0 oy
109 göst.
Diğer kategorisinde (290 puan) tarafından
Kızlar napsam börek yapamıyorum bir türlü tutmuyor ya yapanlar nasıl yapıyor hamurunu kendiniz mi açıp yapıyorsunuz veya hazır yufka ile mi yapıyorsunuz nerde yanlış yapıyorum çözemedim kuru oluyor. Yaptığınız bir tarif varmı youtubeda falan 

8 Cevaplar

0 oy
(13,036 puan) tarafından
YouTube 10 dk peynirli börek yaz nefis yemek tarifleri ona bak müthiş bir börek tarifi srekli onu yaparım 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende yapacam ama korkuyorum ıspanaklı börek el açması:/
0 oy
(8,346 puan) tarafından
Böreğin üzerine yoğurt sumırta sarısı azcık yağ karıştırıp sürüyorum genelde gül böreği için yapıyorum yumuşacık oluyor 

Kimisi sütlede yapıyor 
0 oy
(2,675 puan) tarafından

image

benim bu kıymalı böreğim meşhurdur :D sosunda yumurta akı bir şişe soda 1.5 çay bardağı sıvıyağ var. Tek kat yufkayı açıp üzerine bu sostan sürüyorum bir bir yufla daha koyup tekrar sostan sürüyorum sonra üçgen şeklinde kesiyorum 16 dilim oluyor içine de harcını koyup sararak tepsiye alıyorum kalan sostan fırça ile bütün böbreklere sürüp 1 saat dolapta dinlendiriyorum fırına vermeden de yumurta sarısını sürüp atıyorum. Harcı da kıyma soğan biber güzelce pişirip üzerine domates ekleyip üzerine bütün baharatları ( tuz k.biber karabiber kimyon toz k.biber) koyup pişmeye bırakıyorum
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Böreğin üzerine yoğurt ve sıvıyağ karışımı yapıp bolca sürüyorum el açması gibi oluyor
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Hazir yufkayla yaptigim her borege yaptığım bir sos var yumurta sut sivi yag hem pişerken kapatıyor hem yumuşak oluyor puf puf en basitinden üçgen kestiğin yufkalara bu sosu sür içine herhangi bir peynir sar yağlı kağıt serilmiş tepsiye diz üzerine ayni sostan sür çok harli olmayan firinda pişir eminim çok begenicen
0 oy
(104 puan) tarafından
Ay sen bensin ya en iyi yufkayı da alsam onu yağlara ballara da yatırsam olmuyo bi türlü beceremiyorum ekmeğimi yoğurdumu her şeyimi kendim yaparım ama börek yapamıyorum 
0 oy
(3,826 puan) tarafından
yufka aldım canım birazdan bunu yapcam bende yumuşacık oluyor 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 55 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Linammmm (166 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 251 göst.
3 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.