlar ve eşimin teyzesigil olur kimse gelmesede anı güzeldir ama sizin zaten zamanıda geçmiş ayrıca doğum gününe çok kişiyi çağırmak demek hizmetkarlık demek kmsede beni yanlış anlamasın ama oğlunun doğum gününde eğlenmek varlen götün sandale göremiyor hep bir hizmet etmektir oturamıyorsun bile
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Ben oglumun  dogum gunude razana denk geldi 1 hafta once esimle biz bize kutladik ama yine masa falan hazirladim  fotorafli pasta yaptirdik foto cekildik hatira kalsin diye buyuk davetle hic ugrasamazdim 
0 oy
(1,872 puan) tarafından
Kızım temmuzda 1 yaşına girecek kendi sramızda minik bir pasta kesicez bu kadar 
0 oy
(13,068 puan) tarafından
Ben sırf oğlumun doğum günü diye o kadar kalabalığı başıma toplamazdım zaten bu çocuğun doğduna gerçekten sevinen ailesi olan insanlar yeterli bence benim ailem eşimin ailesi biz. Biz gurbette kendi kendimize kutladık ki üç ay geçmiş doğum günü üstünden bilemiyorum ama bana mantıksız geldi
tarafından
Eşimin kimsesi yok benimde annem ve kizkardesim var sadece o yüzden çok az kişi olduğumuz için yapmak istemedim bende
0 oy
(72 puan) tarafından
Bir kaç kez davet edip ertelediyseniz o yüzden gelmek istemeyip bahane uydurmuş olabilirler 1yaşında çocuklar pek anlamıyorlar zaten 1yaş biraz ailenin kendini tatmin için düzenlediği törenler oluyor bende yaptım pişman değilim ama 2yaş falan olsa anlar sevinir yinede siz bilirsiniz 1yaş çekimine gidin anı kalsın yine ben gittim anı kalsın diye sonuçta bir daha 1yaşında olamayacak partiyi de 2yaşında yaparsınız 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Ben olsam ramazanda gününde yapardım yani ramazan engel değil ki buna 
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Öyle şatafatlı şeyleri sevmem kendimede sadelikten yanayimdir ama balonlu süslü magnetli doğum günü kutlaması yaptım kuzuma pişman değilim iyiki yapmışım ajajajajsj
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Ben yaptım o kadar konsept felan yaptım ama anlamadı pek 2 yaşını yaptım eşim ben kızım yaptık çok mutlu oldu simdi bi pasta gorse hemen mum yaktırır sana tavsiyem konseptli yapcaksan iki yaşına gelince yap 
0 oy
(486 puan) tarafından
O kadar büyük bir şeye ne gerek var ki boşa masraf benim oğlum da 10 haziran da bir yaşına giricek ben üç beş balon aldım iyi ki doğdun yazısı sadece fotoğraf çekmelik hatıra kalsın diye çocuk zaten ne anlıcak ki sadece dedeler anane babanesi teyzesi halası amcası olucak o kadar ufak bir pasta tabi herkesin kendi kararı 
0 oy
(121 puan) tarafından
Ben iki cocugumunda bir yaslarini davetle kutladim ama diger yaslarini esimle cocujkarimla tek kutlarım 
0 oy
(1,029 puan) tarafından

Oglunuz 1 yasinda oldugu icin onun icin bence en guzel dogum gunu amne ve babasi ile olandir. Siz akrabalariniz veya cocuklu ailelerin gelmesini de istiyorsunuz ama kalabalik dogum gunleri belki 2 yada 3 yaslarinda cocugunuzun daha hosuna gider. Kalabalik olmasina gerek yok diye dusunuyorum. Ben olsam baskalari icin dogum gunu ertelemem veya tarihi basklarina gore belirlemem .

Oglumunda bir hafta sonra 1. Yas gunu. Burda esimin ailesi ile kutlayacagiz yaklasik 10 kisi evde kendimiz susleyecegiz ve aile cekimine gidecegiz.
Kendi ailem bu dogum gununde baska sehirde olacagi icin yazinda orada 10 kisilik bir dogum gunu yapacagiz.

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 212 göst.
0 oy
2 cevap 71 göst.
1 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 66 göst.
16 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cnnt_xxcvgn (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...