0 oy
401 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (970 puan) tarafından

Biber almıştım onu yapım dedim yarına kayınvalidem aradı etli nohut yaptım yarın gönderirim diye akşama doğru bir pilav bir salata rahatım anlicaginiz yarin

image

11 Cevaplar

0 oy
(4,216 puan) tarafından
Yok ya ben hep aksma üzeri yaparım taze taze annemde öyledir alışkanlık olmuş artık ya
(970 puan) tarafından
Bende akşam yapıyordum da eşim biber dolmasını soğuk seviyor o yüzden geceden yapım dedim kayınvalidem de yemek gondericem yarın diyince iyice rahat ettim :)
(4,216 puan) tarafından
Afiyet olsun canim benim
(970 puan) tarafından
Saolasin canım benim ❤️
tarafından
Bizimkide eşimde yani dolaptan cikmis yemeği yemiyor illa o anda pişecek öyle yiyecek bizim evdede birgün önceden kalan yemeği bile yemiyorlar alıştım yıllardır artık oğlum uyunca 2-3 gibi pişiriyorum bende ,dolma yapılır tabi yani öğlen koyarsın ocağa piser de diğer yemekler iyi olmaz canım
(970 puan) tarafından
Bende taze yapıyorum sevmiyor yoksa ama dolma vs olunca yada sulu yemek tarzı geceden pişiriyorum dolmayi malum soğuk istiyor
-Reklam-
0 oy
(2,586 puan) tarafından

Ellerine sağlık ben dolayı önden kızartip yapıyorum tavsiye ederim :)Ne gerek var kiz pilava dolmanin kendi pilav:)

(970 puan) tarafından
Eşim böyle öğretti ya böyle seviyormuş o aslında çogu yemeği eşim öğretti :)
(970 puan) tarafından
Nohutta olacak ya sulu yemek olunca pilav arıyor eşim ya biber dolması aparatif gibi onun için :)
0 oy
tarafından
Bende dün sarmayi geceden sardım bugün pişirdim yedik öyle iyi oluyor canım ellerine sağlık afiyet şifa olsun 
(970 puan) tarafından
Allah razı olsun canım küçük kızım var birde hamilelik böyle aşırı rahat oluyor
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Ben taze seviyorum yemegi isitinca guzel olmuyo
(970 puan) tarafından
Eşimde taze seviyor da biber dolmasını soğuk seviyor ona yapıyorum zaten ben çok yemiyorum :)
0 oy
(247 puan) tarafından
Bende yaptim pisirdim bile yesil fasulye yarin rahatim
(970 puan) tarafından
Bizim tarafta öyle ya eşimde hiç aramaz çay yemek mi yenicek hemen çay koy öyle yemegi hazırlan :))
(247 puan) tarafından
Bnm kendi tarafim yemek yer hele aksam kesin sulu yemegimiz pilavimiz sartlar el verrse corba vs oglende bazen cay surekli kahvlti tarzi insanin ici kurur
(970 puan) tarafından
Ben kahvaltı sevmiyorum ya eşime hazırlıyorum ben yanında kisir yiyorum o da alıştı nerde senin pilavın kisirin diyor sabah :))
(247 puan) tarafından
Ha yok hersey zamaninda severim sabah kahvalti ogle atistirmalik aksam da yemegim olacak bnm esimde alisti 2 gun mecburiyettn kahvalti tarzi hazirliyim icim kurudu sulu bisy pisirmicnmi diuo oda
(970 puan) tarafından
Ben alismamişim ya kahvaltıya benimde eşim tam tersi sulu yemekle pek barışık değil
0 oy
(3,519 puan) tarafından
Sabah yaparim ama aksamdan hic yapmadim bugun aklimdan gecirdim aslinda bayat mi olur diye yapmadim boyle salma dolma turu yapilir ama
(970 puan) tarafından
Sulu yemek yapılabilir aslında pilav vs olmaz da dolma da yapican yarına pisircen ama ben şimdi ocağa koyarım
(3,519 puan) tarafından
Aynen cnm ellerine saglik
(970 puan) tarafından
Saolasin canım benim ❤️
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Hep saat 3den sonra yemek yapmaya sıra geliyor benim akşama ne soğuk ne sıcak oluyor günlük yaparım benimkiler dünden kalan yemekte sevmezler hergün başka menü:))
(970 puan) tarafından
Bizde de günlük gidiyorda hergun yemek düşünmek aşırı zor geliyor biber dolmasını da soğuk sevince eşim dedim onu yapım pişirim
(1,529 puan) tarafından
Bende soğuk severim evdekiler sıcak benim tersim hep:)) çok zor oluyor hergün menü bulmak annem eskiden kazanla yapardı 2 gün yerdik ama eşim ve çocuklar alışmış dünün yemeği kalırsa hep ziyan oluyor o yüzden az yapıyorum birde eşim yemek seçer işim çok zor o yüzden
(970 puan) tarafından
Yemek seceni bilirim benim eşimde aşırı seçer alişana kadar akla karayı seçtim 5 6 sene tek yaşamış sulu yemek yemedigi için hep tavuktu vs hazır katı yemeye alışmış yavaş yavaş alistirdim onu da
0 oy
(645 puan) tarafından
O günün akşamı yapıyorum yemeği genelde 
(970 puan) tarafından
Düşünmek bulmak çok zor geliyor ya bütün evi temizlerim ama yemek bulmak çok zor seçen biriyse birde
(645 puan) tarafından
O dert bende de var valla ya
(970 puan) tarafından
Eşin seciyor mu
(645 puan) tarafından
Seçiyor bazen sır bu yüzden yemek yapmak gelmiyo icimden
0 oy
tarafından
Evet bazen bende yapıyorum 
(970 puan) tarafından
Çok rahat oluyor ya ocağa koyayım etrafı toparlıcam yarın az dinlenirim diyorum
tarafından
İyi yapıyorsun
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Ellerine sağlık yarın yapicam dolma bend3 
(970 puan) tarafından
Dedim kızım yatmadan halledim afiyet olsun sizede şimdiden canım benim ❤️
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Calistigim için aksamdan yapiyorum ertesi gün işten gelince yiyoruz ama evde olduğum donemler mutlaka kalkar kalkmaz yemeğim ocak da ol hele bide zeytinyağlı yemek iş hem dinlenince lezzetlenir hemde anı misafir vs durumlarda ölüm olur zülm olur diye erkenden yapmayı daha doğru bulurum
(970 puan) tarafından
Vallahi ya düşünmek insanı yoruyor yarına kafanın rahat olması kadar iyi birşey yok dedim yemek işini halledim kızımla yarın dışarda gezeriz yarından sonra hava kapalı gözüküyor :)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 324 göst.
0 oy
4 cevap 126 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Bsranr222 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 144 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Bsranr222 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 415 göst.
23 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu