0 oy
341 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Arkadaşlar nasilsiniz :)) bir bebeğim var şu an 10 aylik sizce iki çocuk arasi ne kadar yaş farki olursa daha iyi anlaşirlar duşuncelerinize ihtiyacim var :))

22 Cevaplar

+2 oy
(1,373 puan) tarafından
Çocuk arasında en az 4 yaş olmalı benim fikrim hem diğeri daha küçük zatn yeni bir bebek daha gelince kıskançlık olucak ve ister istemez ikinci plana atilick ki en  çok anneye ihtiyacı olduğu zamanlar 
(8 puan) tarafından
Bilemedim bir size danişiyim dedim çok sağol canim cvp icin
(4,084 puan) tarafından
4 yas bile az. Yazik kizim 1. Sinifa baslicak kardesimiz bir yasina geldi hala ihmal edikio. İhtiyac gissedio yanimda yatmak istio aksamlari bes dk bile olsa yanima gelio yatio sonra odasina gecio. Kardesi uyurken surekli o kucagima gelio oturuo yatio. 10 aylik bebek varken ikinci ccgu aklinin ucunun bir koseciginden bile gecirmek valla be cesaret helal ilsun:))
-Reklam-
0 oy
(732 puan) tarafından
Bence 5 yaş ama oğlum 13 aylık arada istiyorum gibi:)
(8 puan) tarafından
insan hamile oldugu zamani özluyor
0 oy
(1,050 puan) tarafından

10 ay henüz çok küçük 

En az 3 yıl olmalı 

(8 puan) tarafından
Çok sağol canim cevap icin kararsiz kaldim sizlere danişmak istedim
0 oy
(1,798 puan) tarafından
En azından kendini ifade edecek yaşta aralık olmalı bence 3 4 yaş ideal diye düşünüyorum 
(8 puan) tarafından
Çok sağol canım cevap için kararsız kaldim sizlere danişmak istedim
0 oy
tarafından
Benim kardeşimle aramda 4 yaş var küçükken hiç anlasamazdik kuzenleriminde  arasında 4 yaş var şuan onlarda anlaşamıyor :D galiba birlikte büyütmek önemli yaşları ne kadar yakın o kadar iyi galiba 
(8 puan) tarafından
Ya bende oyle duşunuyorum eşimi ikna edemiyorum
tarafından
2. Çocuğa emin misin :))) bak mesela şuan tepemde kuzenlerim biri 8 biri 3 yaşında anne anne anne deyip duruyorlar 3 yaşında olan ablam benle oynamıyor diye mizirdaniyor :D diğeri ayrı dert ben soğudum onlar sayesinde :D
(8 puan) tarafından
Daha sonra bu bebeğim buyuduğunde hiç istemem biliyorum rahata alişirim kaliriz tek cocukla ama ben tek kalmasini istemiyorum
tarafından
Valla elini çabuk tut o zaman çünkü cidden ben mesela bir tane daha bebek büyütecek bir psikolojim yok :) kendinde buluyorsan tabi neden olmasın Allah hayırlısını versin inşallah :)♥️
(8 puan) tarafından
eşimi ikna edebilirsem canim hakkimizda en hayirlisi olsun ❤️ bebeğinizi çok öptum
0 oy
(2,369 puan) tarafından
İlk çocuğum 30 aylık ve ikincimi istiyorum daha doğrusu bekliyorum 

Eğer varsa büyük ikinci doğana kadar 40 aylık oluyor 
(8 puan) tarafından
Ya bilmiyorum en hayirlisi olsun hakkimizda ❤️❤️
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Biri beni çağırdı sanırım :) bi buçuk yaş var aralarında o kadar keyifli ki yorucu tabi yalan yok ama aralarındaki iletişim bizi bizden alıyor biri 22 aylık diğeri 4 aylık iki oğlum var dünyalara değişmem :)
(8 puan) tarafından
Ya çok güzel bende cok istiyorum ama eşimi ikna edebilirsen bklm
(7,444 puan) tarafından
Hadi inşallah bol şans :)
0 oy
(8,272 puan) tarafından
Canım tecrubeme göre birini biraz büyütüp en azından bezden cıksrıp ikinciyi öyle yapmak mantıklı 
(8 puan) tarafından
Çok sağol canım benim cevap icin duşunmekteyim halq
0 oy
(7,226 puan) tarafından
Bı hevesle ikinciyi yapamayin bacılar iyi düşünün benim için artık çok geç yapmış bulundum sjsjsjs
(8 puan) tarafından
ikinci cocuğu şimdi yaptim yaptim yoksa buyuk konuşmayayim ama kolay kolay yapmam rahata alişirsam tek cocukla kalirim :Dd
(7,226 puan) tarafından
Diğeride küçük dahada zor olacak işte önce huniyle gezeyim sonra rahata ererim diyorsan tabi olabilir ☺️
0 oy
tarafından
Balım ikisinin arasında 2.5 yaş var en ideali bence seninki daha küçük zor olur
(8 puan) tarafından
Biraz buyusun zaten eşimi ikna edemiyorum canim ya bide korkum rahata alişirsam ikinci cocuk duşunmem kalir yalniz bebeğim diye kardeş sevgisi bir başka oluyor
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun tatlım
0 oy
(636 puan) tarafından
Çok zorlanırsn.  Büyüğü en azından tuvaletini öğrenmesi kendini ifade etmesi lazım. Kızım şimdi 3 yaş oldu keşke ikinci bu zamanlar olsaymış diyorum.
0 oy
(18 puan) tarafından
Benim kızımda bu ay 11 aylık olucak eşim başladı kardeş istemeye bende istemiyorum çok küçük diyorum zorlanırım diyorum ama kavga ediyoruz o istiyor ben istemiyorum 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
En az 2.5 yaş araları olmalı bunun için bebeğin 20 aylıkken çalışmalara başla amaa çoook zor çoook
0 oy
(12,525 puan) tarafından
onu bilmiyorum da kızım 1 yaşında 10 haftalık hamileyim
0 oy
(994 puan) tarafından
Tam 3.5 yıl var ideal gbi :)
0 oy
(13,824 puan) tarafından
27 ay aralari buyugum kucugum 17 aylik olacak .zorluklari oldu tabi hala var ama su an birlikte oynuyorlar
0 oy
(13,889 puan) tarafından
Bezden sütten kesmek sart bence  3 yaşı dondurmalı 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kafayı yemişsin galiba :) 
0 oy
tarafından
Benim iki tane ikizlerim oldu 21 yaşındalar şuan sonra 19 yaşında kızım 17 yaşında daha bir kızım oldu ama bakması zor olsada değiyor 
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Gözlemlerime göre yaş arası büyüdükçe daha çok sıkıntı oluyo benim 18 ay var evet ilk zamanlar çok zorlandım ama çok şükür şuan iyiler çevremde arkadaşlarım akrabalarında 4 5 yaş olanlar hala uğraşıyo çünkü büyük çocuk alışmış oluyo tek başına herşey herkes onunla ilgileniyo ikinci geldikten sonra çok sıkıntı oluyo tabi ki bu benim düşüncem ikisi arasında 18 ay olmasaydı ben 2. Yaşından sonra korunmayı birakacaktım niyetim öyleydi 

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 867 göst.
20 Şubat 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 302 göst.
30 Aralık 2022 Aile kategorisinde Yagmurn404gmail.com (1,271 puan) tarafından soruldu
+3 oy
24 cevap 524 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Expertmom (472 puan) tarafından soruldu

378,322 soru

11,323,367 cevap

34,775 kullanıcı

...