0 oy
258 göst.
Aile kategorisinde (121 puan) tarafından
Asla yapmıyor az önce koltukta kivraniyodu baya sıkışmış hatta yapmış biraz kostüm lazimligini getirdim oturttum sıkıyı kendini yapmamak için 1 damla bile yapmadı bez tak diyo bez disinda bir yere çişini yapmaya çok korkuyo tuvalete zaten hiç yapmıyor lazimliga da oturuyor ama kendini tutuyor 1 kere yatırabildim sadece uzun zamandır uğraşıyorum çok korkuyo oyuncaklarını getiriyorum bak onlarda tuvalete yapıyor çişini çünkü artık büyümüşler diyorum hatta o da siyluyo aynı şeyleri ama yok asla yapmıyor çok korkuyor napicam var mı benim durumumda olan bu kadsr zorlanan nasıl yaptiniz

8 Cevaplar

0 oy
(2,099 puan) tarafından
Böyle postları gördükçe tuvalet iletişimi mevzusunu çok daha ciddiye alıyorum umarım doğumdan itibaren uygulayabilirim 
(2,762 puan) tarafından
Kesinlikle uygula ben yaptım çok büyük faydasi gördüm.
(2,099 puan) tarafından
Anlatabilir mısın süreci nasıl yaptınız
(2,762 puan) tarafından
Doğduğu günden itibaren emzirdikten sonra tuvalete götürdüm. 6 aylık olmadan çişini tutmaya başladı. Dışkısını yapmak için zaten ikinmak için yüzü değişiyordu. O süreçte direk görürdüm. 15 aylıkken yürüdü. 17 aylık olduğundatamamen tuvalete kendi gidiyordu :) ben bı de hazır bez ıslak mendil falan da kullanmadım. En başından taharet usulü hareket ettik. Şimdi temmuzda 4 yaşında olacak. Asla tuvaletten taharet yapmadan çıkmaz. Pisligiyle neredeyse hiç teması olmadı. Bu yüzden hastalık nedir bilmedik. Bez masrafı su bu bilmedik. Çok çok rahattı.
(2,099 puan) tarafından
Ay gerçekten bunun hayalini kuruyorum ya ınşaallah yapabilirim asla yapamazsın falan diyorlar ama yine de deneyeceğimmm yapabilen birinden duyunca çok sevindim
-Reklam-
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bnm oğlum da çok tutuyor büyüğü hala tutuyor maalesef küçüğü neyse ki şükürler olsun lazimliga alıştırdm dikkatini çeken başka bir lazimlik aldım bı tane vardı ama o hoşuna gitmedi başka aldım en azından küçüğü yapıyor artık ona istersen sende dene dikkatini çeken bir lazimlik alablrsn 
tarafından
Dur bence sen biraz bekle cnm.
(832 puan) tarafından
Göktuğum. Doğru diyorsun düşünce kaka panik ve dikkati dağılıyor benmki kakadan korkuyordu yendi ama lazimlikta denk gelince yapıyo zor kalkiyo ama tutuyo ikna etmekde çok zorlandım en kolay gece işi oldu bizde bende odamıza koydum gözü kapalı yapıyo bazen Yok diyor cisim gece işi en kolay oldu normalde gece bezi kuru kalktığı çok olurdu gündz uykusunda bezsiz uyurdu ama kaka işini halledemedk 3 gün 4 gün bekliyoruz bazen 5 ilaç da kullniyor doktora gttk çiş ogrenmese vazgcecektm
(6,825 puan) tarafından
Sevda01 bizi anlattın cnm şu anda güncel de hala aynı mi peki öğrendi mi büyük çiş yapmayı nasıl şu anda
(832 puan) tarafından
Bu arada benmkıde Göktuğ isminin hakkını veriyor savasıyr bzmle
(832 puan) tarafından
3 gün bugün aksam yaptı kakasni ilkte tuttgu için katıydı ama karnım ağrıyor dıyo yatacak oluyo anlıyorum artık dayanmaz oluyo agladı ıstemiyo ama oturncs yapıyor ağlamıyor mutlu oluyor rahatlıyor  ıki saat sonra gene karnıma Krem Sur ağrıyor dedi az kacrmıs götürdüm yaptı bugün bu sefer zorlamadan beni yaptı Şükür
0 oy
(313 puan) tarafından
Suan hazir değil demekki benimde oğlum 3 yaşını gecti daha yeni bugun 3. Günümüz. Bundan önce kaç defa denedik anlatamam. Aynı sizin çocuğunuz gibi tepkiler veriyordu baktim yok istemiyor bez taktım ama sürekli bezi varken de konuştum her bezi takarken oğlum artık tuvalete yapalım falan diye anlattım. Sonra 1 defa denedik çok güzel çişini yaptı öğrendi 2. Gun kakasını yaptı ve aşırı korktu üst üste 7 kez altına işedi. Yine bezledjm çünkü yine korktu. 2 hafta ara verdim tekrar bezi cikardim. Shan çişte hiç sıkıntı yok kakayi da 2 kere yaptı bakalım devam ediyoruz. İnatçılık geçti. Çocuğa da kendine de eziyet etme milletin lafıyla. Bosver ne zaman hazır hissederse
(121 puan) tarafından
Yok asla milletin ne dediğine takılmam tabi ki öncelik çocuğun hazır hissetmesi yoksa gerçekten çileye dönüşüyor havalar ısınıyor ya artık poposu rahat etsin istiyorum kurtulsun artık istiyorum ama o istemiyor demek ki:)
0 oy
(183 puan) tarafından
Sen klozet kullanırken onunda yanına lazimliga oturt  konuşarak iletişim kur, çiş siriltisini duysun,kendisi çişini yapınca taktir cumleleri kur ,hadi beraber çiş yapalım falan de,benimki ikinci gün alıştı ,bu sekilte tanıttım ona 
0 oy
(832 puan) tarafından
Biz 1 ay oldu kaka konusunu aşamadk ama ona götürrken orda oynacagi bı yeni iyi oyuncak aldk almıştık daha doğrusu onu orda kullndk aşırı ilgisini çekti yoksa kakası gelince hayatta girmiyodu girsede smdı yapmıyo o ayrı zor süreç Allah'ım kolaylık versin çişi 3 haftada öğrendik kaka hala aynı altına yapsa şükür ediyorz kendıni tutuyo altına siç oğlum diyen varmı acaba benm gbı:D
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Benim kız da öyleydi anneme söz verdi tuvalete gitcem dedi annem iki gün geldi bizde kaldı iki gün tuvalette yaşadık resmen :D ilk gün üstüne kaçırdı ondan sonra bez olmadığını anladı herhalde gitmeye başladı yaşları büyük olduğu için çabuk kavrıyorlar
0 oy
(2,456 puan) tarafından
Kızmı erkekmi ,? Genelde kızlar çok çabuk kavrıyor alışıyor benim kız 2 yaşına gelmeden alıştı şükür
0 oy
(1,804 puan) tarafından

Aynı benim oğlumda böyleydi tutardı kendini sadece beze yapardı.. pantolona daha hiç kaçırmadı mesela.. ben banyo fayanslarına stiker aldım en sevdiği karakter yada kendi sevdiklerini.. her çiş yaptığında ondan yapıştırdık hatta kendi yapıştırdı.. büyük cişe 2 tane yapıştırdı :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 73 göst.
0 oy
10 cevap 173 göst.
13 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 125 göst.
21 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,620 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 24 göst.
9 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,438 puan) tarafından soruldu

380,491 soru

11,392,274 cevap

34,901 kullanıcı

...