0 oy
201 göst.
Diğer kategorisinde (156 puan) tarafından
Bazı kişiler evine bırakırken hadi buyurun çaya kahveye çıkalım der ya aniden. Hep merak etmişimdir sizin de eviniz her zaman aniden misafir çağıracak şekilde hazır temiz düzenli midir. Çocuktan sonra asla öyle bişey yapamam da öncesinde de çat kapı gelinmesini hiç sevmezdim. Yani evden çıktığınızda misafir gelecek şekilde mi bırakırsınız evi. 

13 Cevaplar

0 oy
(993 puan) tarafından
Değil bugün komşum geleyim diye söyledi müsait değilim yarın beklerim dedim :)) temizlik yapılacak
(993 puan) tarafından
3 aylık bebem huysuz ve durmuyor kahvaltı zor hazırlıyorum genelde uyuymuyorda kalkıp birşey yapamıyorum aglatip asla iş yapmam çocuğum ağlayıp ben iş yapacaksam da kalsın ev pis olsun yavrum mutlu olsun :) işleride eşim gelip çocuklara bakınca yapıyorum
(156 puan) tarafından
Yalnız olmadığımı bilmek güzel :)
(993 puan) tarafından
Aman çok temiz olana madalya mi takıyorlar bana yetecek kadar temizim işte :)
-Reklam-
0 oy
(938 puan) tarafından
Ben her akşam mutlaka elimden geldiğince oyuncak mi dağıldı toplar koyarım hafta sonu olmadan mutlaka bir siler süpürürüm çünkü hafta sonu misafirin gekme ihtimali yüksek oluyor zaten çamaşır mi topladım hemen katlar yerleştiririm sofradan mi kalktık hemen makinaya koyarım bulaşıkları çocuklar ağlasa bile TV açarım ses olsun onlar beklesin ben yaparım hemen 
(156 puan) tarafından
Anında yapabilince düzenli kalabiliyor zaten yoksa dağ gibi oluyor
(938 puan) tarafından
Misafir lavabomu düzenli olarak kimse kullanmasıyla bile her hafta en az iki kere yıkamaya çalışıyorum salonuna çocukları sokmuyorum sürekli kilitli durar temiz bir şekilde ama günlük havalandırmaya özen gosteriyorum misafir gelirse güzel koksun asla da kimse gelmiyor ama :)) alışkanlık gibi oldu çocuk odasında da çocuklar durmuyor zaten dolaplari katlı derli toplu duruyor ben kıyafetlerini alıp ckiyorum sadece giydiricegimde mutfakta bulaşık birakmayinca bir çöp oluyor onuda çocukları uyutup atmaya çalışıyorum günlük makina tutmaya özen gösteriyorum koridorumda sorun var halılarım sürekli kayıyor o da oğlum çok koşturduğu için yatak odasında uyanır uyanmaz yatağımı toplarım kıyafet bırakmamaya çalışırım derli toplu yapar her sabah kapatırım kapısını bir odada oturuyoruz zaten orayada minder koyduk TV koyduk çocuklar oyuncak oynar ben TV izlerim banyom çok büyük orayı temizlemek zorluyor birde bahçem de çok ağaç var onlar hep dökülüyor yağmurlu günlerde supuremiyorum o kadar *-*
0 oy
(12,512 puan) tarafından

Okula giderken heryeri toplayıp öyle çıkmaya çalışırım olaki dönüşte biri gelir diye bazen dağınık bırakıp çıktımız da olur geç kaldırysak

Okul derken oğlumu 12.45 de okula götürüyorum 
(156 puan) tarafından
Okula başlayınca anca ben de vakit bulurum belki bişeylere
0 oy
tarafından
Bazen evim tam takır düzenli olur bazen hazırlanırken dağılır genelde acil işim olmayınca evi düzenli bırakırım uyumadan öncede öyle yaparım mesela dün acil isim vardi yağmur yagacaktı herif elbiseleri topladı içeri koydu bebek oyuncakları hepsini döktü son anda üstümü giyene kadar ortalık dağıldı bende toplamadan çıktım 
(156 puan) tarafından
Genelde topluysa o da başarı valla
0 oy
tarafından
Hiiic öyle olamadım. Sürekli toplu olanlar nasıl yapıyor anlamıyorum. Kendimde epey sorun aradım durdum. Çalışırken sabah kahvaltı yapardık çoğu zaman sofrayı toplamaya bile vakit olmadan çıkmam gerekirdi. Akşam 6da eve gelirdik. Yemek yaptım yedik derken 8i geçerdi. E Bulaşık falan derken ben ne zaman dinleneyim ne zaman temizlik yapayım?  Şimdi doğum iznindeyim. Eskiye göre daha toplu tutabiliyorum tabii ama şimdi de bebek var. Bazen hiç uyumuyor sürekli ağlıyor o günlerde bir mutfağı toplamam bile saatler sürüyor. O yüzden çat kapı gelen kimseyi sevmiyorum. Kendim de asla yapmam. İlla günler önce sorarım ne zaman müsaitseniz falan diye. Sürekli temiz olsam bile bence çat kapı misafirlik saygısızlık. Herkesin planı kendine göre işleri olur sonuçta. Sadece gorumcemle falan rahatız o konuda. İkimiz de wvlerimizin en dağınık hallerini biliyoruz rahatız o yüzden. :)
(156 puan) tarafından
Canım aynı ben de öyleyim valla anca mutfak işi bile saatlerimi alıyor Bi de bebek zaten yetiyor. Hiç oturmasam da işler bitmiyor. Yetiştirenler nasıl yapıyor bir günlük rutinlerini izlemek isterdim
0 oy
tarafından
Temiz ama kızın oyuncakları falan var sabah arkadaşım aradı 10 dakikaya sendeyim dedi gel dedim temiz olduğu için içim rahat 
(156 puan) tarafından
Bazen arkadaşım da geleyim deyince ne bahane bulacağımı sapıtıyorum şöyle dönüp Bi eve bakınca yok yok bitmez bu iş diyorum ama mahcup oluyorum moralim bozuluyor ya
tarafından
Valla ev temiz ama bide gel bana bak uyku yok dinlenme yok oturma yok bir yemek yerken oturuyorum onun haricinde hep ayaktayım ama bak sana söyle tüyo verim mesela oturudgun odada  yatak odasında olması gereken bir eşya var diyelim o eşyayı yatak odasına giderken elinde götür mutfak eşyası varsa mutfağa giderken elinde götür böylelikle temiz olur çocuk oyuncaklarına kirli yada dağınık deme onlar normal şeyler
0 oy
(7,777 puan) tarafından
Postu ben açtım sandım önceden bi yere gideceksen illaki dip köşe biri gelecekmiş gibi temizler oye giderdim gitmesen evde olsam bile 9ds kalkar işlerimi yapar vurur kafayı yatardim her sn biri gelecekmiş gibi o halde bile Cat kapı geleni sevmezdim ev müsait olabilir belki ben müsait değilim dinlenmek isterim isim olur şimdi de aynı kalkıp çocuğun kahvaltısını yaptırıp işlere koyuluyorum ama akşama anca bitiyo isim pek dışarı çıkamıyorum herkese de açık açık soyedim bana gelmeden bi kaç gün önce haber verin hazırlık yapabileyim derim hiç sevmem öyle 
(156 puan) tarafından
Valla senin kadar yapabilsem en azından arkadaşımı bahane bulup geri çevirmem ama yok yok yetişmiyor
(7,777 puan) tarafından
Anlıyorum seni çocuk küçük mü benim küçükken öyleydi
(156 puan) tarafından
11 aylık bana yapışık bir koala
(7,777 puan) tarafından
Hıh işte ondan benimki de öyleydi yürümeye başlayınca asla kucağıma gelmiyo sadece başka odaya gitsem yanıma geliyo ama eskisi kadar yapışık değil
(156 puan) tarafından
Ayy hadi inşallah :)
0 oy
(6,926 puan) tarafından
 Yani   genel de  oturma odam solan her daim temizdir buyrunuz gelın ha mutfak  da   ilk önce buraları daha sonra yataklar wc bonyom   off temız yani anamdan öyle gördük
0 oy
(8,708 puan) tarafından
Evet genelde evden çıkmadan önce toplarım yolda falan biri arar yada denk gelir hadi gidelim der diye çıkmadan düzenli bırakıyorum çünkü gelene müsait değilim demeyi malasef daha edinemedim 
(156 puan) tarafından
Benim de eşim düzenli kız ben ondan daha dağınığım :) yatağı toplar giydiğini çıkardığını ortada bırakmaz en azından
(8,708 puan) tarafından
Ay ne şanslısın kuzum benimki eve gelir ceketini portmantoya asmaz gelir odanın kapısının üstüne asar sinir olurum annen seni kadir günü doğurmuş belli:)
(156 puan) tarafından
Yok bacım ya benim de dertler başka her şey onunla bitse keşke :)
(8,708 puan) tarafından
Kimse 4 4lük değil ki canım herkesin var bir derdi ama kaynana ama eş ama maddiyat biter inşallah
(156 puan) tarafından
Amin canım öyle tabi
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Ben evden çıkmadan heryeri temizlerim zaten dağınık biri de değilim kızım doğduktan sonra ortada sadece oyuncakları olur yani bende istemem aniden gelinmesini ama olurda gelicek olursa her zaman evim müsait oluyo tabi bu söylediklerim kızımın hasta olması ve benim büyük temizlikte olmadığım zamanlar için geçerli :)
(156 puan) tarafından
Bir gün ben de başarabilirim inşallah ben de hiç memnun değilim ev dağınık olunca sinirlerim bozuk oluyo
(3,505 puan) tarafından
Yeter ki iste canım kadınlar herşeyi başarır
(156 puan) tarafından
Öyle valla neleri başarmadık
0 oy
tarafından
Hadi gelin diye çağırırım rahatlıkla hep temizdir evim tabiki günlük dağınıklık oluyor ama o zaten olabilir normal birey bunu yadırgayacak kimseyle de görüşmem açıkçası 
0 oy
(11,640 puan) tarafından
Genelde öyle bırakırım ama ev taşıdım şuan tam duzen oturmadı 

Annem hep der evini temiz tut misafir gelir bedenini temiz tut ölüm gelir diye öyle büyüdük 

O yüzden bi yere cikacagimda toplarım çoğunlukla 
0 oy
(13,900 puan) tarafından
Acele çıktıysam dağınık kalır düzenleyip çıkmak için bazen erken kalkarım öyle daha iyi oluyor mesela erkenden temizleyince eve geldiğinde fazla iş kalmıyor rahat oluyor

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 133 göst.
16 Mart 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 310 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Nevbahar21 (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 458 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Esenb23 (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 255 göst.