0 oy
427 göst.
Diğer kategorisinde (74 puan) tarafından
20 haftaligim karnm yok denecek kadar az acaba bebegmn kilosu iyimdr yemek yiyorum ilaclarimi iciyorum 

20 Cevaplar

0 oy
(3,078 puan) tarafından

Kız dur daha anca büyüyecek karnın .bu haftalarda çok büyük olmasını bekleme:)

(74 puan) tarafından
Kuzum sen gel kaynanama anlat yemiyosun etmiyosun bebek fare gibi kaldi dedi pskilojm bozuldu daha cok yedim oda kg olarak geri döndü:(
(3,078 puan) tarafından
Ay onlar hep öyle canım ben doğurdum hala aynı muhabbet. He de geç  :)))herşeye bahaneleri var maalesef
-Reklam-
0 oy
(769 puan) tarafından
Benim canım, düşünme öyle bana insanlar neler diyordu hiç umrumda olmadı salla gitsin sağlığı yerindedir çok düşünme üzmeyin bebişle kendinizi 
(74 puan) tarafından
Canim valla elimden geldigince yiyorum sadece ekmegi pek yemiyorum sen ekmek yemezsen bebek.gelişmez diyolar ama ekmek zararli hamilelere faydasi yok djyorum dinlemiyolar
(769 puan) tarafından
Sen tamam de geç uymak zorunda değilsin kimseye zayıf bebek sağlıksız değildir ki daha çabuk toplanıyor doğunca, kendin diyorsun elimden geldiğince yiyorum diye o zaman sıkıntı yok diye düşünüyorum :)) üzülmeyin siz
0 oy
(109 puan) tarafından
Bebeğin kilosunu doktoruna sorman lazım senin ama şunu diyebilirim ki bebeğin kilosu ile karnın büyüklüğü hiç alakası yok benim hamile olduğum 8. Ayımda anlaşılmaya başladı yani hiç yoktu karnım çok şükür 3.500 kilo doğdu kızım dengeli ve sağlıklı beslenmek Önemli 
(74 puan) tarafından
Doktora soruyorum söylemiyor canm ayrintilida soylerler insallah
(109 puan) tarafından
Sağlıklı diyorsa eğer gerisini çokta önemseme canım zamanla iştahın açılacak zaten ilerleyen dönemlerde
(74 puan) tarafından
Aynen canm herseyi iyi oglan cocugu dediler
(109 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
(74 puan) tarafından
Amin hepimizin
0 oy
(843 puan) tarafından
Karnı küçük olanın bebeği sağlıksız olur diye bir done yok. Büyük olanında bebeği sağlıklı diye bir done yok.
0 oy
tarafından
Benim karnım 8.aydan sorma tam çıktı 

Karnın büyüklük ve küklüğü bebek ile alakalı değil senin iç karnının geniş olup olmaması ile alakalı 
0 oy
tarafından
Kaynanan saçmalamış. Ben 4 ay hiçbir şey yemedim ama benim karnım çıktı 5. Ayda mesela. O zaman benim bebeğimin sağlıksız olması gerekirdi ama karnım çıktığı için sağlıklı mı? Ne alakaa yanii. Benim karnım çıktı ve sağlıklı senin de çıkmamış ve yine sağlıklı. Çünkü bunun annenin rahmiyle yapısıyla alakası var
(74 puan) tarafından
Psikolojimi bOzdu vallahi tek o degl annemde aynisini söylüyo
0 oy
(1,318 puan) tarafından

Benim de karnım küçücüktü canım.  Sen daha yolun başındasin ben 37. Haftada sancim vardı acile gittim hemşireye sancim var doğum olabilir mi dedim pislik hemşire beni azarlamıştı dalga mı geciyorsun sen işiniz gücünüz yok mu ya ne doğumu her sancida her ağrıda hastaneye koşun acaba doğum mu . 4-5 ayda doğum olmaz düşük olur dedi . Bende 4-5 aylık değiliz 37. Haftadayim dedim  ya sen bizle dalga mı geciyorsun dedi . Tartışmaya başladık arkadaşına seslendi lütfen bakar mısın hanim efendinin ultrason tarihine kaç haftalikmis  ısrarla doğum diyor dedi arkadaşı da baktı geldi yanıma arkadaşım adına özür dilerim biraz gergin o yüzden öyle konuştu ben sizi muayene edeyim dedi baktı NTS de sancı var ama doğum içn yeterli açılma olmamış eve git dinlen dedi ama o pisliği hala unutamıyorum :angry: o hemsireden sonra  herkes daha da üstüme geldi bak kimse doğurmak üzere olduğuna inanmıyor karnin küçücük nasıl bir bebek doğacak kim bilir falanlar filanlar işte. ...

Yani sen o kaynanana  ve diğerlerine bakma benimkide bana derdi çocuk bir Kilo bile yoktur diye ama cok şükür Rabbime maşallah 3100 gr dogurdum oglumu :)))   sende boylelerine he de geç kuzum :))

(74 puan) tarafından
Sagol cnm bnm allah evladini sana bagslasin
(1,318 puan) tarafından
Ooo baya uzun yazmışım sinirimden fark etmedim bile :))) Amin Canım cumlemizinkini inşallah
0 oy
tarafından
Benim 25 haftada karnım çıkmaya başladı gayette sağlıklı doğdu kizim
0 oy
tarafından
20 haftalık olama kadar doktora gitmis olman lazım ve kilosunun normal oldugunu söylemistir. Karni buyuk olanların bebeginin sagliklı olcagı duşuncesine de pes dedim dogrusu 
0 oy
(426 puan) tarafından
Ben canım 35 haftalık hamileyim ama geçen komşum sen kilo mu aldın biraz dedi yani dikkatli bakmayınca hala anlaşılmıyor hamile olduğum ama oğlum sağlıklı çok şükür kilosu yerinde
0 oy
tarafından
O haftalarda benim karnım bı büyük olurdu bigun küçük gelirdi gözüme o şekilde geçti belli bı aydan sonra devam ediyo normal bı şekilde büyümeye daha erken cnm
0 oy
(6,825 puan) tarafından

Şimdi kendimden örnek vermesem olmaz :)

Canım bnm boyum 170 çok kilolu ve göbekli değildim 8.ayımda bile gorumcem bnden 40 gün falan önde hamile  idi bir buçuk ay vardı yani aramızda ..gorumce tulum gibi oldu tostoparlak bn dediğim gibi zayiftim başımın etini yedi kaynanam senin çocuğun Çiroz kilo almıyor söyle böyle neler neler dedi bna karga gibisin dedi ama bilmiyor ki bn araştırma yapan biriyim bebeğimë kilo aldi ran şeyler araştırdım bliyrm Dr gidip geliyorum iyi yani bebeğim hatta birak zayıfı haftasından onde gidiyordu :) Velhasıl önce gorumce doğum yaptı bebeği 3.200 gram bn doğum yaptım bebisim 4 kilo doğdu :D şimdi sen söyle bu lafları dikkate almaya gerek var mı araştır bak dikkat et bebeğine sen milletin ağzına sok lafi bebeğine kilo aldirack şeyler ye cnm 

Not: bu arada tabi kilo aldım o ayrı 56 kilo ile fit hamile kalan bn 77 ile doğuma girdim :D

0 oy
(5,913 puan) tarafından
Benimde daha cikmadi eski gobegim var kaynanam yemiosun diordu bak bu cocuk gelismezse gorursun diordu su bir haftadirda ic karni genis ic karni genic onun dior daha kilo almadan ic karnim nasil genis oldugunu anladi bilemiorum doktorumda cocuk gayet iyi dior zaten cok kilo almak iyi degil senin dogumunu zorlastirir kimseyi dinleme o yuzden kontrollerije gittiginde doktorun cocuk iyi diosa gerisinin ne drdigi onemli degil canim
0 oy
tarafından
İç karın oluyor bana arkadan bakan hamile gibi durmuyorsun derdi sorunum yok şükür 
0 oy
tarafından

Benimde karnım çok küçük kız seninle aynı haftadayim

0 oy
tarafından

Daha Bismillah benim 28 inci hafdada çıkdı karnim ama yine yok gibiydi

0 oy
(343 puan) tarafından
Benim 7 aya kadar hiç karnım yoktu şimdi 34+3 haftaligim iki haftadır karnım ck büyüdü canım son ayy baya buyuyo 
0 oy
(8,303 puan) tarafından
Kuzumm canımm takılma bunlara yenısın heyecanlısın ama bana 3.700 dediler bebegıme dogdugunda 2.590 gr di Allah saglık versın karnımda kocamandı bu kıloda dogdugunu duyan bır komsum karnında kocamandı nıye oyle oldu deme gafletınde bıle bulunmustu.Sıkma canını boyleseylere doktor normal dıyosa normaldır
(74 puan) tarafından
Sagolun canlarim icimi  rahatlattnz
(8,303 puan) tarafından
Rahat ol senacım Allah sıkıntı vermesın cok zor
0 oy
(759 puan) tarafından
Valla canım ben doğuma girceğim zaman karnim 6 aylık duruyodu karnım 6 aya doğru çok hafif çıkmıştı cok şükür binlerce kez şükür kızım çok sağlıklı doğdu kilosuda 3610 doğdu 39 haftalıkken

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 413 göst.
6 Mart 2023 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mina (2,610 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 357 göst.
0 oy
3 cevap 261 göst.
30 Mart 2021 Diğer kategorisinde Pasakizz (807 puan) tarafından soruldu