0 oy
110 göst.
Aile kategorisinde (196 puan) tarafından
Kızlar birlikken eşimin ailesiyle çok sorun yaşadık şimdi kaynanamı hakkını yemem bı kötülüğü olmadı kayınpederimden yana sıkıntım oldu görümcemler zaten fenadirlar şimdi gelelim soruma;

Şimdi ben baya mesafe koydum ayrı eve falan çıktım sonra baktım bebekten sonra baya bunalr 365 derece döndüler iyi olmaya başladılar kayınpederim sanki ben onun hizmetçisi gibiyim tavırları vardı bu beni çok sinir ediyodu şimdi eşim de onlarla aramın iyi olmasını istiyo bende dedimki mesafe iyidir ilk zamanlarda her hafta sonu sık sık geliyolardi kaynım desen sanki babasının evidir kafasına göre geliyodu bize hiç yararları dokunmadi kayınoederim oğluma çok düşkun bişeyler alır hakkını yiyemem şimdi bizim durumumuzda sıkışık bazen bez parasını bile bulamadığımız oluyo geçenlerde onlara gittim kayınpederim sordu bezi varmı yok dedim ama torunları konusunda sadece sadcee kayınpederim düşünuyo bende şakadan dedimki ailene eskisi gibi mi olim eskisi gibi olsam onalr yine beni kullanicaklar bı yandan da diyorum uyanıklik yapim aslında uyanıklik değil bu babası geldiğinde oğluma kıyafet bezi aldirtsam yanlış mı olur bu arada kıyafeti hep küçük onun bunun verdiği olsun yinede bunada Şükür bende düşündüm dedesi heves ediyo bende arada gidim çocuğa bişeyler aldirtim 

Bazen evde ikram edilecek bişey olmuyo ben gidiyorum onlar hani geldiğinde evde bişey yok diye şimdi ben kaynanamlara arada gitsem kayınpederim yine bana eski muameleyi yapar mı diye düşünüyorum şuan da böyle iyim ama eşim diyo sen çok mesafelesin git gel onlara ama şimdi babası haa naisl olsa Büşrayla aramız iyi daha çok gidelim der diye geri çekiliyorum ilk zamanlar kafasına göre arayıp bizi niye yemege çağırmıyosunuz derdi ben bı kez çağırdim o kadar labaailligi var işte o huyundan nefret ediyorum sizce nasıl bı yol izlemem gerekiyor 

4 Cevaplar

0 oy
(196 puan) tarafından

Posttt  yukarı haydin kızlar <3

-Reklam-
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Aranızdaki sorun ne bilmiyorum ama o adam bir şeyler almak mecburiyetinde değil. O soruyor diye olan şeye de yok dersen yalan söylemiş olacaksın, faydasını da zor görürsün alınan şeyin. Bir de aranızdaki mesafeyi neden koyduğunu merak ettim doğrusu
(7,705 puan) tarafından
Tasavvufta bir şey var. Kırmak değil asıl mesele, kırılmamak. İşte böylece dinimizde bir kademe daha yükselmiş oluyorsun. Çünkü affetmek en büyük erdem. Peygamberimizi düşün böyle zamanlarda. O ona pislik atanlara dahi kırılmamış. Bir laf dahi söylememiş. Rabbim onları helak etmek istemiş. Fakat Peygamberimiz onları affettiğini söylemiş. Ne güzel bir örnek O
(196 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsıniz ben Sadece ***** yerine konulmak istemiyorum beni gelin değilde evin hizmetkari görülmesinden rahatsızlık duyuyorum dediğinizi yapıcam inşallah pişman etmezler
(7,705 puan) tarafından
Ben de öyleyim inanır mısın her işlerini yaparım ama gocunmuyorum. Sonuçta benim de çocuğum var. Ondan iş beklediğimden değil ileride durumum belki de onlardan kötü olacak. En ufak bir şeye bile öf deseler kurulacağız. Böyle düşününce Allah rızası için yapıyorum işleri. Onlar teşekkür etmiş etmemiş takmıyorum. Ki şunu fark ettim. Ben son zamanlarda onlara Allah'tan şifa ve rahmet diliyorum. Sonra işlerini dediğim gibi Allah rızası için yapıyorum. Öyle olunca bana karşı çok değiştiler. Rabbim kalplerine ferahlık verdi diye düşünüyorum
(196 puan) tarafından
Yaaa çok güzel bişey yapmışsiniz gerçekten örnek bı davranış sergilemişsiniz bı çok düşüncemi değiştirdi yazdıklariniz
(7,705 puan) tarafından
Canım benim Rabbim yardımcın olsun. Hiç pes etme dediğim gibi, ne yapsan karşılığını muhakkak alacaksın, ya bu dünyada ya ahirette. Onun için teşekkür etmişler, etmemişler, özür dilemişler, dilememişler hiç kafana takma ;)
0 oy
(531 puan) tarafından
Mesafe her zaman iyidir canım ne sen çok git gel ne de onlar çok gidip gelsin bence ağzın çünkü bir kere yanmış ama bebeğinizin ihtiyacı varsa onlarında maddi olarak durumu almaya gücü varsa söyleyip aldırabilirsiniz sonuç olarak size değil torununa yapıyor ki adam seviyormuş torununu zaten alıyormus da
(196 puan) tarafından
Çok güzel dediniz evet durumumuz hiç yok onalrin durumu da çok iyi zaten bize destek olmadıkları için sıkıntıdayiz e bende dedim bari bı zahmet torununa bisyeler yapsınlar uyanıkligim olmadı ama dedesi geldigi zaman eksik olanları aldırsam yanlış yapmış olurmuyum bilmiyorum çünkü gerçekten yeri geliyo bez parasını bile Zar zor buluyoruz en azından dedesinin durumu iyi Kendi çocuğum için diyorum alsın temiz Temiz giyinsin onu mahrum etmek istemiyorum
(531 puan) tarafından
Uyanıklık yapmış olmazsın bence hadi durumun olsa ona aldırmak istesen evet o zaman hakka girersin yokmus gibi yaparak ama bence alırken sevinerek alacak kişiler diye düşünüyorum
(196 puan) tarafından
Evet dedesi her gelişinde illa bişey almak ister bende bı an dedim acaba ben uyanıklik mi yapıyorum oysa hayatta öyle biiri değilim zaten beceremem içim dışım bir bide bı sourm olucakti yarın kayınpederlerime gitmeyi düşünüyorum onlar gelicek yoksa bize e evde baya dağınık zaten evdede yiycek bişey yok gidiimi diye kararsız kaldım
(531 puan) tarafından
Git kız niye gitmicen mesafeli ol dedik hiç gitme demedik hem gönülleri de hoş etmiş olursun sürekli gidersen sürekli gelirlerse eski haline geri dönersin ama mesafeli olursan arada bir gidip gelirsen senden iyisi olmaz değerli olursun
(196 puan) tarafından
Tamam canım tavsiyeni deniycem
0 oy
(240 puan) tarafından
Can çıkar huy çıkmaz 
(196 puan) tarafından
Hım yani ne demek bu canım
(240 puan) tarafından
Gine aynısını yaparlR
(196 puan) tarafından
Sizin aranız nasıl yani siz olsanız naisl yapardınız

İlgili sorular