0 oy
50 göst.
Diğer kategorisinde (17 puan) tarafından
14 gunluk olduk 2 gundur ne gece uykumuz ne gunduz uykumuz var emmekte zorlaniyor karni sisi gaz problemi ne zaman gecer acaba ne iyi gelir ilk kizimda cook gazliydi 1.5 yasina kadar cektik hic bir ilac fayda edmemisti 3 ay sonra gecer diyorlar ama ilk kizimda 1.5 yasina kadar cektigim icin yine endiseliyim kizariyor morariyor yavrum ben bir sekilde idare edsemde onun icin cook zor aci cekiyor ne onerebilirsiniz 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim ilk ğebeliğim canım doktor maflor verdi turunci kaplı iyi geliyor gazı olduğu zaman kullanıyorum ayrıca gaz probelemimiz yok ama dün mercimek çorbası içtim 2 tabak bütün ğün uymadı sürekli gaz çıkardı rahatsız oldu sanırım yemene dikket edebilirsin bebğim 20 günlük 
(17 puan) tarafından
Gaz yapabilecek hic birsey yemiyorum ama bu gaz problemi yakamizi birakmiyor maffoldu cocugum
-Reklam-
0 oy
(7,683 puan) tarafından
Bir haftalık yegenimde aynı kızkardeşim mahfoldu o da ne zaman geçer diye sorup duruyor gazlı bebek gerçekten anneyi çok yıpratıyor Allah yardımcınız olsun.
(17 puan) tarafından
Amin insallah hm anne hemde bebek icin geecekten zoor bir surec
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Biz biogaia damla kullandık yanına metsil ve zinco damla eşlik etti biraz rahatladık şükür canım gaz krizlerimiz olmuyor maşallah. 2 aylıkken geçti bizim
0 oy
(7,994 puan) tarafından
Maflor metsil zinco sap simblex bilmem ne hepsini kullandım hiç fayda göremedim. 4. Ayda yavaş yavaş geçti şükür sürekli olsaydı kafayı yerdim herhalde.
(17 puan) tarafından
İlk kizimda bn yemistim kafayi
0 oy
(15,948 puan) tarafından
Valla 1.5 yaşına kadar gaz problemi yaşayan hiç duymamıştım. Sen hepinizden tecrubelisindir. Ne desem boş şimdi. Biogaia ve sab simplex damlalarını muhakkak tavsiye ederim. Onlar çok işe yarıyor. Bize de doktor tavsiye etmisti. 

Her gün rezene ve kimyon çayı içerdim. 1 çay kaşığı bebeğime de verirdim. Dik tutmak iyi geliyor gaz sancısına. Yatay pozisyon artırirmis sancısını. Bol bol karnına masaj. Ayaklarınin altına , diz kapağına ve göbek deliğinin etrafına elma yağı surerdim. Tüm bunları yapsam da o gaz tamamen bitmiyor. 3 ay dolunca baya azaldı. 4.5 ayda gaz damlası kullanmayı bıraktık artik. İnşallah faydası olur bu soylediklerimin
(17 puan) tarafından
İlk kizimda hic birsey fayda edmemisti karni karkuz gibi siserdi yururken one devrilcek gibi insalla bunda ise yar
(15,948 puan) tarafından
İnşallah inşallah
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Kiraz çekirdegi , probiyetik damla bagirsaklarini düzene sokar geceleri biraz suda birak oda iyi gelir yüxüstü yatirip sırtına pıt pıt yap seni emiyosa eger günde kimyon çayı ic gece cok gazli oluyosa gece ic gündüz oluyosa gündüz ic ayaklarini sicak tut yediklerine dikkat et 

Benm en rahat ettigim pozizyon yuzüstü karnima yatirirdim bebegimin karni benm bosluguma gelirdi ayaklarini yere sarkıtırdim cok zor gazli bebek koluma yüz üstü yatirip sırtina vururdum yürken oda iyi geliyodu bacaklarini bisiklet çevirir gbi yaoardim
(17 puan) tarafından
Denedem amaa faydasi yq  
0 oy
(84 puan) tarafından
Ben sabah akşam rezene içiyorum bebeğinde ağzına bir çay kaşığı veriyorum idare ediyor biraz gazını alıyor per yavsa da içiyorum aynı zmaanda sancıyla iyi geliyor 
0 oy
(3,641 puan) tarafından
Ablam hep kimyon   çayı  yapıp kendine içiyordu  hem sutu  çoğalıyordu  hem hiç bebeğinde gaz sorunu olmadi
(17 puan) tarafından
Bnde deneyim o zmn

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 88 göst.
7 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Cantanelerim (371 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 111 göst.
13 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 61 göst.
2 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Seda123 (5 puan) tarafından soruldu