0 oy
841 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
Kızlar ailemden 12 saatlik uzaklıkta oturuyoruz 1 seneyi geçkindir gitmiyorum en son geçen sene ramazan bayramından sonra 1 haftalığına gitmiştim şimdi abim askerden gelecek hem onun için hem de ailemi görmek için gitmek istiyorum eşim nasıl ettiyse bu sefer git demişti ama 1 hafta gidecekmişim o kadar zaman gitme o kadar yol git 1 hafta kal gel olur mu Allah'a aşkına kızlar el gibi sanki birde aileminden birisi gelecekmiş beni götürecekmiş geri gidecekmişiz sonra gelirken de yine getirecekler geri gideceklermiş q haftalığına bide bunu istiyor en kötüsü de gittiğimde hiç bir iş yoapmayacakmışım eğer yaparsam asla hakkını helal etmezmiş misafir gibi gidip gelecekmişim böyle saçmalık olur mu kızlar Allah'a aşkına ya ilk kez bişey izin verdi onu da burnumdan getiriyor şart koşuyor gerçekten iş yapsam hakkını helal etmemiş mi olur yani kızlar allah aşkına ya el miyim ben  kendi ailemin evinde

37 Cevaplar

0 oy
(10,632 puan) tarafından
Bende senede bir giderim oda kavga dövüş senin eşin gene karar veriyor benim eşim beni köye götürmek için babasından izin alıyor 1 hafta oda annemde kalmam he eşimin dedesinde kalırım yoksa köye gitmek de yok hepsi Allah'a havale ama 
(701 puan) tarafından
:D ve sende kabul edıyosun pes yani
(10,632 puan) tarafından
Ya ben salakligima doymam işte bu yüzden sesimi cikaramiyorum
(701 puan) tarafından
hangı yuzden sesını cıkaramıyorsun anlamadım ama gayet farkındasın durumun neden ızın verıyosun haşa acaba ınsan kendıne bunu yapar mı
(10,632 puan) tarafından
Ya cnm bende bilmiyorum neden susuyorum geçen sene babasız gittik köye babası gelmedi hep ailemde kaldım onlar gelince sorun çıkarıyorlar
(701 puan) tarafından
Esıne bır laf sokma a bakar yemın ederım ben olsam kocama aynen sunu derdım bana senden baska herkes karısıyor kocam kım benım soyle de dogru kısının koynuna gıreyım barı eger azıcık adamsa bıseyler anlardı bundan
-Reklam-
0 oy
(4,113 puan) tarafından
Yanı nerden aklına gekdı hiç bir iş yaoma fıye kosmsk cok merak edıyorum. 
0 oy
(11,216 puan) tarafından
Ne biçim adam bu be. 12 saatte yılda bir ıznını bıde bu şartlarımı kabul edıosun. Ben taaa ebesinin seyınde yurt dısındayım senede 2 kez gider 3 ay kalırım bide bana bu şartı sunacak adamı anasına hasret bırakırım
0 oy
tarafından
Annen konusunda hakki yok helal etmese de bisi olmaz cnm.. oldu oyle gotur getir babasinin usa varsa kendi yapsin
0 oy
(506 puan) tarafından
ya hic birine onay vermoyorum da hadi diyelimki herseye tamam yaa gidince is yapmayacaksin nedir ya bu kesin anasinin cümlesidir. bir erkek boyle seylere karismamali. sen de git ailem birakmadi de kal uzun. dönünce de is yaptin mi derse işi yapan benim onlar benim ailem sen erkek olarak ne karisiyorsun de. ya gelismis ülkelerde bu gibi cümleler hic kurulmuyordur. millet uzayda yasayacak biz hala bu sacmaliklarla ugrasiyoruz. bir de aileye gitmek icin izin alinoyor beyefendiden. kendi de senden izin alsin kendi anasina giderken.
0 oy
(8,527 puan) tarafından
Dik dur istediğim kadar gider kalırım de sacmalıga bakarmısın ya aılenı gormenı dinende engelleyemez akıllı olsun 
0 oy
(684 puan) tarafından
Aynılarını kaynanan gidince de yap 
0 oy
(48,952 puan) tarafından
kendisi götürüp getirsin kendi gotune zor geliyo onjn annesi babası kardesi götürsün getirsin ne bos düşünüyor ya
0 oy
tarafından
Bi zahmet kendi götürsün getirsin böyle eşlerle nasıl aynı evde yasıyorsunuz 
0 oy
(6,658 puan) tarafından
Peki onun ailesine yakın mısınız ne kadar sürede görüşüyor ailesiyle ve sen onlara gidince iş yapıyor musun? 
(58 puan) tarafından
Yakınız canım aynı şehideyiz evet tabiki yapıyorum oraya gelince çok güzel yaptırıyor babası ile senelerdir küs bayağı büyük bi küslük o yüzden babası olmadığı zamanlar gideriz canım
(6,658 puan) tarafından
Sende bunu söyledin mi eşine. Senin ailene gelince neden yaptriyorsun diye
0 oy
(701 puan) tarafından

Adam olsa 1 sene arayı uzatmaz yıne adam olsa onlar gelsın alsın gotursun demek yerıne kendısı goturur getırır cok dusunuyorsa oh ne ala memleket ya ısıne gelınce karısı kıymetlı sözde orda ıs yapma hak helal etmem dıyor ne hakkı varsa( sende ona etme asıl o senın hakkını odeyemez) ama ısıne gelmeyince aılenın kızısın demi onlar alsın bıraksın valla ıyı ya :D

(58 puan) tarafından
Aynen canım ya benim ailem zengin birisi değil yani ellerindekiyle ancak geçiniyorlar hadi benim yol paramı verirle gelirken falan da 4 sefer de gelip götürmeye nasıl versinler Allah aşkına uzak biyer zaten bilet pahalı
(701 puan) tarafından
Asla sessız kalma alıstırma derım
0 oy
tarafından
Ya bacım etmesse etmesin.ailenden seni koparmaya çalışıyor galiba .çok simartip tepene cikartmissin az aşağıda uçsun yüksekte uçuyor.ben anneme gidecem kadın bana hizmet edecek yatacammi .kendimi yapıyor yorulan da sensin oturan da ona neymiş.ailemin hakkında ağzını açan kocam dahi olsa agzinin payını epey alır.
0 oy
(837 puan) tarafından
Pardon da seni doğuran büyüten ailen için mi diyor kim o koca hakkı mi önde gelir ana baba mi koca hakkı benm için öyle brısey yok evlendim diye kimsenin malı olmadım olamayin izin verirseniz çok oynatır anasinn evinde inslalalh bir su bıle getirttrmiyordur sana kusura bakmayın ama ağzım i bozacaam herkes evladını böyle erkeklere köle olsun kul olsun diye mi büyütyor evlendiriyor ailenize demiyorsunuz eşinizn işine geliyor bu sessizlik ha ****** lan derdim  hizmet olayına takıldım ben de gurbetteym gıdınce ne yapacagmi şaşırıyorm pertim çıkmış evime geri geliyorum ama içim rahat geliyorum Kendi hizmet bekler ama kendide sana hizmet etsin seni çok düşünüyorsa 
0 oy
(2,703 puan) tarafından
Kusura bakma da anana babana giderken eşten izin alma olayi ne ya hatta direkt izin almak ne demek ne kadar aşağılayıcı. Ben senede iki uc aileme giderim toplasan senenin iki ayi ailemleyimdir belki de halam yakin sehirde oturur arada ona da gider kalirim bi hafta. Ve tum bunlar oluyoken sadece maddi olarak ortak bi zaman belirleriz. Yemeklerini yapar dolaba atarim ve giderim. Bu neyin simarikligi da kocan boyle konusabiliyo. 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Neden hiç bir iş yapmıyorum iş yapmayınca ne olacak ki o hasta kafandan neler geçiyor anlatta bende bileyim deseydin kendi analarına gelince köle gibi hizmet et isterler senin ailene gelince evde iki bulaşık yikasan faydan dokundu diye haset ederler böyle adama karılık eden sende hata
0 oy
(156 puan) tarafından
Galiba eşine çok boyun eğmişsin ki seni prangalı kölesi gibi görüyor. Bunca yıl beni besleyen büyüten aileme hizmet etmiycekim de sadece eşe mi etcem. Aynı köle mantığı sahibi izin verdiği sürece başkasının işini yapabilir. Ezdirme canım kendini
0 oy
(574 puan) tarafından
Eşine bu yüzü veren sensin bir de hala helal etmeyince etmemiş mi olur diyorsun pesss

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 443 göst.
13 Mart 2023 Aile kategorisinde Sevaliss (453 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 555 göst.
17 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 561 göst.
1 Kasım 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 696 göst.