0 oy
103 göst.
Diğer kategorisinde (2,355 puan) tarafından
Kızlar YouTube den bir sürü video izledim de kafam ermedi hiç birine bana tarif verecek olan var mı yaa. Suyunu tuzunu nasıl aysrlayacagim ilk defa yapacağım 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tuzunda her hangi bir ölçü yok canım. Bidonu yaprakları basacaksın kısım kısım aralarına bol bol tuzlu sereceksin. Bidon iyice dolsun ama. Üzerine de bir taşı poşete geçrip koy. Ilık suyla da tamamen üzerini örtecek şekilde doldur. Kapağını kapat tamam. Annem bu şekilde yapar hep.
(2,355 puan) tarafından
Diyelim yanlışlıkla tuxu az geldi bozulur mu
tarafından
Evet canım hemen yapraklar yumuşar süper. Püf noktası bol tuzlu olacak. Bak yaprakları iki parmak olacak şekilde kat kat koy. Arasına bir iki avuç dolusu tuz koy en üstüne de koy. Bol tuzlu olsun. Zaten kullanırken geceden ıslatılıyor. Tuzlu olma gibi bir problem olmaz yani.
(2,355 puan) tarafından
Peki canım bol tuz dokeyim o zaman baya var yaa 8-9 kilo kadar
tarafından
Bereketli olsun inşallah canım Allah ağız tadıyla yedirmeyi nasip etsin. Bidon ağzına kadar hıncahıç dolsun canım yoksa yapraklar suyu çektikçe üstüne çıkar o zaman da bozulur.
(2,355 puan) tarafından
Yaaa bilmiyordum. Tüyolar için teşekkür ederim. ,,☺️ Amin inşallah canım ♥️
-Reklam-
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bizim yıllardır yaptigimiz yapraklari bes alti adet dür. Sonra kola şişelerine doldur sımsıkı da kapağını kapat. Hava almasin hic bisey olmaz. Saracagin zaman da ustune yapragin tazeligine gore sıcak ya da ılık su koy bes dk bekle bitti
(2,355 puan) tarafından
Sussuz mu yapıyorsunuz
(2,705 puan) tarafından
Evet canim
0 oy
tarafından
Bi bizim pazara yaprak gelmedi :((
(2,355 puan) tarafından
Hadi ya benimde eşimin bir arkadaşı vermiş sağolsun. . Bu sene gerçekten pek yaprak yok pazarda
tarafından
Bizde hiç yok sagolsun komşu izin verdi onların bahçesinden toplayacam

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 111 göst.
0 oy
3 cevap 119 göst.
29 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.
0 oy
5 cevap 74 göst.
29 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu

378,336 soru

11,324,173 cevap

34,775 kullanıcı

...