0 oy
104 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
İyi günler kizlar

Size bir sorum var lütfen incitmeden kırmadan yorum yaparmisiniz ?? Sadece yaşayanlar yada çevresinde görenler yorum yaparsa sevinirim

Ben 13 yıl önce bir evladımı kaybettim kazada 1.5 yaşındaydı ilk göz ağrımdi ismi SELİM di  

Çok zor sınavlar verdim hepsi geçti gitti 

Ve şuan 28 haftalık hamileyim ismini YAVUZ SELİM düsunuyoruz ama hem o oğlumun ismi yaşasın istiyorum hemde YAVUZ SELİM ismini seviyorum.

Sizce yanlışım yaparım o ismi koymakla kaybettigim oğlumun adı sadece SELİM di 

Yani o oğlumu unutmuş gibi olmam dimi .

Güzel onerilerinize açığım

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Öncelikle başın sağolsun canım. Düşüncene saygım var. Ama ben selim ismini kullanmazdım. :) 
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Kalbinin sesini dinle selim ismini çok severim çok yakışır 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Yavuz Selim çok güzel bir isim kardeşimin oğlunun ismi =) ama bence sen Selim kullanma söyle düşün vefat etmiş Bile olsa senin 2 oğlun var ikisinin de adı Selim. Sadece bu açıdan yoksa çok  istiyorsan da koy. Allah bu evladına uzun ömür versin sağlıcakla kucağına al. 
(20 puan) tarafından
İşte sadece yavuz da çok haşeri yaramaz gibi olur diye korkuyorum selim yumuşatır diye
Birde 2 oğlum daha var oğuzhan ve göktuğ onlarada uysun istiyorum
0 oy
(438 puan) tarafından
Bence herkes kendi ismiyle yaşasın. Kimse kimsenin ismimi taşımasın kardeş bile olsalar. Evladınız melek olmuş Rabbim sabır versin zor bir durum. Unutmuş olmama psikolojisiyle belki böyle birşey yapıyorsunuz ama öyle düşünmeyin. Kalbînizde duanızda aklınızda hep olacak zaten o. Her evladınız kendine özel olsun. Diğer evladınıza kardeşinin ismini yüklemeyin. Benim naçizane fikrim böyle 
(20 puan) tarafından
İşte o sadece selim ya
Bu yavuz selim olsun diyorum ama kararsızım işte
(438 puan) tarafından
Sadece yavuz olsun bence. Selimi koymayın. Büyüdüğünde üzerinde abisinin ismini almış olmanın yükü de olmasın. İsimden dolayı kendisini abisiyle bir değilde, özel hissetsin. Sadece kendine özel ismi olsun. Sonuca o evladınız ayrı diğeri ayrı. Dediğim gibi unutmuş olmazsınız. İkisinin yeride sizde ayrı olacaktır.
0 oy
(2,392 puan) tarafından
Bende oğlumu kaybettim Muhammed Emir koymuştum adını şimdi tekrar oğlum oldu ona koydum yine emir ismini gayette memnunum koyabilirsin bencede 
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Benim küçük oğlumun adı da Selim. Çok severim selimleri. Ben olsam bi daha aynı ismi koymazdim ama.
0 oy
(258 puan) tarafından
Bence çok güzel bir isim güzel de düşünmüşsünüz ben olsam bende koyardım 
0 oy
(7,230 puan) tarafından
Öncelikle basınız sağolsun rabbim ebedi ayrılık vermesin cennetinde kavuştursun gayet güzel sağlikla gelsin canım yavuz selim ismini bende severim 
0 oy
(292 puan) tarafından
Canım öncelikle başın sağolsun... İsmini koymadan veya 2 isimle onu unutmuş olmazsın kesinlikle... Ama Acını hafifletecek ise onu daima  yaşatmak istiom diosan yavuz Selim güzel bence... 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 757 göst.
0 oy
22 cevap 8,795 göst.
8 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Meltemmmm (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 177 göst.
17 Şubat 2023 Aile kategorisinde yag_murr (201 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 238 göst.

378,370 soru