0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından
Merhaba kızlar .. 

Oğlum Mayıs 14 de 3 yaşına bastı . Çok kelimesi var renkler sayılar hayvanlar sesleri vs baya iyi kamutlari anlıyor ama henüz tam anlamıyla cümle kuramıyor .. 2,3 lu var ama konuşma tarzında uzun uzun değil .. 

Son zamalar aşırı derece de bizi taklid ediyor mesela Su istermisin dediğimde aynısını soru şeklinde bana söylüyor nasılsin iyimisin dediğimde yine aynı şekilde soru soruyor aslında cevapli şekilde sık sık anlatiyorum ama , sizin de konuşmaya başladiginda bu şekildemiydi?

7 Cevaplar

0 oy
(4,545 puan) tarafından
benim oğlumda ocakda 3 yasına basacak tek tek her kelime var ama uzun uzun cümle yok tv tablet al elinden kendın onunla sohbet etmeye calış ve tabıkı arkadas sayısını çogaltmaya calış
(24 puan) tarafından
Ara ara telefonla eğitici çizgi film izliyor , o da 1 saat kadar .. arkadaş ortamı yok iste hep evdeyiz gördüğü kişiler sadece biziz yeni doğum yaptığım için pek çıkamıyorum
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bizde böyleyiz Ağustos ta 3 yaş olck. Bu ne çok demeye başladı. Ben sen karıştırıyor:D
(790 puan) tarafından
Seni tekrar etme huyu var mı mesela benim kızımda konuşuyor da gün içinde ara ara beni tekrar ediyor uzun cümle kurarken katıp karıştıyor bazen de çok güzel konuşuyor su beni takrar etmedi canımı sıkti ekolali oluyormus o
(6,859 puan) tarafından
Tekrar eder cnm mesela şu sıra sen ben karışıyor :) normal Cnm daha küçükler pandemi çocukları yeni toplum içindeler.
(790 puan) tarafından
Sen ben karıştırmiyor epeydir de işte tekrar etmesi var aynen çocuk falan da yok netten bakınca kötü şeyler yazıyor kafama takıldı ondan
(6,859 puan) tarafından
Az daha vakit var her çocuk bir olmuyor
(790 puan) tarafından
Ay ne bileyim çocuğun var derdin var insan takmadan edemiyor insaAlalh düzelir canım sağol ilgin için
0 oy
(5,399 puan) tarafından
Evet aynı bnm kziim Eylül'de 3 yaşına basacak daha cumleei birkactane dışında yok hep kelime blyor bsakada bişey blmiyor çok üzülüyorum bizi okdr çok taklit TE etmiyor tekrar etmiyor dediklerimi 
(24 puan) tarafından
Bizimki de yeni basladi taklid olayına dediklerinizin hepsini tekrar ediyor ama hala cümle yok
(5,399 puan) tarafından
Valla bnde çok takılıyorum arapça gbi konuşuyor
(24 puan) tarafından
Aynen bizimkidr maalesef
0 oy
(802 puan) tarafından
1 hafta önce 3 yaşına girdi ayni sekil herseyi cok iyi rakamları renkleri kisa kisa cümleler komut almasi cok iyi benom sorduklarimi tekrarlıyor postunu görünce acaba ben mi actim dedim ayni senin oglunla dayanamadim hastaneye götürdüm gayet iyi dedi bi sıkıntı görmedim dedi ama sakina tablet telefon tv açık olmasin hol jol konuş sohbet et dedi insalah duzelir
(790 puan) tarafından
Canım merhaab ben post sahibi değilim benim kızım 34 aylık arkadaşın dediği gibi bazen sorulan soruları ya da söylenen cümleleri tekrar ediyor senin çocuğun da var mı bu durum ekolali oluyor söyleneni tekrar etmesi demek bu durum otizim çocuklarda sık olurmuş benimde kafama çok takıldı 3 yasa kadar geçmezse gidicem hasteneye doktor ne dedi bu duruma tam olarak
(802 puan) tarafından
TV telefonu kes dedi komut almasi falan iyi resimler gösterdi hepsini bildi oğlum algısı iyi dedi ben otizme dair bisey görmedim dedi gayet iyi dedi ama tv ve telefondan dolayi olabiliyor dedi benim oğlumda cok oynar tv telefonla onlari direk kes dedi bide bol bol arkadaslariyla bi arada olsun dedi oyle yapiyoruz inşallah en kisa zamanda hepsi toparlar
(790 puan) tarafından
Anladım insaAlalh canım
0 oy
(13,124 puan) tarafından
Üsteledikçe aynı tepkileri verebilir bence onunla normal büyük insanla konuştuğumuz gibi konuşun sohbet edin zamanla tamamen açılacaktır 
(24 puan) tarafından
Zaten asla bebekve konuşmuyorum ne yaparsam anlatıyorum söylüyorum sorular soruyorum . Bakalım kısmet artık
0 oy
tarafından
Kafanıza takmayın tabi üstüne durun ama o yaşta olupta hala tek kelime bile söylemeyen vardır çocuktan çocuğa değişir 
(24 puan) tarafından
Evet haklısın canım her çocuğun gelişimi farkli
0 oy
(790 puan) tarafından
Senin dediğin ekolali oluyor bu konu üzerine çok post açmıştım benim kızımda 34 aylık sık sık değil ama gün içerisinde beni tekrar ediyor bu durum 3 yaşına kadar minimum seviyede olması gerekirmis ama benim kızımda hâlâ ara ara devam ediyor sorduğum sorulara cevap veriyor fakat bir bakıyorum ki yine tekrar ediyor bu durum canımı sıkıyor netten baktığım da otizim olan çıkalar yapyor yazıyor canım sıkkın benimde iki ay daha beklicem geçmezse gitcem hastaneye 
(24 puan) tarafından
Bilemiyorum ki bende herseyi de otizme bağlamak lazım internete bakarsak herkes deli ..
Düzelir inşallah
(790 puan) tarafından
Öyle de ekolali istenen bir durum değilmiş en geç 3 yasa kadar sonlanması lazımmış ondan dedim sende de aynı şeyi görünce söylemek istedim yanlış anlama
(24 puan) tarafından
Yok canım . Bizimkinde de yeni basladi zaten bakalım konuşur inşallah içime kötü his koymuyorum .
(790 puan) tarafından
İnsalalh gerçi ekolali bütün çocuklar yaparmis ama uzun sürmesi iyi değilmiste ama senin çocuğun daha yeni konuşmaya başladığı için seni tekrar ediyor olabilir benimki epey konuştuğu halde yapıyor

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 345 göst.
9 Şubat 2024 Aile kategorisinde Elif&hanim (5,492 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
0 oy
9 cevap 275 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 38 göst.
14 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu