0 oy
86 göst.
Diğer kategorisinde (332 puan) tarafından
Kızlar inanin doktordan geldiyimden bu yana perişanım hamilelikte hiç ağlamadım ama eve geldim duramadım bol bol ağladım elim bi işe falanda yatmıyo sabahtan beri. 12 haftada detaylı ultrasona girdim her şey çok iyi normaldi burun kemiği ense kalınlığı hepsi normaldi. Aortanın coronol kesiginde sag köprücük altı damar izlendi yazıyo. Yani doktor böyle anlatdı normalde 3 damar olmalı benimkinde 4 damar var. Kusur degil dedi ama yinede genetik test önerdi. Ama hic yaptırmak istemiyorum sonuc düşüncemi değiştirmeyecek. Böyle sorunla karşılaşan oldumu

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç bilmiyorum öyle bişey duymadım karşılaşmadım hiç 
-Reklam-
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Ooo bana neler dediler taramalarim yuksek cikti ense kalinligi var dediler 10 aylik olcaz turp gibi yavrum pamugum ablasi cok tatli bi gorsen hiccc canini sıkma ben hergun agladim hamileligim boyunca aptllik etmisim o cocugu ne pahasina olursa olsun dogurcaksan hic bi teste gerek yok bak gorursun eminim senin bebisinde saglikli sihatli gelicek
(332 puan) tarafından
Yaa canimsin icimi rahatlatdin inan gozum doluyor durduk yere evdede belli etmek istemiyorum çok. Hem aglamak istiyorum hem bebegim icin kendimi sakinleştiriyorum. Doğana kadar öyle dediler size?
(2,555 puan) tarafından
Evet canim hiccc korkma beni bul bak unutma dogunca bebisin yaz hic bi sorun olmucak emin olabilirsin ben kafayi yicektim her gunum agliyarak geciyodu burda hep bole postlara bakiyodum dogdu bebegim direk hemsireye bebegim nasil dedim gayet saglikli dedi down sendromu varmi  benim hep riskliydi dedim bebeginin guzelligine bi bak annesi sapa saglam dedi aldi foto cekindiler ne tatli diye allahim dunyalar benim oldu asla down sendromu diye uzulmedim ama bi kizim daha var hep benim kiz kardesim olcak diye seviniyordu onu bekliyodu acaba o yavrum ablasiyla oynuyamicakmi diye cok uzuluyordum ama gercekten simdiki aklim olsa o testlerin hic birini yaptirmazdim
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Canım çok damar benim kendimde bile var. 18 yaşımi geçtikten sonra ablasyon operasyonuyla yaktılar. Yani moralini bozma. Tedavisi var. Ben ortaokuldayken masada kalma şansım olan açık ameliyattan bahsetmislerdi. Sonra evlnedim aynı sorunla tekrar yuzlestim bu sefer tedavisi lazerle yakmakti o kadar kolay bir süreç ki kasiktan hortumlarla girip tedavi ediyorlar. 2 saat sürdü operasyon. Ki aslında bu sorun hayat kalitemi zorlayacak kadar kotu olmasaydi zaten yapilmayacakti bile. Sende korkma. İnsanız sonuçta hepimizin imtihanları var. Mükemmel yaratilacagiz diye bir şeyde yok. Çok şükür tedavisi de var. Hamileliğini rahat geçir :)
(2,762 puan) tarafından
Yok ya hiç öyle kendini yorma. Tedavisi olmasa zor diyecegim de tedavisi var. Hatta genetik kesin. Senin tarafında ya da eşin tarafında kalp hastalığı yaygın mi
(332 puan) tarafından
Yok canım kalp hastası olan hiç akrabam yok nede eşim tarafda yok. Bide sende kaç damar vardı fazladan
(2,762 puan) tarafından
3 tane yaktılar benim.
(332 puan) tarafından
Kızımda 1 fazla var dediler 3 olmalıyken 4mus. O zaman sendekindende cok az belirtisi olur zamanla. Saol canim icimi rahatlatdiniz hepiniz Allah kimseyi evladıyla sınamasın
(2,762 puan) tarafından
Kesinlikle sinanmayalim. Bizim bi de genetik baba tarafindan herkes kalp hastası. Kalp krizi geçirmeyeni aileden görmüyor gibi biseyiz :D bak gülüyorum o kadar rahat geçen bir durum. Sorun çıkarip ayda bir hayatınızı zorlastirinca ameliyat oluyor yoksa dokunmuyorlar bile :)
0 oy
(588 puan) tarafından
Bizde de 4 damar vardı. Down sendromu olan çocuklarda daha sık görünen bir durum. Ama sağlıklı kişilerde de görülebiliyor. Bana da önerdiler ben yaptırmadım amniyosentez riskli olduğu için yaptırmadım ama içim rahat etsin dersen nifty yaptır kandan bakıyorlar ona. Kızım doğdu 14 aylık sağlıklı çok şükür doğar doğmaz kalp doktoruna götürdük hiçbir sıkıntı olmadığını fazla damar olmasinin ilerleyen zamanda bir sıkıntı çıkartmayacagini söyledi. Aynı göz rengi gibi genetik bir farklılıkmis.  İçinizi rahat tutun yani bişey olmuyor çoğunlukla. 
(588 puan) tarafından
Olmadı çok şükür. Ya şöyle söyleyeyim ultrasonda hiç bir belirti olmadan da down sendromu olabilir. Herşey sağlıklı giderken doğduktan sonra da sağlık sorunu olabilir. Yada Allah göstermesin sağlıklı doğar ama bir kaza sonucu sakat da kalabilir. O zaman evladımdan vazgeçmeyeceksem karnında da vazgecmicem diye düşündüm ben. Doktorlar hep en kötü senaryoyu söylemek zorunda mesuliyet almamak istiyorlar çünkü. İçinizi ferah tutun bizde hiçbir sıkıntı olmadı sizdede olmayacağını düşünüyorum ama benim icim rahat etsin derseniz nifty yaptırin bir zararı yok sonuçta onun
(332 puan) tarafından
Nifty çok pahalıymış doktorun söylediği yerde 9bine yakın bi fiyatı var. 2bin 3 bin olsa yine vere bilirdik ama sonuc düşüncemi deyiştirirse verirdik 9bini ama şimdi deyiştirmeyecekse o parayı başka kontrollere ilaclara tahlillere veririm diye düşünüyorum tabii  fazladan para olsa verirdimde böyle zor oluyor
(588 puan) tarafından
Geçen sene üniversite hastanesinde 400 TL'ye yapıyorlardı canım bir araştır istersen.
(332 puan) tarafından
400??ciddimisin sen  canım belki 4000 demek istedim cunki ozel bana 9000dedi.
(588 puan) tarafından
400 TL canım. Bu sene de olsa olsa en fazla 1000 TL dir. Esogu tıp fakültesi genetik bölümünü bağlat telefondan sor istersen fiyatını. Türkiye de en uygun yapan yer burası. Farklı şehirde bile olsan gelirsin buraya kan vermeye
0 oy
(2,731 puan) tarafından
Alah seni ne etmesin kız bunun için bide ağladın daha küçücük o bebek ne damarmis ne anlamadım ya hiç bişey yok çocuğun doktor ozelmi özelde tamamdır yani babada hamiykrn iki tane kist var bebeğin başında dediler ve aniyosetes sıvısı istediler vermedim özürlü olsada doguracam dedim doktorlar sustu bitanesi bir ay yaşamaz dediler 3yasini geçti çok iyi bidryi yok yani sende buna kafayı taka ozaman bebeğine zarar verirsin
(332 puan) tarafından
Ya canim ne bileyim kötü oldum işte. Aklıma bin türlü şey geldi ama sizler sagolun cogu insanim başina gelmiş bebekte saglıklı dogmuş. Inanirmisin kızım ölcüm yapmaya izlemeye izin vermiyordu doktoru zıplıyordu öylece bi yerde durmuyordu doktor 20 dakka ara verdi belki uyur diye uyumadi yine hep haraketdeydi. Hissetmiş belkide doktorun söyleyeceklerini ondan izlemeye izin vermiyormus:)  bende doktora sonradan yazdım benim düşüncem deyişmeyecek test vermek istemiyorum dedim
(2,731 puan) tarafından
Ayenn öyle vermetest falan versen bile yüzde 50yani Allah bilir
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Ya ayrintili ulrtason 18,23 hafta arasi olmuyo mu 12 hafta çok erken degil mi? Ben yaptirdim temiz cikti çok şükür yasim 36 dr bı sorun çıkmaz buyuk ihtimalle ama yaştan dolayi bakalim dedi 
(332 puan) tarafından
12 haftada ikili test zamanı yapılıyormuş erken tanı için ama yaptırmasaydım keşke sadece burun ense kalınlığına bakılsaydı gidib damarlara kadar baktırdım doktor dedi diye

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 62 göst.
17 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
5 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Meleniko (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 447 göst.
20 Mart 2023 Diğer kategorisinde Gamze amar (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 462 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Seherhanim53 (17 puan) tarafından soruldu

380,306 soru

11,386,748 cevap

34,887 kullanıcı