0 oy
336 göst.
Aile kategorisinde (92 puan) tarafından
Benim erkek kardeşim kendine passat aldi eşimin adına 100bin lira kredi cekti kardesim kendisi ödedi şimdi eşimde araba alcak taksi tarznda istyor ve 150 bin kadar kardesim vercek eşim ödicek ona ve işi geregi kardesim gıdaya mal almaya gidiyor ve passatın bagajina sıgmyor oda eşime sen doblo al en azndan milletten alacagmıza haftada bir senden alriz diyor esimde ben taksi model seviyorum diyor anlaşamadılar bi türlü siz olsanız ne yapardnız

22 Cevaplar

+1 oy
(13,938 puan) tarafından
E o zaman kardeşin passati eşine versin kendisi doblo alsin. Bende hiç sevmiyorum ya. Enişte arabasi falan diyorlarya dobloya, kardeşinde o yüzden eşine doblo aldirmak istiyor sanki.
-Reklam-
0 oy
(119,530 puan) tarafından
valla doblolar tam aile arabasi ben genis arac seviyom
(119,530 puan) tarafından
o dundu bittiki
(48,759 puan) tarafından
bizimde eniste arabasi doblo☺️
(13,124 puan) tarafından
Bizde öyle deriz enişte aranası diiye:))
(997 puan) tarafından
Doblo pişmanlıktır benimde arabam doblo Allah'ın cezasını tamirden çıkaramıyoruz çok arıza veriyor satmayada kıyamıyoruz ama çok rahat :D
(48,759 puan) tarafından
o ayri benden cok para yiyo ☺️
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Aralarına gitmezdim kendileri halletsin
0 oy
tarafından
Eşin haklı istediğini alır buna b karışamaz kar kardeşin kullansın diye almiyorya sonuçta kendisi kullanacak doplo vergisi falan çok oluyor diye biliyorum 
(983 puan) tarafından
Evet her sene muayenesi var
(997 puan) tarafından
Vergisi bu sene 2000 bin küsür TL , muayenesini 1500-2000lerdeydi hatırlamıyorum tam. Sigortasıda 6000 bin TL
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kardeşinin söz hakkı yok adam (eşin) istediğini alır ayrıca kardeşin çok istiyosa kendine alaın dobloyu yanlış bilmiyorsam doblolar kamyonet geçiyo ve vergisi mirgüsü fazla oluyor 

Ayrıca kardeş mal almaya gidip geldikçe araba km yapacak bu da değer kaybıdır ve bir ceza yese yok benden değil diyebilir kimseye güvenemezsn
(7,768 puan) tarafından
Gözdenin dediği gibi oluyor canım aman soran almasın sorun çözülsün :D
(997 puan) tarafından
82 alt limitte 88 100 üstü bende çok ceza yedimde altında hiç yemedim
(6,136 puan) tarafından
67 de ceza yemişti bir kere babam :)
(997 puan) tarafından
Hız sınırı 50dir canım ondan yemiştir ceza
(6,136 puan) tarafından
Şehirler arası yoldu ana yol e5 değil ama köy yolu gibi düşünün
0 oy
(920 puan) tarafından
Ya ilk eşin vermiş ve yardımcı olmuş kardeşine. Ve önceden eşin verirken kardeşine dedi mi doblo al biz de bineriz çocuklar da sığar diye de şimdi kardeşin karışıyor eşinin alacağı arabaya. Ben kardeşime derdim biz bu modeli beğendik bunu alacagiz farzedin ki biz araba almadık önceden nasıl yapıyorsanız yine öyle taşıyın malı. Ortak vs değillerse, taşınan mallarda sizin payınız falan yoksa kardeşinin böyle söylemeye hakkı yok. Siz neyi begeniyorsaniz onu alın kardeşin de kendi passatini satsin doblo alsın çok ihtiyacı varsa
0 oy
tarafından
Ben karışmazdm canm eşim ne istiyosa onu alırdı 
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Kardeşin bence karışmaması gerekiyor. Adam istediği arabayi almak istemesi çok normal. Senin adam yardım ederken su arabayı alırsan öyle yardım ederim mi dedi sanki. Kardeşine söyle edeceği yardımı etsin gerisine karışmasın.
0 oy
(3,290 puan) tarafından
Bence kardeşin kendi istediği aracı alsın eşine karışması saçma. Passat alırken eşine sorup almamış ya kendi doblo alsın madem 
0 oy
(3,922 puan) tarafından
Madem öyle kardeşin kendi işini daha rahat görecek bir model alsın. Eşin haklı kendi istediğini almakta özgür.  Sen girme aralarında halletsinler
(92 puan) tarafından
Ama erkek kardesim de ilerde kız kardesime de araba alcak oda baya lüks olcakmış yani böyle olunca bende esimin istedigi olsun istiyorum ama kardesim bunu bilmiyor
0 oy
(48,759 puan) tarafından
bir mi iş yapıyorlar kardesin surekli araba isterse sıkıntı 
(92 puan) tarafından
yok onun kendi işi benim eşimde fabrikada calşyor kardesim ayptir söylemesi cok zengin istese 1sene sonra alabilir kendine ama esimin öyle bir imkanı yok
(48,759 puan) tarafından
arabayi vermem diyemezsiniz sürekli isteyecek gibi kendine göre araba seciyo madem kendisi passati satip doblo alsin
(92 puan) tarafından
Keske böyle diyebilsek yada kendisi anlasa böyle düşnmese ne biliyim bende arada kaldım
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Bizde bu yıl aldık Doblo eşim klima tesisat elektrik işleri yapıyor ve arkası geniş herşeyi sığıyor. Bende ilk zamanlar istemedim bu arabayı ama iyikide almış diyorum gerçekten herşey rahat rahat sığıyor 
(92 puan) tarafından
O konuda tabiki daha iyi ama esim de öylesini istemiyor iste
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Doblo ticari arabadır .piskoteknik olmadan kullanılırsa ceza yerler vergisi daha çok hız sınırı taksi tarzı 70 olan yerde onun 50 km oluyor ticari olduğu için.ve araba sizin tabi ki siz gönlünüze göre olanı alacaksınız 
0 oy
(2,121 puan) tarafından
Kardeşin satsın doblo alsın böyle iş mi olur alemin akıllısı sen mısın 
0 oy
tarafından
Kardeşin arabasını değiştirsin eşin istediği model alsın eşin haklı bence 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Doblolar ticari araç olarak geçiyo ve ona göre de vergisi cartı curtu yüksek oluyo,kardeşin cok istiyosa dobloyu kendi alsin passatı esine versin 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Dublo arabalar ticariye girdiği için vergisi yüksek olur 
0 oy
tarafından
Kendi doblo alaymış o zaman kardeşine ne ki sizin alacağınız arabadan hatta passat onu satsın doblo alsın 
0 oy
tarafından
Doblo birde ticari araç olarak geçiyor vergide ona göre alsin
0 oy
tarafından
Kendi değişsin arabasını size ne karışıyor hiçte dinlemem açıkçası banane be gider tersini yaparım 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 468 göst.
7 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Sibell_16 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,062 göst.
8 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Ucucbocegi (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 96 göst.
12 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Elif2021 (1,392 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.