0 oy
115 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (370 puan) tarafından
Kızlar bu konu kimine göre sezaryen kimine göre normal ama bana doktorum sezaryen önerdi ama normal doğum mu yapsam sizce normal doğum sonrası hemen ayağa kalkılır sezaryende 1 ay yatarsın diyolar bu doğru mu 

9 Cevaplar

+1 oy
(6,441 puan) tarafından
Sezaryen en iyisi değil olanlar öyle sanıyor her bünye aynı değil sağlık sorunları yada ani gelişen sorun olmazsa sezeryan ikinci planda düşünülmeli haa normal de kolay değil iki kez suni ile doğumum oldu dikişlerimde çoktu ama 40ım çıktı ne ağrım var ne sızım sezeryan olan herkes hala kesi yerlerinin ağrıdığını söylüyor sonuçta ameliyat kaç kat kesiliyor kolay mı yani 
(270 puan) tarafından
Her kes o kadar korkutuyorki yok bebek cikiyor koca basi oluyor insnai urkutuyorlar bebeyin 8tane bingildagi var dogum esnasindan vajinadan cikarken hepsi birlesib oyle cikiyor ve hemen kapaniyor bir birine kilit gibi sadece basin ust kisimindaki kaliyor Rabbim.kadin oyle yaratmiski her seye kadin vucudu esnek
(6,441 puan) tarafından
Boşver canım arkadaş sezeryan olacak olsun kendi isteğiyle arasındaki farkı kendi deneyimlemek istiyor
(370 puan) tarafından
Kendi isteğimle de olabilir nasıl sen normal dogim istersen bende isterim sanane yani sanaennnneee
(6,441 puan) tarafından
Normal doğumu yada sezeryanı ben istemedim sağlığım neyi elveriyorsa kendim ve bebek için onu istedim çok şükür de öyle oldu bende sezeryanı araştırdım ama olurda acil bir durumda alınırsam diye okey soru soran sensin cevabını aldın hadi bakalım doğum yap şimdi buraya yazacağın günü merakla bekliyorum öpüldün iyi geceler
(270 puan) tarafından
Allah her kese rahat dogumlar nasib etsin insallag kuzum ❤ @betiz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Asla öyle bişey yok sezeryan en iyisi bence 1 hafta bile yatmadım ki sezeryan olduğum gün yürümeye başladım 
0 oy
(2,587 puan) tarafından
Doktor ne onerdiyse o demek ki gebeliğin seyrine sezeryan uygun canım.  Hani keyfi sormuş olsan normal derdim 2 normal doğum yapmış biri olarak 
0 oy
(12,524 puan) tarafından
bi sakıncası olmadığı sürece normal derım
0 oy
(177 puan) tarafından
Ben normal çok istedim bebek dönmediği için sezeryan oldu ama şimdi iyki sezeryan olmuşum diyorum çok şükür sütümde geldi ilk geceden çocuğuma da baktım yani yok öyle bir ay yatmak falan 
0 oy
(4 puan) tarafından
Benim bebeğim tersti zorunlu sezeryan oldum. İlk gün ayaklandim bol yürüyüşle . Yatarsan kendine gelemezsin sürekli gezdim bir hafta sürmedi hemen toparlandım ama yatarken kalkarken eğilirken baya bir zorlandım tabiki oda geçti gitti bile iki ay oldu şimdi at kostururumnormali bilemem ama sezeryan dedikleri gibi değil. Sana bağlı yürü bol bol yatma 
0 oy
(3,543 puan) tarafından
7 saat suni sancı çektim sonradan bazi sebbelerden dolayı sezaryen alindim ama sezaryen doğum kolay sonrası bence zor doğum yapalı 19 ay oldu kesilen o bölge hala kaşınıyor hala hissiz bir hafta içinde ayağa kalkıyorsun ama iyileşme süreci uzun mecbur çocuk olduğundan ayağa kalkıyorsunya ama bana sorarsın ben normal derim bazisina sorarsın sezaryen der doktoruma göre doğum şekline biz karar veremeyoruz kendiliğinden gelişiyor ben çok istedim normal olsun olmadi 
0 oy
tarafından
1 ay degıl 1 gun yatmadım ben 5. Saat ayaga kalktım, acıkcası herseyın dogalı daha guzeldır tabıkı ama bana normal dogum cok korkunc gelıyordu yapamazdım
0 oy
(292 puan) tarafından
Valla her vucut farklı... 3 aya yaklaştı spinal anestezi ile doğum yaptım. Doğum kolaydı ama doğum sonrası toparlanmak zordu benim için. Hala karnımın içi bere gibi acıyor mesela.... Ameliyat yerime bastıramıyorm hâlâ.... Benim bebeğim küvezde kaldı o süre zarfında ameliyatlı halimle sürekli hastaneye git gel yaptım sürekli belkide ondan dolayı çabuk toparlanamadım bilmiyorum.. 

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 466 göst.
19 Mart 2021 Diğer kategorisinde tugcevepars (392 puan) tarafından soruldu
+1 oy
56 cevap 581 göst.
5 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Alaska (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 244 göst.
1 Mart 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
11 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,247 soru

11,321,193 cevap

34,765 kullanıcı

...