0 oy
132 göst.
Aile kategorisinde (1,405 puan) tarafından
9 aylık bir kızım var, eşim hep ikinci çocuğu istedi. Bende hep evi ayırmadan olmaz dedim. Şimdi evi ayırma kararı aldık, 2 aya kadar evimiz ayrılacak. Eşimde artık bahanen yok diyor. Ama ben 4-5 sene istemiyorum. Kızımın böbreklerinde kaçak olduğu için her ay düzenli olarak kontrolü oluyor. Yeni bir bebekle ona olan ilgim azalır diye korkuyorum. Tek çarem gizli korunmak olacak büyük ihtimalle. Bende kardeşi olsun istiyorum ama zamanı gelince 

10 Cevaplar

+1 oy
(257 puan) tarafından
Kesinlikle en az 2 yaş olmalı bende hamileyim 2nciye kızım var 3 yaşında aralarinda 3 buçuk yaş olucak
-Reklam-
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Benim ilk oğlumla ikinci oğlumun arasında 5 yaş var ama ikinciye üçüncü arasinda iki buçuk yaş olacak üçüncü yanlışlıkla oldu 
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Yavrum aklınızı peynik ekmekle yemeyin daha 9 aylık ve sağlık sorunları var öyle kolay bakılmıyor 2 çocuk sen neden söz verdin eşinin bu isteği neden o çocukla doğru düzgün ilgilenemzsin yazık olur bak diyim sana 
0 oy
tarafından
3-4 yas dıyorum ben olabılıyosa 5 hatta ama 5 ustu ıletısım kopuklugu yapabılır
0 oy
(12,765 puan) tarafından
Hemen hemen her gün soruluyor bu soru. Ve bence bu sorunun tek bir cevabı var anne kendini ne zaman hazır hissederse 
0 oy
(585 puan) tarafından
En az 5 yaş olmalı benim fikrim. Kaldı ki birde sağlık sorunu var kızının. Daha da 9 aylık ne bu acele. ? Gizli korunmaktan ziyade eşine anlat durumunu sonuçta karnında taşıyacak olan da doğuracak olan da iki çocuğa birden bakacak olan da sensin. Saygı duymak zorunda oda.
0 oy
(2,570 puan) tarafından
4 yaş olmalı. Zaten 2 yaşına kadar maması emziği bezi bunları bırakmadan ikinci olursa çok zorlanırsınız 2 de erken çünkü oyun zamanı 2 yaş sendromu 4 yaşına geldiğinde olmalı kreşe gider o da enerjisini orada atar sizin için de bakmak daha kolay olur. Eğer cesaret edebilirsem nasip de olursa biz 4 ten sonra istiyoruz
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Valla canım kızının böyle bir sıkıntısı varken beklemelisin bencede hemde küçükmüş daha benim kızımda 2 buçuk yaşında bizde beyine gidiyoruz her ay tam düzeldi desinler sonra düşünüyorum aslında şuan herkes sırası diyip duruyor bende sizi ilgilendirmez diyorum eşimde istiyor ama gidip spirali çıkarmıyorum ister istemez ilgi azalacak istediğin gibi ilgilenmiyeveksin iki çocuk hastaneler zor yanı  
0 oy
(2,831 puan) tarafından
İlk çocuk uysalsa tuvalet eğitimi varsa yemeğini kendi yiyorsa size yapışık değilse ikinci çocuk neden olmasın ? Benim kızımın tuvalet eğitimi yoktu aralarında 28 ay var bir sene iki çocuk bezledim çok yordu beni ilk gebe olduğumu öğrenince çok üzüldüm haksızlık yaptım gibi geldi isteyerek çocuk yapmamıza rağmen.. canları sağolsun pişman olmadım şu an kızım 4 yaşında oğlum bir buçuk yaşında beraber oynuyorlar anlaşmalari daha güzel yaşları yakın olduğu için.. ama ilk çocuğum oğlum olsaydı ikinciyi düşünmezdim epilepsi hastası tanı tam konulamadi deneme yanılma ilaç veriyoruz ilgiye muhtaç.. Allah isteyene versin 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 485 göst.
0 oy
33 cevap 478 göst.
22 Nisan 2021 Aile kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 329 göst.
+2 oy
34 cevap 365 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Birprensannesi59 (581 puan) tarafından soruldu

378,267 soru