0 oy
70 göst.
Diğer kategorisinde (1,022 puan) tarafından
Eşimin babası kesecek bugün söyledik daha az önce eşimi aradı ben çocukla ilgileniyorum sonra eşim döndü dediki 

Senin kurbanı dağıttık bitirdik verilecek yerler belli bana bir sor bakayım vereceğin kimse varmı kurban benim kurbanım sonuçta 

Bide 3 kişiymiş ben Bi adak kurbanını neden 3 kişiye pay edetimki 3er kilo bile versen bir aileye 5 6 kişi net yapar 

5 6 ailenin evine et girmesi var 3 kişiye bide kimdir necidir bilmiyorum vereceği kişi belkide 3ü aynı yerde kalıyor büyük ihtimal öyle bir kuzuyu oturup ziyafet yapsınlar diye bir tarafa vermek için kesmiyorum ben 

Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ama sinir oldum

Ben kendim kıyıp durumumuz orta halli olmasına rağmen gidip 300 400 lira para ayırıp evime et almıyorum ki durumu kötü olup tavuk bile girmeyen ev varken neden yani bir sor önce demi bana kendi başına kendi kesecek diye dağıtmaya kalkıyor 

3 Cevaplar

0 oy
(7,121 puan) tarafından
En güzeli kurslara bağışlamak veya güvenilir bir camide fakirlere dağıtıldı diye vermek 
(1,022 puan) tarafından
Benimde açık ası öyle verecek çok kimsem yok bende öyle birşey düşünüyordum en azından öğrenciler yada ne bilim öyle ihtiyaç sahiplerine dağıtırlar diye tamam babasının dediği yerde verelim vermeyelim demiyorum ama hepsini oraya vermek ne mana
(7,121 puan) tarafından
Onlar şöyle yapıyor kayinbabamdan biliyorum . Hısım akraba tutuyorlar üç dört ev sürekli aynı kişiler . Ve kestikleri zman sanki onlar kusecek vermezsek diye mecbur hissediyorlar bence doğru olan bağışlamak alıp dağıtmak . Kur'an okusalar sevabı gider .
(1,022 puan) tarafından
Hısım akraba değil işte bununki Bi serada tarlada çalışan 3 Afgan gibi Bişey onlara verecek diye tahmin ediyorum versin vermesin değil ama çocuklu ailelerde gitsin neden hepsi onlara
(7,121 puan) tarafından
Haklısın balım
-Reklam-
0 oy
tarafından
İşte böyle şeyler olmaması için adak kurbanlarının vakıflara, kuran kurslarına verilmesi taraftarıyım.

Adak olduğu için kişinin ailesi bakmakla yükümlü olduğu kişiler yiyemiyor buna dikkat edilmeli.

Ve adağı kişi kendisi eliyle vermeli bence yoksa böyle içinde soru işaretleri kalır oda ibadeti sekteye uğratir
(1,022 puan) tarafından
Bencede işte de dinleyen kim kendi kafalarına göre iş yapıyorlar bana en son haber veriyor
0 oy
tarafından
Valla geçen eşim iki tane adak kesti iki eve verdik canım durumu olmayan emin oldugumuz biri bir eve biri diğer eve yani iki  eve verdik ama aklımızda soru işareti kalmadı eminiz fakir vs bulanilirseniz dagitin ,bizim burda tayinciyiz çok tanıdık yok oturdugumuz semt zaten iyi bir yer burda öyle insanlar yok o yüzden iki kişi buldu eşim arastirarak verdik önemli olan hayır yani araştırıp bulabilirseniz verin bulamazsan da kalbini karartma ver gitsin hayır sonucta Allah kabul etsin şimdiden 
(1,022 puan) tarafından
Tabi canım orası öyle benimde burda öyle tanıdık çok yok ama hani Bi kaç aile en azından çocuklu falan bir aile faydalansın istiyordum babasının Bi tanıdığı var büyük ihtimal Afgan 3 üde genç onlara verecek diye tahmin ediyorum  öyle biri değil çocuklu bir aileye gitsin istiyorum en azından belki 3 genç birleşip adakla içip edecekler ne malum oyüzden bilindik olmasını istiyorum
tarafından
Ha birde Ankara'da iken kestirmistik yine iki kurban adaklık kayinvaldem o zaman bana sormadan dağıttı onada karışmadim Allah kabul etsin dedim kalbini karartma artık verilen verilmiş hayrın yerini bulsun boşver inşallah ihtiyaç sahibi birilerine gitmiştir
tarafından
Haklısın canım ne diyeceksin bu kayinvaldeler kayinpederler öyle aslında konumda çok haklısın da insan yaptığı hayirin gerçekten ihtiyaç sahibine gitmesini ister gerçekten haklısın
(1,022 puan) tarafından
İnşallah bakalım tekrar Bi konuyu açarım sorarım ama babası yine bildiğini yapar Allah kabul etsin ne diyim

İlgili sorular

+1 oy
29 cevap 435 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Defneay789 (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 112 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (825 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 254 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde 829216 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 234 göst.