0 oy
442 göst.
Moda kategorisinde (37 puan) tarafından

Hanımlar çarşafta ağzınız kapalı mı ben bu yüzden giremiyorum zor olmuyor mu bilgilendirir misiniz

10 Cevaplar

+1 oy
(6,221 puan) tarafından
İslam da el.yuz ayaklar görünebilir canım carsafta da  ama isteyen kapatabilir
(253 puan) tarafından
Ne derseniz deyin kadın tepeden tırnağa kadar avrettir. örtü ile alakalı ayetlerin tefsirlerine baksrsanız ayette böyle yazmıyor kii amaaaa diyemezsiniz!
(253 puan) tarafından
haa son olarak hanbeli mezhebine göre hareket ederim çoğu zaman.
tarafından
Ee tevhidçisin işte size göre herşey küfür şirk
(253 puan) tarafından
haa o mesele:) ben bana akidesi açılmayan herkes kafirdir diyenlerden değilim. sen yanlış tevhidçilerle karıştırdın sanırım. bişey islama göre şirkse şirktir küfürse küfürdür kimse hevasından bu şirktir şu küfürdür demiyor ya!
(240 puan) tarafından
El yuz ve ayaklar gorunebilir diye biliyorum vucut hatlarini belli etmeyecek dikkat cekmeyecek sekilde giyinmli
-Reklam-
0 oy
(6,245 puan) tarafından
Evet kapatman gerek 

İki modeli var zaten gorumcem sogukken peçe tarzını çekiyor 

Sicakken igneliyo
(37 puan) tarafından
Peki sonradan kapatsam olur mu alışmak açısından şimdi sırf bu yüzden çarşafa giremiyorum ve ailemde istemiyor zorluyor beni
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Kuzenim carşaflıydı çenesinden itibaren kapatıyordu canım başka bi bilgim yok 
0 oy
(1,255 puan) tarafından
Farz değil ama kapatanlar daha takva diye kapatıyor diye biliyorum 
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Ah ben coo isterim girmeyi nasip olur inş birgun ben peçeli çok beğeniyorum diğer türlü anlamı yokmuş gibi geliyor sizin kastiniz ağız üstü iğneyse ağız kapalı olmak zorunda değil diye biliyorum ama bence peçe en güzeli:)
0 oy
(2,586 puan) tarafından
Canım dinen el ve yüz açık kalabiliyor günah değil.  Açıkçası ben çarşaflı biriyle konuşurken içinde kadın mı erkek mi var görmek isterim.  Takva boyutunu bilmiyorum ama Kuranı kerimde net sınırları var arastirabilirsin
(7,250 puan) tarafından
Alimlerin görüşü bu yani onu belirttim. Damacanaya hallenen insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz bilemiyorum yani jsjsj
(2,586 puan) tarafından
Ben post sahibine sadece fikrimi belirttim . Yani beni tedirgin eder içinde ne var merakımdan değil de hani bende bayanım. Yüzünü görsem kadın da olsa ne afedersiniz ne m.al olduğunu anlarım ama gormedigimden korkarim.  Ve yanlz olmadığımı düşünüyorum bunu birçok insan düşünür.
tarafından
Bır fotograf gormustum nette kadının yuzu dahı peçeli gozlerınjn orası da kapalı dantelle, arkasından gecen motorlu adamlar popo kısmına bakıyo :D yani Allaaah ıyılerle karsılastırsınnn
(7,250 puan) tarafından
Kullanılıyor tabi canım görüyoruz haberlerde falan. Dediğim gibi alimlerin görüşünü belirttim.
(6,221 puan) tarafından
Dinen ayaklar da açık kalabiliyor veya ten rengi çorap giymek de ayak bileğinden itibaren
0 oy
(7,250 puan) tarafından
Ben kapatıyorum kapatılması gerektiğini düşünüyorum. Maskeye korona zamanı herkes alışmıştı. Çarşafı kapatınca da alışırsın 
(37 puan) tarafından
Bana birisi ağzını kapatmıycaksan çarşafa girme dedi bir anlamı olmuyor dedi bu da mani oluyor açıkcası bana
(7,250 puan) tarafından
Saçmalamış o kişide sonuçta tesettür yani ağız kapatmadin diye tesettür olmaktan çıkmıyor. Bazı Alimler fitne zamanı kapatılmasınin farz olduğunu söylüyor ama
(37 puan) tarafından
Evet farz, işte bende vebale girmemek adına kapatıp girmek istiyorum direk ama bir yandan diyorum giyip sonradan kapatırım ikilemdeyim
(37 puan) tarafından
Peki başta kapatmasam sonradan kapatmam uygun olur mu çarşafa alışmak açısından, yoksa pat diye kapatıp insanları alıştırmam daha mı iyi olur ailem istemiyor
(7,250 puan) tarafından
Giymek istiyorsan giy bence kapatmadan sonuçta tesettür oluyor oda belki zamanla alışır kapatmak istersin
0 oy
(970 puan) tarafından
Ben çarşafı Şerif giyorum ağzımi kapatmiyorum birincisi kapatınca gerçekten zorlanıyorum nefes alamıyorum ilk başlarda denemek için kapadım ama tercih meselesi kapatmasan da olur yani ben çok zorlandım dinimiz bizim zorluğumuzu istemez emin ol ❤️
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Yüzü kapatmak farz değil takvayla ilgili bir durum hatta hac ibadetini yerine getirirken ihrama girdiğinde yüz kapatılmaz kesinlikle açık olması gerekir yani kadın erkek aynı ortamda bulunulan ibadeti yerine getirirken bile yüzün açılması esas olansa kendini bununla ilgili şartlamana gerek yok 
(37 puan) tarafından
Esasen kadın erkeğin bir arada olmaması gerek hacda o da ayrı mesele, hac zaruri bir durum
(4,089 puan) tarafından
Zaruri bir durum ama sonuçta yüzün kapatılmaması şart olan yani bu durumdayken bile yüzünü açabiliyorsan çarşafa girme konusunda bunu kendine bi şart olarak görüp vazgeçmene gerek yok anlamında dedim
(6,221 puan) tarafından
Yukari da ki benim yorumuma da bir bakar mısın kuzu:)
Mezhepleri bile yok sayanlar var da
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Canım ben carsafliyim yüzüm açık geziyorum ama kapatirsan daha takva olur ama zorunlu değil 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 213 göst.
25 Mayıs 2023 Aile kategorisinde hanimeli (480 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 74 göst.
15 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 188 göst.
28 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (806 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 326 göst.