+1 oy
255 göst.
Aile kategorisinde (2,215 puan) tarafından
İyi akşamlar kızlar sizlere bir şey sormak istiyorum.simdi kızıma 40 mevlidi yapmıştım aile arasında eltim kıyafet felan almıştı işte bu ara o da oğluna sünnet mevlidi okutucak ve altın istiyor sipariş verir gibi bnde şey dedim bnde Mevlid okutum sonuçta sen neden altın takmadın bu erkek sünnet oldu hakkıdır diyo bnde kızdım ayrım yapıyorsun diye haksız mıyım?

18 Cevaplar

+2 oy
(1,450 puan) tarafından
Cok ayip yaptigi siparis gibi bide erkek kiz ayrımı ne ya
(2,215 puan) tarafından
Evet çok yapıyor canım
-Reklam-
+1 oy
(2,226 puan) tarafından
Ne saçma muhabbetler 
(2,215 puan) tarafından
kendi başlatıyor kız inan ki
(6,136 puan) tarafından
Harbiden saçma. Ha sünnet için takılabilir ama sadece mevlid içinse gerek yok
+1 oy
(183 puan) tarafından
O sana ne kadarlık bir kıyafet aldıysa sende ona o kadarlık bi kıyafet al yeter. Sakın altin götürme haketmis ;)
0 oy
tarafından
Boşver takılma götürmezsin olur biter elinden zorla alcak değil ya
(2,215 puan) tarafından
Orası öyle tabi ama çok sinir oldum ya
tarafından
Yav boşver benim eltim olsa anlatmam bile kendimi götürmem olur biter
0 oy
(119,530 puan) tarafından
valla ne cagir ne cagril altin istemek nedir yaa
(2,215 puan) tarafından
Sorma yüzü kızarma dan sipariş veriyor bnde ben ne istersem onu takarım dedim
(119,530 puan) tarafından
giyim al git kiz ne altini parada takma tas..k geciyo resmen
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Benim için hepsi aynı de konuyu kapat :D
(2,215 puan) tarafından
Ay anlasa keşke defalarca dedim kendisi birde iki kız annesi
(2,762 puan) tarafından
Hiç anlatma o zaman kuzum. Aç gözlülük yapma gereği duymuş
0 oy
tarafından
Yapmazdım ben olsam ;)
(2,215 puan) tarafından
Yapmam zaten kız
0 oy
(2,910 puan) tarafından
Eltin ne aldıysa onu al 

Bitti
(2,215 puan) tarafından
Olması gereken de bu ne aldıysa
0 oy
tarafından
Hediye götürmenin cinsiyeti mi var. Hediyeni götürmezsin olur biter canım. Erkekmiş altın hakkıdır ne kadar iğrenç bir kelime. Hiç sevmiyorum çok sinir oluyorum böyle erkek çocuğu olupta kendini birşey sananlara. 
(2,215 puan) tarafından
Ya yine takardim ama yok erkek felan diyince kafam attı
tarafından
Ben de öyle yapardım büyük ihtimalle. Cinsiyetçi yaklaşım olunca ben de akan sular duruyor.
0 oy
(151 puan) tarafından
Aslında alacan bir imitasyon takacak oda sanacak gerçek bozdurma ya gidincede rezil olacak  şaka bir yana öyle şey mi olur ne yani benimde kızım var benim kızıma kim ne yaptıysa bende ona onu yaparım Allah aşkına cahillige bak ya 
(2,215 puan) tarafından
Tabi ki kızımı asla ezdirmem ona yine takardim böyle yaomasaydi çok sinir ildum kız erkek ayrımı yapıyor
0 oy
(2,910 puan) tarafından
Eltin senin için doğurmadı
(2,215 puan) tarafından
İşte yok amcası hakkıdır diyo
0 oy
(13,361 puan) tarafından
Iyi aferin oğlan doğurmuşsun büyük marifet ama unuttuğun bir şey var oğlanı bana doğurmadın de :)
(2,215 puan) tarafından
Sen birde bunu gör
(13,361 puan) tarafından
Valla benim oğlum var ablamın kızı hiç ama benimki oğlan demedim ayrıcalık beklemedim ki çok saçma şu ağzını yaya yaya bu oğlan o kız diyenlerinde ağzının ortasına çarpasım geliyor benim
0 oy
(698 puan) tarafından
Kendi getirmediyse istemeye hakkı yok ki bana doğumda getirdiler bende mevlütlerinde götürdüm ilerde bende sünnet yapıcam mesela değişik kızo erkeğimi var bunun tövbe tövbe 
(2,215 puan) tarafından
Valla bı havalı görmen gerekiyor aşırı cinsiyetçi iki kız annesi birde
(698 puan) tarafından
Yazık kızlarına hayır kendide kız yani onudamı ötekeleştirmişler yazık ki ne yazık
0 oy
(192 puan) tarafından
Eltimle iki sene önce birer ay arayla doğum yaptık önce ben yaptım o bana sadece çocuk için üst baş getirdi benimki kızdı onunki oğlan bi ay sonra o yaptı kaynanamlarla birlik oturuyoruz hem eşim hem kaynanam hem kayınpederim ayrı ayrı eve geldiği gün gidip para taktılar çocuğa hem de kaynanam zorla tekrar bana üst baş göndertti  ben kızımın tırnağını onunki gibi on tane oğlana değişmem ne kadar zoruma gitti anlatamam ama gene de Allah'a havale ettim seninkinin kendisi istemesi ayrı yüzsüzlük erkeği üstün tutması ayrı saçmalık ben senin yerinde olsam kavga gürültü çıkarıp kendimi kötü göstermem ama asla da istediğini vermem tekrar konuyu açarsa o gün gelsin bakalım falan de geçiştir sonra da o sana ne yaptıysa sen de ona aynısını al asla kızını ezdirme şimdiden 
(2,215 puan) tarafından
Asla ezdirmem kaynanmda oradaydı ben lafı koydum bnde yaptım sen niye takmadın dedim
(192 puan) tarafından
Boşver hiç cevap verme kötü olma günü gelince götürürsün alır cevabını
0 oy
(915 puan) tarafından
Düğün yapacaksa düğünde takılır altın Mevlütte takmanı isterse düğünde takmazsin
(2,215 puan) tarafından
Düğün yapmicak sadece Mevlid
(915 puan) tarafından
Ozamn takılır mevlid yapacaksa tek ama ekstra düğünde yapacaksa takmazdim
0 oy
(13,938 puan) tarafından
Doğumda takmadi mi altin. Doğumda taktiysa gotür takmadiysa götürme. 
(2,215 puan) tarafından
Yok canm bebek görmesini ve mevlid hediyesini bir getirdi
(13,938 puan) tarafından
Olur o zaman senin getirdiğin altini sana takarim deseydin. Ne uyanikmiş hanimefendi.
0 oy
tarafından
Mevlüt sünnet diye ayırmam bana ne getirdiyse onu götürürüm ha benim daha getirilecek birşeyin olmamıştır birşey o zaman aramam getirip getirmesini sonuçta amcasından diye yapabildiğim fazlasını yaparım tamaltin olur yarım olur neyse artık ama benim birşeyin olupta amca diye düşünüp getiriyorsa bende götürmem o zaman 
0 oy
(983 puan) tarafından
Asla kabul etmiyorum oyle biseyi de acikca.nolmus onunki ustun muymus.benimde oglum olcak ama kimsenin evladindan ustun gormuyorum evlat evlattir cinsiyeti olmaz.ne getirdiyse onu gotur kardesim hicte laf kalabaligi yapmayin bi sekilde seni suclu cikarir benimki oglan diye kiskaniyo kavga cikariyo der
(2,215 puan) tarafından
Zaten öyle düşünüyor ama inan ki kiskandigimdan değil benim ki evlat değil mi yani getirdeydi bnde götürdüm
(983 puan) tarafından
Hic sallama bile ciddiye alirsan bu aranizda gercek bi probleme donusur yillar boyu oglan kiz muhabbeti doner.liseden beri oglan hayali kurardim oglan ciktigindan beri bide kizim olsun evin nesesi olsun diye daha bunu dogurmadan kiz hayal etmeye basladim.cok eskide kalmaliydi bu davalar
(2,215 puan) tarafından
Yok zaten ağzının payını aldı daha da umursamam

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 160 göst.
8 saat önce Aile kategorisinde nurr001 (1,512 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 190 göst.
19 Nisan 2024 Aile kategorisinde hayrullahkubra (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 228 göst.
0 oy