0 oy
180 göst.
Diğer kategorisinde (2,340 puan) tarafından
Çok üzgünüm, gelin geldiğim çocuğumun doğduğu eve hiç beklemedigim bir anda veda etmem gerekiyor :( taşınma, ev bulma hatta eşyalar nasil toplanir hiç bir fikrim yok. Deneyimli olanlar fikirlerini yazarsa cok sevinirim

12 Cevaplar

+1 oy
(8,409 puan) tarafından
Oh oh çocukluğundan beri kaç ev değiştik bilmiyorum anlatayım sekerim önce kırılacak esyalqri kolilemen gerekiyo gazeteye sarıp kolilere koy ağzını bantla üstüne kırılacak yaz ki firlatmasinlar sonra sana tavsiyem nevresim olur battaniye yorgan kıyafet aklına ne geliyosa hatta yastık kırlent falan hepsini büyük boy bi çuval al içine doldur taşıması çok rahat oluyo öyle onların üstüne de yazabilirsin ne olduğunu en son mobilyalarini sar beyaz esyalari da sar battaniye sarıp iple bağlayabilirsin çizilmez sert düşmezse de kırılmaz sonra halılarını sar en son taşırken önce kaba mobilyaları çıkarın yatak dolap koltuk falan sonra o kolileri çuvalları çıkarırsın evi zaten temizlemiş olursun eline geçeni yerleştirdim bu şekilde yaparsan toplaman en fazla çok esyan varsa çoluk çocuk varsa 2 gün sürer yerlestirmen de 2 gün sürse öncesinden de temizlik olsa 1 gün gideceğin evi 1 gün çıktığın evi temiz bırakırsın taş çatlasın 1 haftada hiç bi işin kalmaz 
(2,340 puan) tarafından
Inşallah canim ya, cok sagol. En zor gelen ev bulmak.
(8,409 puan) tarafından
İnşallah gönlüne göre bi yer bulursun hep mutlu anıların olur orda valla ben taşınmayı çok severdim hani yapiyolar ya zenginler dolaplarını yeniliyolar mobilyaları yeniliyolar falan biz kiracılar da ev değiştiriyoruz zenginler anlamaz :D ama çok severdim hoşuma giderdi yenilik yani şuan canım çekti valla keşke tasinsam ya da sana yardıma gelsem hiç bişey elletmem sana valla sen bebeleri oyala ben hepsini 2 gubde hallederim :)
(2,340 puan) tarafından
Offf o kadar iyi geldiki mesajin, guzel enerjini hissettim adeta :) canim ya cooook sagol. Hic olaya bu acıdan bakmamıştım.  Tam düğün zamani herkesin, evler dolu. Nasil bulcaz bilmiyorum
(8,409 puan) tarafından
Ayyy Allah yardımcın olsun kuşum
-Reklam-
+1 oy
(2,219 puan) tarafından
Taşınalı bi hafta oldu tecrübelerimi yazayım. Öncelikle bol bol koli bul. Cok lazım oluyor. Mutfak eşyaları dışında da lazim oldu bana. Kitaplarimi banyo eşyalarını komidin içlerini falanda kolilere yerleştirdim. Mutfak eşyalarını sakin gazeteye sarma. Eşyalar simsiyah oluyor rengi çıkıyor. Eski kitap veya defter kullan. Ben kışlıklarimizi ve normal kıyafetleri valizlerr koydum. Ayakkabıları tek tek poşetledim hepsini tek bir battal boy çöp torbasina doldurdum. Ayni sekillde yatakları hurçlara katlayip koydum. Yastiklari temiz balya torbası alip koydum. Halıları koltuklari bazalari tasima şirketi strece yada pat pata sarıyor bizde oyle yaptılar. Bidr kolilerin üstüne ne olduğunu kısaca belirt. Mesela ben matfak banyo kitap diye yazmıştım acarken kolaylik olmuştu banyoya ait olanlari direk oraya koymustim elimin altindan kalkmisti. Aklima gelenler bunlar
(2,340 puan) tarafından
Cok iyi tavsiyler yazmissiniz teşekkür ederim, tasıma sirketine ne kadar verdiniz
(2,219 puan) tarafından
Sekiz bindi sanırım. İki ev arasi mesefa kısaydı bidr giriş kattan çıktığım için orda asansör kullanmadilar o yüzden uyguna geldi. Yoksa 10 binden aşağı yok
+1 oy
(7,761 puan) tarafından
Önce bir sürü koli ve gazete buluyorsun. Sonra mutfağa gir, tabakları vs arasına kağıt koyarak kolile ve üstüne numara ve mutfak yaz. Mutfak 1, mutfak 2 gibi. Kırılacakların üstüne de ayrı bir şekilde kırılacak diye yaz. Sonra her oda için benzer şeyi yap. Kolilere numara verirsen sayması da kolay olur sonrasında, eşyalar taşınırken de taşıyanlar kolinin üstüne bakar, mutfak yazanı mutfağa salon yazanı salona koyar. Kıyafetler için büyük büyük çöp torbaları var kalın, onlardan alabilirsin, çok rahat taşınır o sekilde
(2,340 puan) tarafından
Ya cok iyi tavsiyeler ozellikle numara işi çok mantikli. Hiç bir şey bilmiyormuşum ya
(7,761 puan) tarafından
Öğrenciyken taşındık, aile evinde taşındık bir yerden sonra pratikleşiyor insan :)
0 oy
(8 puan) tarafından
Aynı durum bende de mevcut malesef taşınacağım ve hamileyim nasıl olacak birde oğlum var dört yaşında kreş vs olacak kiralık ev istediğimiz gibi bulamadık çok fazla kira fiyatları ne yapacağız stres olmaktan yatak döşek yatıyorum 
(2,340 puan) tarafından
Ayni ben:( bir tek ben üzülüyorum saniyordum. Yemek yemek bile istemiyorum. Evimi çok seviyordum. Kiralarda cok yuksek ev bulamadik bizde. Biz izmirdeyiz. Allah yardimcimiz olsun
(8 puan) tarafından
Valla gözyaşlarım sel oldu desem yeridir sinir stres üzüntü hepsi var üstelik çok ağrı çekiyorum çocuğum da küçük bizde Ankaradayiz kira 8000 var eşya koyacak gibi değil 10000 var orta halli bizde o kadar veremeyiz bakalım ne olacak halimiz amin inşallah Rabbim hepimize bir yol sunsun hayirlisiyla
0 oy
tarafından
Önce bolca koli koli bandı gazete büyük çöp torbaları dan al battal boy gerisi birden oluyor önce baza altlarını topla az kullandıkları dan yani battal boy çöp bosetine kaba ürünleri koy elektirikli süpürge ile çektir bağla sıkıca az yer kaplar koy  mutfak eşyalarınıda en kullanmadıklarini bir basla iki saate toparsin zaten en son gardolaplarini toplarsın istifiyle olduğu gibi koliye alıp geri koyarsın direk başkada birşey kalmıyor ki 
(2,340 puan) tarafından
Peki karyola yatagini neye saracagim birde koltuklari
tarafından
Evden eve nakliyatla taşındık hep onlar sarıyor strecle falan tozda olmuyor hiç ama kendiniz tasiyacaksaniz eski çarşaf battaniyeleri sarman lazım ama genede toz oluyor batıyor illaki sonrasında yikatman gerekiyor yada strecler oluyor büyük internette satılıyor onlarda da alabilirsin
tarafından
Bide büyük evden küçük eve gececeksen direk ihtiyacın olmayacak herşeyi aynı koliye koy ve üzerlerine açıklamalı yaz neler olduğunu sonra tekrar tekrar aranıp dagitmiyorsun ve az kullandıkları apartmanın deposu falan varsa eve sokmadan indirirsin direk
(2,340 puan) tarafından
Insallah depo alani olan bir yer buluruz, haklisiniz
0 oy
(13,186 puan) tarafından
7 ay oldu taşındık kızım 6aylıktı,  ama çoğu şeyı yeni aldık hala da eksik alıyorum
(2,340 puan) tarafından
Bizdede tam tersi diger evler icin esyalarim fazla. Şimdiki fiyatlarla 2+1 tutabilecegiz bulursak insallah
(13,186 puan) tarafından
Allah yardimciniz olsun inşallah kolay bulursunuz biz altı aydan fazla aradık en son bahçeli mustakıl bulup çiktık
(2,340 puan) tarafından
Ah canim ya en zoruma gidende eylül gelmeden çıkın dendi. Iki ayagim bir pabuca girdi resmen
(13,186 puan) tarafından
bizimki de fiyatı çikart çikmayalım dedık ev bulamayınca en son çikmıyoruz diye mahkemeye veriyordu son dakika bulduk
0 oy
(2,356 puan) tarafından
Ay son 1.5 senede 3.evimdeyim geçen hafta taşındık çok sıkıldım bu işten ınşaallah bu sefer huzuru buluruz da taşınmayız diyorum. Tabak çanakları streç film ile kaplayın kağıt işine girmeyin çok hassas ve değerli kırılgan eşyaları patpata sarin. Her oranın kolisi belli olsun ısimleri üstüne okunaklı şekilde yazın. Benxe en önemlisi bunlar gerisi zaten bir şekilde gidiyor.
(2,340 puan) tarafından
Koli nerden bulabilirim canim
(2,356 puan) tarafından
Satın alabilirsiniz ya da market market gezmeniz lazım. Ben siparişlerimin vs kolileriniz hiç atmadım hep katlayıp kaldırdım ev dizilirken o yüzden çok koli aramadım
0 oy
(2,821 puan) tarafından
Manisadaydık salı günü eşim bana görevlendirme çıktı Siirt'e gidiyorum dedi zaten 6 ay sonra da tayinimiz çıkacaktı evi de taşıdık nakliye şirketini her şey içinde tuttuk ben sadece kıyafetlerimizi aldım gerisi onlar toparları çarşamba günü de yola çıktık yani 1 günde toplandı her şey 
(2,340 puan) tarafından
Nakkiye şirketine ne kadar verdiniz
(2,821 puan) tarafından
1.5 yıl oldu buna 1000 km yol için 15 bin verdik şimdi çok daha pahalıdır
(2,340 puan) tarafından
Oo napcaz biz ya :(
0 oy
(108 puan) tarafından
Darısı başıma insalah istedigim gibi bir ev bulup tasinirim ev sahibi ağzıma ediyor gelenmisafirimi kovuyor arıyorum ama ev yok ya :-(
(108 puan) tarafından
Bana çik demiyor keşke dese o zaman daha rahat arardım ev şimdi gizli arıyorum çünkü ev aradığımı duysa çık der hiç bir yerde ev yok kolu komşu geliyor kovuyor misafir geliyor küfür ediyor ne ağzımız kaldı ne yüzümüz ne gelen gidenimiz sıçiyor siviyor mikrop
(2,340 puan) tarafından
Ne hakkı varmış nerden yüz buluyor ki, sinir hastası falan mi
(108 puan) tarafından
Opsesif temizlik hastası yani canın
(2,340 puan) tarafından
Oo zor , eşin rahatsiz olmuyor mu sizde insallah gönlünüze göre bir yer bulursuniz
(108 puan) tarafından
Eşimi ben durduruyorum yoksa çıkıp ağzına yüzüne eder amin inşallah sağol canım
0 oy
(8,300 puan) tarafından

Daha yeni tasindim oyle senin sarip sarmalamana gerek yok tasimacilar acik olan kolileri bile bantliyorlar ama genede bantla sen:)

Kutular bul marketlerde falan oluyor bakkallarda ozellikle isdeyebilirsin eaim belediye cakosani belediyeden getiriyor du bana isde mutfak esyalarini kolile buyuklu kucuklu ben koydum heo sarip sarmalamadim duzgunce uzeeine kirilacak mutfak yaz esyalari bavullara koydum kutulara koydum kiyafeti olsun sus esyasini olsun koli kutu cuvallar bant isini gorur:)

(2,340 puan) tarafından
Sagol canim baya bir koli lazim bana anlaşılan  :)
0 oy
(14,092 puan) tarafından
El kadar bebe ile üç ayda iki kez taşındım Rabbim gönlündeki gibi bir ev nasip etsin 
(2,340 puan) tarafından
Ay amin canim. Neden kısa sürede 2 kere tasindin
(14,092 puan) tarafından
Önce oturduğum ev satıldı başka eve taşındım sonra o ev satıldı ben ev alıp kendi evime taşındım
0 oy
(148 puan) tarafından
herkes koli bul diye yazmış zaten ben de nerden bulabileceğini yazayim :))  lc waiki mağzaları veriyor olmalı, ben şubat ayının başlarında taşındım lc waikikiden bir sürü koli almıştık.
(2,340 puan) tarafından
Ya, ilk defa lcw verdigini duydum sagol canim bende soruyorum koli nerden alcaz diye millete :))
(148 puan) tarafından
benim bulunduğum yerde bir tek lcw verdi koli hatta istediginiz kadar alın dediler,kolileri de büyük büyük iş görür, ama günleri var onlarin da mal geldikçe kolileri onlar da dağıtıyor. Diğer yerler marketler vs hepsi karton toplayıcılara veriyor
(148 puan) tarafından
bir de nakliyeci ayarlayacaksanız nasıl taşınacak kim taşıyacak onları sorun, kendileri söküp takıyorlar her seyi, bazıları yabancı uyruklu çalışanlara taşıtıyor önemsemeden vur kır taşıyorlar, bazılarında kendilerine ait plastik taşıma kutuları oluyor, nakliye asansörü gerekiyor mu bunlari hesaba katmalisin
(2,340 puan) tarafından
Sagol canim dikkate alirim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 164 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Zannan (540 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 121 göst.
0 oy
3 cevap 157 göst.
23 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Zelihaanne (1,091 puan) tarafından soruldu
0 oy