0 oy
507 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Herkes dedi kendine bosanirsa köyde sizin yanınızda duracak diye tamam dedi yengem defalarca aynı konu konuşuldu hep kabul etti 1 seneyi geçti teyzem bosanali yengem yazında biraz sizde dursun diyor ilk evliliginde 18 senelik evliydi başkasına kaçtı orda 1 sene durdu dayım aldı zaten 2.evliligi nikahsizdi 1.evliliginden de adamla mahkemesi var bende yenge bizde yatacak yer yok dedim 6 kişiyiz 3 oda evde yayladasiniz dedi annem babam ben oglum variz yaylada da ama burda da evimiz 2 oda abim şehirde kardeşim askerde kabul etsek hicbi ise elini surmicek akıllı durmicek eline alacak annemin telefonunu kimlere mesaj atacak Allah bilir zaten biz burda fırın çalıştırıyoz öğlene kadar yoruluyoz ben kafa dinlemek istiyorum kızın böyle dedi bana demiş anneme sizde haksız mıyım yani jabul etmeseydi teyzem 2. Evliliğini bitirmicekti ama kabul etti şimdi de teyzemi atacak yer ariyor

12 Cevaplar

+2 oy
(1,794 puan) tarafından
Teyzen ise girmeyi düşünmüyor mu kaç yaşında kimsenin yanında sığıntı olmamak lazım dul olduğu için maaş da alabilir kendi hayatini kursun
tarafından
Dul degil boşandı 45 yasında kimse güvenmediği için işe göndermezler
(1,794 puan) tarafından
Çok zor işi ama yaşı çok büyük değil kimsenin gözetimde yaşayacak bir yaşta değil kendi kendini idame ettirmesi lazım hangi bir gün kardeş kapısında kalacak
tarafından
İsteyen çok evlendiremiyorda kimse güvenip orda da olmazsa istemiyorum dese Bi sorun daha cıkacak
(1,794 puan) tarafından
Tabi kendisi bilir Allah yardımcısı olsun
-Reklam-
+1 oy
(10,567 puan) tarafından
Yani her taraftan ikinizde haklisiniz.teyzenin hatalarını ne sen ne de yengen ödemek zorunda değil ki
(987 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
+1 oy
(48,083 puan) tarafından
teyzen girsin ise calissin onun bunun evinde olmaz
tarafından
Kimse işe göndermez birgün tek kalsa basına bir iş getirir yeterince herkesin basını egdi zaten yaptığı hatalarla
0 oy
tarafından
Teyzen çocuk mu o bu alıyor yanına anlamadim
tarafından
Evi yok geliri yok mesleği yok çocuğu yok mecbur birilerinin yanında kalacak
0 oy
(5,967 puan) tarafından
Annesi babası hayatta değil mi teyzenin 
tarafından
Anneannem olmuş ben doğmadan dedemde dayimgilde kaliyor
(5,967 puan) tarafından
Anladım canım zor bir durum gerçekten ama kardeşleri varken sende kalmasi mantıklı gelmiyor bana
tarafından
Kız zaten ben boşandım ailemle kalıyorum
0 oy
(12,840 puan) tarafından
Yengen haklı birazda siz de kalsın siz idare edin 
tarafından
Bizim burda durmaz ya teyzem normal insan degil yanii bir erkek görsün yıllardır tanıyor gibi konusur numarasını ister basına Bi iş gelse siz yaptınız derler
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Teyzenin çocuğu yokmuş madem bu zaten onun için bir avantaj bir işe girip çalışabilir en azından kendi evine tutasıya kadar idare etse kendi ayaklarının üzerinde durar kimin yanında kalıyorsada destek olursa göze o kadar batmaz ama bu şekil yengende haklı belki o ayrılıktan sonra bir işe girer çalışır diye düşünmüştür. Ondan kabul etmiştir birde teyzenizin evlilik hayatı bir garip evliyken başkasına kaçmış vs. Böyle bir evlilik hayatı evlilik değil zaten yengenler düzgün bir yuvayı bozmamış ki. Zaten teyzenin burda sorumluluk alması gerek 
tarafından
Yengem biliyordu calısmayacagını herşey bastan konuşulmuştu
(1,009 puan) tarafından
İnsan eti ağırdır derler o mevzu o zaman teyzen erkeklerle çabuk samimi olup başımıza iş açar yeterince başımızı yere eğdi yazmışsın zaten
Erkek konusunda bu kadar atılgan oluyorsa kendini saf olarak görmemek lazım saf olan her konuda olur ki mecbur bir şekilde kendini iş konusunda vs. Öne atması geliştirmesi lazım en kötü evde çocuk bakıcılığı vs. Gibi çok insan içine karışmayacağı bir iş gibi bişey
0 oy
(118,473 puan) tarafından
teyse aklinu basina toplayip bi ise girsin bi ay calissin maasiyla 1+1 ev tutup kiraya ciksin oyle o ona pasliycak oburunu baskasina boyle hayat surdurulmezki
tarafından
Teyzemi kimse işe göndermez evden bile tek cıkamaz köyde oldugu halde telefonu bile yok dayım aldı
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Teyze kocaman kadin .zihinsel-bedensel bir ozru yoksa bir yil cok uzun sure  basinin çaresine bakması icin
tarafından
Zihinsel yok ama aşırı derecede saf iyi niyetli kim ne derse onu yapar kötü birşeyse bile karsıdaki kırılmasın diye yapar
0 oy
(56 puan) tarafından
Teyzen calissa ise girse 1+1 tutup dedenide yanina alsa kimse de yuk olmaz ama yaparmi teyzen bilemem
tarafından
Teyzemi kimse işe göndermez dedem de yaslı evde tek kalamaz
(56 puan) tarafından
Ozmn cok zor durum
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Teyzen kaç yaşındaki kimse kimsenin evinde sığıntı gibi kalmak kmseyi rahatsız etmek zorunda değil belliki anlaşamadıkları şeyler olmuş yengenlede oda öyle demiş. Girsin bi işe çalışsın dövlet maaş bile bağlıyo
tarafından
45 yasında dedem evde tek kalamaz 85 90 yasında lavobaya falan gidemez kolundan tutulmazsa hemde teyzemi kimse öyle bırakmaz
0 oy
(2,222 puan) tarafından
Vallahi yengen haklı ben olsam ben de istemezdim ama baştan kabul etmiş keşke kabul etmeseydi ne bileyim teyzen de bunları duyacağına kendine çeki düzen versin de çalışsın yani bu yaştan sonra bu koca merakı ne canım

İlgili sorular

+1 oy
31 cevap 561 göst.
3 Aralık 2021 Aile kategorisinde Trknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 311 göst.
31 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 180 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Rtyww (1,455 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 425 göst.