0 oy
359 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar oğlumun dil gelişim geriliği var doktor tvyi kes telefonu kes dedi ama benim bı bebeğim daha var pek mümkün olmuyor bazen kesmesi evdede sürekli etkinlik yaptiramiyorum

Dün köye gittik orda çok mutluydu koyde kimse yok ama kocaman bahçesi var orda oynadı akşama kadar sonrada geldi yemeğini yedi uyudu

Bilmiyorum benim hoşuma gitti açıkçası bu durum TV falanda izlemedi hiç zaten açılmıyor ordami TV bı açıdan iyi oldu oğluma

Ama koyun eksi yönleride var mesela heryer böcek ve benim böcek fobim var çok korkuyorum

Su saatleri belli değil bı akiyo bı akmiyo su

Yani böyle hani kalırsam baştan aşagi temizlerim evi öyle kalırım bı beş aylık bide 3 yaş cocukla kalinirmi sizce eşimde genelde akşamlari 11 de gelir sabah 7 de gider işe

19 Cevaplar

0 oy
(486 puan) tarafından
Her gun koyde kalan ben  saka bir yana cocugun icim 1 ay kalınır bence. 1 ay en azindan tvyi unutur eve geçince rahatlarsın dil gelişimi icin surekli konuşman gerekiyor ve kitap okuyabilirsin gun içerisinde veya yatmadan 
tarafından
Orda okurum burda hani sürekli evdeyim o yüzden işi bitiremiyorum oraya gidince bı kere iyi bı temizlik yaparım sonra toplar supurum sadece
tarafından
Cnm ama köyde kimse yok
(486 puan) tarafından
Olsun. 1 ay idare edilebilir bence. Belki sanada iyi gelor
-Reklam-
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ben giderdim gittimde gidiyorumda çocuğum için herşeyin en güzelini yapmaya hazırım sende yap 
tarafından
Ben kaldırımda geceleri napcam canim eşim çok geç geliyor eve korkarmiyim oda var
(2,369 puan) tarafından
Yok kız niye korkacan
0 oy
(260 puan) tarafından
Önceden bir köy hayatı yaşamadı isen bu durum seni aşırı zorlar. Çünkü böcek vs. gibi durumlar ister istemez seni zorlayacaktır. Ki kimsede yok diyorsun büyük yalnızlık çekersin. Çocuğun için oyun grupları falan ideal olabilir
tarafından
Burdada pek kimseyle gorusmuyorum
(9,971 puan) tarafından
Koy hayati yasamamis ben :) evlendin esimin koyu istanbula 2 saat uzaklikta. Ve o kadar mutluyumki. Esimde senelerce koye gitmeyen insan simdi sayemde aylarca koyde kaliyoruz :) bi gidiyoruz 3n az 15 gun 20gun 1ay. Cocuk asiri mutlu oluyo bahce almaya karar verdik valla
0 oy
(8,276 puan) tarafından
Ben 15 gün anca dayanıyorum canım kayınvalıdemlerin evinde örümcek felan eksik olmuyor konforsuz geliyo o yüzden senin kararın cocugun için katlanıp katlanamayacagına bakman lazım 
0 oy
(3,323 puan) tarafından
Hayatımda  hiç köy  görmeyen  ben eşimin köyünde  2 ay kaldım kafami dinlendim herkesden uzak o mis gibi hava şehirden uzak
tarafından
Kim vardı yanında yalnizmi kaldin
tarafından
Hiç köy görmeyen ben 7 gün zor dayandım oda eşimin en yakını bizle geldi nefret ettim kadından o yüzden kalmadım bence kalınır bnede evime döndüğümde kafam baya rahat etmişti
(3,323 puan) tarafından
Eşim kaynanam görüncem  kayınpeder
0 oy
(7,424 puan) tarafından

Kalmam ben yapamam oyle koyde falan:)

0 oy
tarafından
Kalamam gerekirse dışarı çıkarırım 
0 oy
(3,453 puan) tarafından
Oyle kafani yoracak kimse yoksa ben iki uc ay bile kalirdim ev sana aitse hattta sebze falan ekerdim cocuklar icin de iyi olur toprakla enerji atmasi 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Ben olsaydim kalirdim oh mis gibi koyun havasi bile bi baska oluyo cocuklar azcik topraga bassin 1 ay idareet neolacak komsu falan varsa cocuklari gelip oynarsa dil gelisimi icinde guzel olur
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Ben köye gitmek icin yaz tatilini iple çekiyorum köy yerinde çocuklar cok guzel vakit geçiriyorlar toprakta oynarlar bisiklet sürerler havası yeter zaten ya misss
0 oy
(1,330 puan) tarafından
Ben valla kızım için kalmıştım ve ordaki hizmet kaynanaya katlanarak
0 oy
(1,196 puan) tarafından
Sırf butv tablet belasından sebep bende kalacam

Çocugumdan kıymetli değil hiçbir şey. Bende böcek değil ama toz toprak dağınıklık işini sevmem. Canları sağolsun. 3 çocugum vr. Hepsi orda daha mutlu. Artık bizde yazlık olarak geçiiş yapacaz bakalım
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Ben bi haftadan sonra error vermeye başlıyorım köyde ama senin durumunda çocuğuma iyi gelecekse onun için kalırdım 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Ay niye kalinmasin miss gibi oh cocuk yayilsin iste
0 oy
tarafından
Kalırdım tabikide ne güzel olurdu çocuk icin
0 oy
(5,727 puan) tarafından
Çocuğumun işine yarayacaksa kalırım. Köy hayatından hiç anlamam. Ne annemin ne babamın köyü vardı, eşimin ailesinin de yok. Zorlukları vardır tabii ki dediğiniz gibi börtü böcek, su vs ama çocuğu telefondan uzak tutuyorsa onu mutlu ediyorsa onun için katlanırım. Yani evde böcek görünce çığlık atan biriyim ama gelişimine faydası olacaksa dayanırım 
0 oy
(684 puan) tarafından
Devamlı nerdeyse köyde duruyorum ama benimkiler alışmış anam telefona bırakmıyorlar bahçede bile hiç bişey yapmazlarsa müzik açarlar 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Konuşma problemi varsa köy olmaz şehirde parklara oyun gruplarına vb götür yasitlariyla oynasın sen de bol bol konuş birlikte yemek yap bulaşık yıka her şeyi her aşamayı anlat 
0 oy
(1,540 puan) tarafından

27 yıldır köyde yaşayan ben :D

Çocuk için en sağlıklısı toprak ile bolca oynasın çok iyi gelir 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 375 göst.
14 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Defne4567 (236 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 406 göst.
19 Mart 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (513 puan) tarafından soruldu
0 oy