0 oy
58 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (886 puan) tarafından
1 aylığına kiralamayi düşünüyorum daha önce deneyen oldu mu faydasını görür müyüm bebeğim 2 bucuk aylik oldu bu vakitten sonra sütüm artar mı kızlar şuan mama takviyesi değil bildiğiniz sut takviyesi yapıyorum desem yeridir 

3 Cevaplar

0 oy
(343 puan) tarafından
Canım su saatten sonra süt artar mı bilmem ama bebeğim yeni doğduğunda kuvezde kalmıştı hastnedeki makineler benim sütümü baya çoğalmıştı
-Reklam-
0 oy
tarafından
2.5 aydan sonra etkı eder mı bılmme kuzum, ben dogdugunda 3. Gun almıstım mastıt olmustum o kurtarmıstı goguslerımı, onun ıslevı daha yuksek gucle cektıgı ıcın mastıtı onlıyor 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Sut arz talep meselesidir. Bebeginiz emdikce yani memeler uyarildikca artar. Sutun az oldugunu mu dusunuyorsunuz? Bence bebeginiz her agladiginda emzirin. Emdikce daha fazlalasir. Hastane tipi daha iyi cekiyor diyolar, tabi memelerin tam bosaltilmasi dolmasina da vesile olur.
(886 puan) tarafından
Teşekkür ederim ilerde denemedim dememek için düşünüyorum açıkçası her istediginde emziriyorum sütüm ne kadar var onuda bilmiyorum hunharca mama vermeye devam ediyorum çünkü ilk ay kilo alımında ciddi sorun yaşamıştık
(2,405 puan) tarafından
Emzir bol bol, ilk aylar bol bol emzireceksin. Bazen saat basi bile emer. Benim ilk oglumda oyleydi, suan 43 gunluk olan oglumda oyle. Bazen saat basi emiyor. Ilk ay sarilik oldu hastanede yattik vs 800 gr almisti. Ilk oglum 1500 gr almisti benimde cok moralim bozuldu emziremedim diye cunku ister istemez ilkiyle kiyasladim ama ben mama vermedim bol bol emzirdim suan 1500 kilo almis oldu 40 gunde. Hos mama versem icer. Mama yerine bol bol emzireceksin. Her agladiginda ver memeyi saat tutma. Hem emzirdikce sutun artar, mama verdikce emzirme araligin uzadigi icin sut uretimi azalir.
(886 puan) tarafından
Teşekkür ederim dogumdan sonra 10 gün kuvozde kaldı orda mamaya başlattılar sagip goturuyordum o zamanlar güzel geliyordu 80-100 arasında oluyordu sonra gogus ucum yok diye silikonla emzirince azaldı eczacı uyarmasa silikonla devam edecektim ite kaka mememi tutturdum emmesi iyi her doktora gidişimde mamaya devam et diyor birde 3 aydan sonra süt terbiye oluyormuş şuan zaten 2 bucuk aylik şu vakitten sonra artar mı bilemiyorum her istediginde emziriyorum inanın 2 saat aralıksız emdigide oluyor eziyet ediyormuşum gibi hissediyorum mama veriyorum rahatlıyor sütüm vardı tecrübesizlikten değerlendiremedim henüz adet olmadim o yüzden içimde bir umut var
(2,405 puan) tarafından
Kilo alimi nasil? Benim doktorum ayda 600 gr almali demisti en az. Eger 600den fazlaysa mamayi azaltip anne sutunu daha cok ver. Emzirirkende her iki memeyi de emzir ama her emzirme de. Bizde sariliktan yattik mama veriyolardi ama ben 3. Emzirmeden sonra takviye amacli verdim doydugu icin almadi bende zorlamadim. Tabi 10 gun uzun bir sure ama sagip 100 cc ckiyosa cok cok iyi. Benim ilk ay 80 cc ckiyodu en fazla. Icini ferah tut, streste sutu azaltir. Bol bol su ic ve emzir artar. Dedigim gibi sut arz talep meselesi, ne kadar cok emerse o kadar artar merak etme.
(886 puan) tarafından
3570 gr doğdu 15 gunlukken 3050 grdi kilosu 1 aylıkken mamayi artirdigim için 3700 gr oldu. 2 aylik kilosu da 4800 gram şuan kaç kilo bilmiyorum ama ağırlığından aldığını anlayabiliyorum. Sütüm 30-40 cc arasında oluyor 90 cc de mama veriyorum ev tipi makine ile tam sağım yapamıyorum kiraladım o yüzden 2 saatte bir emzirmeden sonra sagicam inşallah muvaffak olurum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 63 göst.
16 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Nisacan (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 129 göst.
17 Şubat 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Kekik4 (2,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
24 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Kaavi (2,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.

378,473 soru

11,328,549 cevap

34,785 kullanıcı

...