0 oy
284 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
Biriktirdiğiniz altın var diyelim gram cinsinden evinizde bi eşya eksik önemli bir eşya onu almak için altın bozar mıydınız

22 Cevaplar

0 oy
(4,986 puan) tarafından
Evet ben bozacam mesela ☺️☺️

Kendi birikimim eşim büyük eşyaları aldı halısı ve perdesinide ben alcam dedim 
tarafından
Yeni eve mi taşınıyorsunuz
-Reklam-
0 oy
(4,094 puan) tarafından
Ben spora gitmek icin bile bozdurdum bfite yazilmistim.  En onemli yatirim kendime sahsen. Evime esya almak istiosam o an yoksa bozar alirim cokta muhim degil altin kenarda durur o esyayi almam gerekiosa demkki ihtiyactir
tarafından
Ayy süpersinn valla benim kafadasın
0 oy
(446 puan) tarafından
Bozarım hic düsünmeden bozdum da yani o altını ihtiyacım olan bir sey icin harcamayacaksam ne diye kenarda duruyor ki. Yüklü bi miktarda altına dokunmam ama kenarda ufak tefek bilac altınım varsa da ihtiyacım neyse onu alırım. Mesela haftaya kızıma yatak dolap bakacağız kenarda 3 tane çeyreğim var yetmediği yerde eşime vermeyi düşünüyorum 
tarafından
Ben de öyle diyorum eşim kiymiyor ama almıyor da evin eşyasni yeni ev alacakmış bu devirde kolaymı?
(446 puan) tarafından
Şöyle anlatayım bizim düğünden kalma bi 10 bilezik ve 50 tane ceyrek altınımız var onlara asla dokunmuyoruz ev alırsak diye saklıyoruz. Ama arada birikim yapıp kenara ceyrek ya da gram alıp atıyorum onu da bu tarz evin ya da çocuğun ihtiyacı olursa diye saklıyorum. Yoksa kenardaki büyük birikime dokunmam ordan ceyrek alıp bozdurmam. Sizde de böyleyse durum bilemedim
0 oy
(455 puan) tarafından
Evde sürekli lazım olan bir eşyaysa tabiki de önce onu alırım ama olmasa da olur bir eşyaysa hiçte altınımi feda edemem 
tarafından
Süpürge almak istiyorum yani 3vin en önemli parçası benc3
(994 puan) tarafından
Aklınızda bir model yoksa daha yeni kardeşim aldı ceyrek ve para katıp efsane bir makine eğer bu tarz birşey arıyorsanız bakın öneri olsun Arnica Tesla premium bende de var komşumda da hepimiz memnunuz
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Çok önemliyse kullanmam gereken birseyse evet olmazsa olmazsa . Ama diğer türlü bozdurmam sonra alinabilirse maaşla falan 
tarafından
Mesela süpürge yoksa evde almaz misin ben zaten kışın çalışmayı düşünüyorum
(7,121 puan) tarafından
Alırım o önemli kız
tarafından
Bencede evi nasıl temizlensin yoksa
0 oy
(994 puan) tarafından
Sağlık durumu ile ilgili birşey var orası için ayirdiysam vermem satmama ama diğer türlü hiç sorun yok altında bizim evde esyada.evlenip eşyaları aldik bilezikleri düğünden sonra verdim borcu kapattık evim var şükür şimdide birkaç bse yapılacak mutfak portmanto falan çocukların altını da oraya verdim. hiç altın merakım yoktur takmam etmem birtane bile olsa bize lazımsa ev için gerekliyse harcarim.
tarafından
Helal olsun bende bü düşüncedeyim sağlık problemleri yok çok sükür suanda
(994 puan) tarafından
Çok şükür sağlık yerindeyse gerisi önemli değil biri gider diğeri gelir sonuçta çöpe atılmayacak eşya alınacak :)
0 oy
tarafından
Bozarım ....
tarafından
Kısa net :)
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Kızımın doğumda bir tane bilezik satmıştım. Şimdide evimizi ayıracaz ve kimse bir eşya almayız dedi. Biraz yatacak paramız var onunla alıp kalanına altın satıcaz mecbur 
tarafından
Birlik oturmamak için hepsini satardım bende tabiki ölüm gibi bir şey o
0 oy
(12,792 puan) tarafından
Acil veya çok gerekli görülen bir eşya ise evet zamanla param olunca alırım diyebileceğim bir eşya ise hayır 
tarafından
Süpürgem yok var ama çekmiyor Dyson almak istiyorum yada robot ama eşim yine dandik bişey alacak ona kalsa
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Tabiikide zaten biriktirmekteki amacta bu lazim olunca kullanmak
tarafından
Haklisşn ama bazılarına göre ev eşyası da gereksiz:)
(1,450 puan) tarafından
Bir kere geliyoruz sartlar izin verdigince konforlu yasamaliyiz diye dusunuyorum
0 oy
(7,358 puan) tarafından
Ben alırdım canın 
tarafından
Bende alacağım inşallah
0 oy
tarafından
E tabiki satarım. Orda beklesin diye almiyorumya altini
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Ben satmam alacağım eşyayıda taksitle alırım yavaş yavaş öderim altin gün gün artıyor 
tarafından
Öyle bü gelirim yokki malesef
(1,045 puan) tarafından
O zaman dyson pahali değil mi geliriniz yok ise
0 oy
(151 puan) tarafından
Altının yok ama olsaydı satardım mesela Dyson süpürge için satardım çok istiyorum onu :))))))
tarafından
Hahah ayni sebebten satıcaö :D
0 oy
(886 puan) tarafından
Evlenirken bozdurup mobilya ve beyaz esyalarimizi almistik:)
0 oy
(48,529 puan) tarafından
bozarim onun icin biriktiriyoruz zaten 
0 oy
(2,467 puan) tarafından
Benim çamaşır makina bozuldu bu hafta kenarda altınım var ama taksitle Alicam ben bozmam sende öyle yapabilirsin aslinda
0 oy
(3,323 puan) tarafından
Satmam niye satayım  biraz eşya icin
0 oy
tarafından
Bozmazdım ben
0 oy
tarafından
Araba almak için satmayan biz :()

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 212 göst.