0 oy
306 göst.
Diğer kategorisinde (3,920 puan) tarafından

Tartısma acmak ıcın grmedım örtünme nedır falan fşlan arastırırken. Carıye nedır dıye baktm böyle biiey yazıyor yanı açıkçası saçma geldi 

image

9 Cevaplar

+2 oy
(6,258 puan) tarafından
Tâbiki saçma. Haram olanda helal olanda bellidir. üstelik nikahsız denmiş burda mümkün mü böyle bişey:) İslamiyet kadını bu denli aşağı vurmuyo aksine kadını koruyo.
(8,396 puan) tarafından
+++++++++
(3,920 puan) tarafından
Ben de sastm da acaba da dedm yalan yok
tarafından
Bazı dini şeylere bakınca çok sinirleniyorum yok işte bir erkeğe bilmem kaç tane kadın düşer falan,cennette huriler falan böyle şeylere çok sinirleniyorum gerçekten bunlar doğrumu?
(6,258 puan) tarafından
Bunlar çok derin konular. Çok detaylı bilgiye sahip değilim bunu daha çok alimler Kur'an tefsirini okuyup bilenler cevaplayabilir bunlar çok irdelenmemesi gereken şeyler bence yalan yanlış bilgiler ile İslamiyetten soğumasın kimse
-Reklam-
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Birseye sacma derken günümüz sartlarına göre dini değerlendiremeyiz. Din çağa uymaz ve sorgulanmaz bi kere. Cariyeyi gectim. Cennette eşleri olacagı halde her erkege 70 bin huri verilecek ve bu hurilerdende istendiği gibi faydalanılacagı söyleniyor ki bu ayet ve hadıslerlede ıspatlı 
(3,920 puan) tarafından
Zaten ben şimdiki zaman in demedım eski zaman için de saçma değil mi
(11,217 puan) tarafından
Peki cennette esi oldugu halde bır erkege bak 1 degıl 2 dgl 70 bin cariye ( hurilerde zaten cariye gibi hizmetkarı olucak erkeklerin ) neden verilecek ??? Ben bu dünyada bu zmn ki aklımla bunu çözemiyorsam sorgulayamazsam bence bunuda anlamamız ve sorgulamamız dogru olmaz.  Eger bunu bilmessem bunada inanmazdım ama bunu kuranda bıldıgım için bunuda sorgulamıyorum
0 oy
tarafından
düzenlendi
İlk defa gördüm böyle bir açıklama şaka mı?
(3,920 puan) tarafından
Ay bilemedıö ben de sasrıdım. Azhap 59 ayetının tefsırınde cariye yazıyordu ne dmk dıye baktm böyle cıktı
0 oy
tarafından
cnm Kur an da sadece 4 der ama nikahsiz demez.. hepsine esit davranacaksiniz der, kolelerinizle yani eskiden para ile aliyorlardi yardimci ya iste onlari da nikahiniza alabilirsiniz der.. Burdaki aciklama yanlis ben Kur anda nikahsiz beraberlik okumadim.. Kii Allah kitapta da siz hepsine esit davranamayacaginiz icin bir taneyle yetinin de diyor yanii bizim erkekler yok 4 alirim diyor ama kapa tabirle Allah malini bildignden bir tane al duzgun bak demis 
(3,920 puan) tarafından
Azhap 59 un tefsıeınde,carıye sanılmamalaeı için cilbab giyilmeli gibi bşsey yazıyordu ben de carıye ne ki dedm öyle yazınca böyle bişi çıkttı.
tarafından
cariye eskiden alinan kole yani onla nikahlaniliyor ztn bu 4 kadinin icinde de var ama nikahla nikahsiz olarak o sitenin muslumanliga bakis acisindan sanirim cevap
tarafından
yada nikahsiz demesi imam nikahini saymadigindan olabir. ama nikahsiz hersey muslumanlikta zina..
0 oy
tarafından
Baksana altta kölelik yaziyor. Eski zamandan bahsediyor. Kolelikmi kaldi
(3,920 puan) tarafından
Biliyorum tabınki ama eskıden bu sekıl yasanılması da tuhaf geldi
tarafından
Eskiden öyleymiş malesef.
0 oy
(2,494 puan) tarafından
Kaynaga bak vikipedi ordaki bilgiler cok yaniltici ve kaynagi bilnmeyen bilgiler inanmayin
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Saçmalık dinimizde böyle bişey yok sadece İslami kötüleme çabası birşeyi araştırırken Kur'an'ı Kerim'i sahih olan hadislere bakin lütfen önünüze her çıkan sitede okuduklainza da inanmayın
tarafından
Çok haklısınız ayrıca kaynakta Vikipedi ne beklersin ki
0 oy
(142 puan) tarafından
Eski zamanlarda daha çok cahiliye döneminde kadınlar zengin kişilere para yada mal karşılığı satılıyorlardı ve bu satılan kadınların adına cariye deniliyordu canım cariye kendisini satın alan kişinin hizmetçisi oluyor her işini kendisini görüyordu Osmanlı dönemindede sultanlar ve padişahlar kadın köleleri satın alıp cariye yapıyor hem sarayın işlerini yaptırıyor hemde onlarda istedikleri gibi yaşıyorlardı cariyeden erkek çocuk dogruran bir üst sınıfa terfi ediyordu hatta bir çoğunuz bilirsiniz çağrı filminde de bu sahne oynatılmıştır Allah Resulü ( s.a.v )dini İslam'ı yaymaya başlayınca kölelerin de herkes gibi hür olması gerektiğini efendisi ile birlikte aynı sofraya oturması gerektiğini ve malına ortak olduğunu yaymaya başladığında Ebu Cehil , Ebu Lehep, Ebu Süfyan ve ozamanin önde gelen zenginleri karşı çıkmış ne yani ben şimdi kölemle aynı sınıfta aynı derecedemiyim Muhammet neler saçmalıyor ( haşa tövbe) demişlerdi sahibi eğer isterse cariyesi ile tabiki evlenebilirdi buna müsade vardı işte o dönemde para mal herhangi bir şey karşılığı satın alınan kadına cariye deniliyor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Bu tamamen İslamiyet'i kötü göstermek için  yapılmış  kadın İslamiyete önemli   bunu gösteren birçok âyet vardir Kuran'da    

İlgili bir soru bulunamadı

381,490 soru

11,421,553 cevap

34,977 kullanıcı

...