0 oy
551 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

IArtık ne yapacağımı bilmiyorum. Kimsem olmadığı için tanımadığım insanlardan akıl almaya karar verdim. Anlatmaya başlıyorum.

Nikahımızdan bir sonra eşimin annesi  oğlum aslında geçimsiz söyliycektim sana ama nikahı bekledim dedi. Nişanlandıktan bi hafta sonra düğünde yan yana otururken bir kızla konuştuğunu gördüm. Telefonunu istedim ama vermedi. Tuvalete diye yanımdan gidip tüm mesajları sildi. Ayrılmak istediğimde özür diledi. Tekrarının olmayacağını söyledi. Daha evlenmeden böyle bişey yapması güvenimi kırdı. Nerdeyse hergün dışarı çıkmak istiyordu. Bu yüzden de tartışıyorduk. Instagram uygulamasından ve diğer başka uygulamalardan (Tangoo, Azar) kızlara baktığını, konuştuğunu görüyordum. Bundan sonra da tamamen güvenimi yitirdim. Yine ayrışmak istediğimde izin vermiyordu. Annemde istemediği ve düzelir diye düşündüğüm için ayrılmadım. Düğümüze yaklaşık bir ay kala yine başka bir uygulama (Telegram) üzerinden biriyle konuştuğunu gördüm. Yine ayrılmak istediğimde izin vermedi. Ben ona karşı asla yanlış bişey yapmadım.

Düğünümüz 6 Mayıs’ta oldu. Düğünden tam bir hafta sonra gece 11-12 gibi dışarı çıkmak istediğini söylediğinde tartıştık. Bekarken yaptığı şeyleri evliliğimizde de devam ettirmeye çalışıyordu. Bana şiddet uyguladı. Evden gitmek isteyince küfürler söyleyip, hakaret etti. Annesini misafirlikteydi. Annesini arayıp boşanacağını söyleyip beni misafirlikteki insanlara rezil etti. Annesi eve geldikten sonra bana ben suçluymuşum gibi böyle devam edersem beni istemediğini söyledi. Ben eşimle tartıştığım için aşağı yanlarına inmek istemediğimde bu beraberliğe uymak zorunda olduğumu söyledi. İyi olmadığımı söylediğim halde beni zorladı. Bir gün çarşıya arkadaşlarıyla buluşmaya giderken yolda eşim bana durduk yere sırtıma sırtıma negatif enerji veriyorsun dedi. Zoruma gittiği için çarşıya gitmek istemediğimi söyledim. Arkadaşlarına söz verdiğimizi söyleyerek beni yine götürdü. Eve dönerken bana kıyafet almasını istedim. Parasının olmadığını yine de bakacağını söyledi. Eve geldiğimizde annesine kıyafet istediğimi söyledi. Moralim bozuk olduğu için eşimin annesi kıyafet yüzünden tartıştığımızı düşünmüş. Ben öyle olmadığını söylediğimde beni yalancılıkla suçladı. Yaklaşık bir ay sonra eşimle tartışıp yüzümün onlara da asık olduğunu söyleyip sürekli beni suçladı. Bir aylık evliyken bana sürekli çık git o zaman diyerek beni evden kovdu. Gitmek istediğimde de izin vermediler. Aşağı inmek istemediğim için onlara saygısızlık yaptığımı söylediler. Bana yaşadığın en mutlu günün benle yaşadığın günlerin olsun diyerek beddua etti. Bu kızla baş gelinmez diyerek hakaretlerine devam etti. Sonra ben eşime söyledim ve o gün evden ayrılıp bir arkadaşının evinde kaldık. Daha sonra bizi arayıp eve çağırdılar. Eşimle annesi tartıştığında annesi sürekli çoğul konuşuyor. Beni de katıyordu. Ekmek elden su gölden yaşadığımızı söylüyordu. Eşimin yine o gün Instagramında bi kıza baktığını görünce babamgili arayıp beni almalarını söyledim. Onlar köyde oldukları için o gün beni ablam alıp Sivas’taki  evimize getirdi. Daha abim annemle beraber gelip beni köye götürdüler. Köyde annem annesini aradığında kızınıza terbiye verin diyerek bana hakaret etti. Ertesi gün babasıyla annesi gelip özür diledikten sonra beni götürdüler. Daha sonra bir arkadaşıyla görüşmesini istemediğim için bana yine saldırdı. Telefonuna bakmak istediğimde telefonu bana vermediği için şiddet uyguladı. Hakaret ve küfürler etti. Babası halası ve eniştesini çağırdı. Onların yanında bana hakaret etmeye devam etti. Yine affettim. Daha sonra ben rahatsızlandım. Sürekli nefesim daralıyordu. İçimden hiç bişey yapmak gelmiyordu. Beni iyi geleceğini söyleyip sürekli dışarı çıkmaya zorluyorlardı. Bu beni daha kötü ediyordu. İyi hissetmem ve istediğim için annemlerin yanına götürdüler. Ben yanlarında kalmak istediğimi söyleyince eşim izin verdiği halde kayınbabam beni alıp geri getirdi. Köyde annemin yanında kayınvalideme bişey yapmak istemediğimde zorlamamasını söyledim. Sivas’a geldiğimizde eşime ben sıkıyormuşum bunaltıyormuşum bundan sonra hiçbir şeyinize karışmıyorum diyerek eşimi kışkırttı. Konunun onla bi alakası olmadığını söyledim. Eşim sinirlendi ver küfür ederek ben size bunu getirmeyin dedim. Niye getirdiniz diyerek bana bağırdı. Ben artık dayanamıyorum ayrılalım dedi. Bende evden çıktım. Peşimden gelip beni arabaya bindirmeye çalıştı. Etraftan müdahale etmek istediler. Daha sonra beni yine eve götürecekti istemedim ve babamın evine bırakmasını istedim. Babamın evine bırakıp gitti. Ertesi gün babam beni alıp köye götürdü. Dört beş gün köyde kaldıktan sonra beni arayıp aldılar. 

Daha sonra eşimle beraber Kayseri’ye gezmeye gittik. Gitmeden önce eşimin annesiyle vedalaşmadığım için bana küsmüş. Eşim vedalaşırken gözüyle elbisemi işaret ederek düzeltmemi istedi. Ama kayınvalidem bunu eşimin bana hoşçakal dememi istediğini ama benim onu dinlemediğimi söyledi. Ertesi gün Kayseri’den döndüğümüzde benle konuşmuyordu. Kahvaltıya çağırdıklarında her zaman koyduğu bardağı koymadığı için çok zoruma gitmişti bu yüzden kahvaltı bile yapmamıştım. Sonra ben evimin işiyle ilgilendim. Daha sonra bana küs olduğunu ve bunları söyledi. Bende vedalaşmayı unuttuğumu söyledim ve özür diledim. Eşiminde niye gözüyle işaret ettiğini açıkladım. Ben özür dilemem diyerek konuyu kapattı. Daha sonra kayınvalimle kayınbabam Nevşehir’e gideceklerini söylediler. Gidecekleri gün eşim arabayla işe gitmiş. Bu yüzden kayınvalidem eşimi arayarak arabayı sordu. O da iş yerinde sinirli olduğu için annesine çıkışarak konuştu. Annesi de sinirlenip benimle bi daha konuşma diyerek tartıştılar. Kayınvalidemle kayınbabam tartışmaya başladılar. Kayınvalidem kayınbabama eşimle benim saygısızlık yaptığımı bu yüzden evden gitmemizi istediğini söyledi. Kayınbabamda ne saygısızlık yapıyorlar senin dilin yüzünden bunlar oluyor. Oğlan kızın yanına yaklaşınca kızı çekemiyorsun dedi. Kayınvalidem oğlan kıza işaret etti gözümle gördüm sözünü dinletemiyor dedi. Ben aralarındaki konuşmaya katılmadım. Ben mutfakta kuşumuzu yıkadığım için kuş sürekli ötüyordu. Babamda kuşu sakinleştirmek istedi. Kayınvalidem birden bire gelip ne bağırttırıyorsunuz verin şu hayvanı diyerek bize çıkıştı. Daha sonra kayınbabama saldırıya geçti. Kayınbabamda ona saldırınca kavga etmeye başladılar. Ben ayırmaya çalıştıkça bana sen sebep oldun şimdi de ayırıyor musun diyerek beni suçladı. Kavga ederlerken kocamla gelinim beni dövdü diyip sizi şikayet edecem dedi. Kayınbabam eşime haber vermemi istedi. Ben eşimi ararken bana saldırıya geçti. Şeytan, yalandan ağlıyor diyerek hakaret etti. Bende dayanamayıp bir şeytan varsa o da sensin sürekli günahımı alıyorsun. Bu yüzden sesin de düzelmeyecek senin dedim. Bana saldırdı ve saçımı çekti. Eşime benimde onu dövdüğümü söyleyerek bana iftira attı. Ben bu yüzden o evden ayrılmak istediğimi eşime söyledim. Eşimle kiralık eve çıktık. En son kavga sebebimiz de eşimin kafeye gitmesiydi. Eşime evli barklı adamsın kafede ne işin var dedim. Sen bana karışamazsın dedi. Küfür etti. Sen böyle devam edersen ben hergün kafeye de giderim ikinci karıyı da getiririm dedi. Bende bunu duyunca sinirlendim ve evden çıkmak istedim ağzımı kapattı boğazımı sıktı. Sinir krizi geçirdi. Evin içinde seni öldürürüm diye dolandı. Ben sakinleştirmeye çalıştıkça daha da sinirlendi. Annesini arayıp haber verdi. Babası ve enişteleri geldi. 

Ertesi gün ben anneme anlattım ve annemde eşimi aradığı halde telefonlarını açmamış. Ve eşimde beni arayarak konuşmak istemediğini annemin aramamasını söyledi. Akşama doğru ben konuşmak için aradığımda benden özür diliyordun şimdi niye böyle yapıyorsun dediğimde sen hak etmiyorsun dedi. Tekrar düzgün bir şekilde sorduğumda benimle düzgün konuş yoksa yine gelip ağzını yüzünü dağıtırım dedi. Bende artık dayanamayıp ona bağırdım. Bana hayatımdan defol istemiyorum dedi. Bende babamı aradım ve gelip beni aldılar. 

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Kusura bakma yarısını okudum hep tekrarlayan şiddet eğilimleri ve baskı .aile sevgisizligi vs birsuru şey sıkıntı burda büyükken senin o affetmelerin daha büyük sıkıntı yani bacım sen niye bile bile kendini ateşe attın.O istedi o istemedi falan bı kendini dusunseydin ya nisanliyken tamam yapmış etmiş sen içinden demedinmi bu adam değişmez niye affediyorum diye.affetme kızım Türkiye nüfusu kaç ya niye sabit biyerde kalıyorsunuz başka adammi yok memlekette bunlari secmecemi buluyorsunuz .o da seni sevmiyormus niye evlendinizki anlayamadim.bir sürü yeşil ışık yakmış benden bı b.k olmaz diye sen isiklarin hepsini kapatmissin ve b.ku silip bal gibi yalamissin kusura bakma.Allah sana olmaz diyor zorlama diyor kaç kere gözüne sokmuş ama görmek istememissin.allaha şükür et ki şuan bunları yazabiliyorsun ya bişey yapsaydı yazık degilmi kızım sana.İLK ONCE ADAMA BAK BU BANA KOCA OLURMU COCUKLARİMA BABA OLURMU DİYE ONCE BUNA BAKİN .TİPE ALDANMAYİN YA TİP NEDİR?ASKA İNANMAYİN AŞK DİYE BİSEY YOK.ASK DEDİGİNİZ SAYGİ SEVGİDİR AMA BUNLAR SİZLERDE OLMAMİS.SAYGİ VE SEVGİNİN OLMADİGİ HİCBİRYERDE NEFES ALAMASSİN.KİSACASİ AİLENİN YANİNA GİTMENE SEVİNDİM
(11,505 puan) tarafından
Vallaha çok güzel yazmışsın
tarafından
Ya keşke bunları yazmasam ama bu hayat ne pompok biyere gidiyor gerckten üzücü
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum sabırla okuyorum okuyorum okuyorum katıyen bıtmıyor ne bu sırlar dunyası talıhsız gelının cılesı gıbı ya
(4 puan) tarafından
Bu kadarla kalsa keşke
tarafından
Yazı başka yerden kopyalanıp alınmiş
(7,036 puan) tarafından
Deme kız nerden
tarafından
Yazı stiline bksana üstteki farklı alttaki farklı. Birde aşiri derecede noktalama işaretlerine ve yazıma dikkat edilmiş.
0 oy
(1,710 puan) tarafından
Çok uzun yazmışsın valla yarıya kadar okudum Allah yardımcın olsun işin zor valla
0 oy
(7,666 puan) tarafından
Bayasini okudum sonlara doğru koptum ama yorumu yapim. Maalesef eşin seni hiç sevmemiş evlenmeden önce de sonra da sen de kendini bile bile ateşe atmışsın. Evlenmeden öyle olan evlendikten sonra düzelir mi. Daha beter olur ki olmuş. Yani ya çileni çekeceksin ya da postayı koyacaksın başka şansın yok böyle gelmiş böyle gider eşin değişmez 
0 oy
(4,970 puan) tarafından
Kusura bakma da kendin seçmişsin bu hayatı. Daha nişanlıyken başkasıyla konuştuğunu gördüğün adamı affedersen gün geçtikçe seni daha da aşağılar.. 
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Ailen arkandaysa arkana bile dönüp bakma bakacak olursan gidecek olursan inan daha kötüleri olcak çünkü yaptıkça yapacak ama ben sabır ederim dersen imtihanın kolay olsun .. düzelmez çünkü azdikca azmis senin bu gidip gelmelerin ona nede olsa yapiyorm ediyorm geri geliyor diye ona rahat güvenlik vermiş RABBİM yardımcın olsun gülüm RABBİM eşinin kalbine merhamet şifa versin inşallah 
0 oy
(1,135 puan) tarafından
İlk kez bu kadar uzun bir post okuyorum canım hep affetmissin ve hata etmişsin insan aynı hatayı neden 10 kez yapar pinpon topu gibi gidip gelmissin gidip gelmissin jnan üzüldüm yaşın küçük galiba bu hayat böyle geçer mi sen de ver bi karar 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Okuyamadim bi yerden sonra gordun madem o adamla işin ne. Bide yani annem istemiyo ailem bilmem ne yapmiyo kendi ayaklarinin ustunde dur kadin siginma evlerine git belediyeye git is iste herseyin yolu bulunur. O srfsiz olmadan yasamiyo muydun
0 oy
(388 puan) tarafından
Canım sende de var biraz adam nişanlıyken aldatmış evlenmişsin evliyken aldatmış barışmışsın dövmüş barışmışsın kovalamış barışmışsın yani neler neler normalde asla kimseye ayrıl demem ama senin ayrılman hem senin için hemde piskolojin için iyi olacak sanırım Allah yardımcın olsun 
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Normal de okurum ilk defa okuyamadım destan olmuş bu 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Iki seçenegin var önünde  ya tekrar donup  hayatina hic bisey olmuyormus gibi devam edeceksin esinin telfonuna aldatmalarina hepsine goz yumup  hic telfonuna bakmayarak hayatina devam edeceksin yada ayrilip hayatina bakacaksin ama ben senin yerinde olsam ailen arkandaysa ayril kurtul derim cubku bu adam seni hic sevmemis seven sevdigine bunu yapmaz
0 oy
(66 puan) tarafından
Üşenmeden hepsini okudum. Başta bilerek evlenmişsin neyse orayı geçelim öncelikle çok zor bi durum Allah yardımcın olsun.ama surekli gidip geri gelmek niye ? Yani böle bi insana dönmek için ne gibi bi sebebin olabilir merak ettim açıkçası ve ailende yanındayken. Naçizane fikrim ya bu deveyi güdücen  ya bu diyardan gidicen. Gidersen hayatına bakarsın kalırsan kabullenip susup oturucan
0 oy
(1,129 puan) tarafından
Bacım maşaallah gılgamış destanı gibi yazmışsın, sabrına hayran kaldım, kaldı ki sende bu kadar sabır olmasa bu adamı çekmezsin, nişanlıyken bile aldatan adamı affedersen olacağı bu, zaten nişanlı kalmanın amacı bu değil mi, birbirinizi tanımak, adamın gerçek yüzünü görmüşsün işte , ne diye basmazsın tekmeyi
0 oy
(465 puan) tarafından
Bu hikayeyi nerden buldun hangi sayfadan???
0 oy
(215 puan) tarafından
Kendin kabullenmişsin bu durumu.. Kusura bakma ama herşey daha mı güzel olacak sandın. Sadece yönlendirilmişsin.. İnşallah düzelir hayatın. 
0 oy
(162 puan) tarafından
Ah ah biri olsada dinlese bizi ne kadar çok dolmuşsun ki buraya kadar yazmissin   hep icine atmissin kendini düşün senin canindan kiymetli hicbirsey yok hele cocugun olunca hepden biter 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 242 göst.
0 oy
58 cevap 1,401 göst.
17 Haziran 2023 Aile kategorisinde Sudenazzz (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 715 göst.
0 oy
26 cevap 1,641 göst.
22 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Meleknazz (120 puan) tarafından soruldu

378,394 soru