0 oy
95 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar yeni doğum yaptım 6 günlük göğüslerim çok şişti ve sertleşti ağrıyor baya yanıyor resmen bebiş emiyor ama yinede boşalmiyor göğüsler tamamen ne yapabilirim bu durumda sabah kalkiyorum kıyafetim hep ıslak akmış kendiliginden annem bırak aksın diyor aksa da yine gergin hala ağrıyor yani

7 Cevaplar

0 oy
(424 puan) tarafından
Emzirdikten sonra arada 10 ar dk iki gogsunude sağ. Bide göğüs pedi kullan en azından tisortune falan geçmez 
tarafından
Deme ya tişörtlerim süt içinde hep lekeli lekeli dolaşıyorum evde  :)
(424 puan) tarafından
Göğüs pedi ise yariyor çekiyor islakligi
-Reklam-
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Sag ilk zamanlar oyle oluyor duzene giriyor sonra
0 oy
(497 puan) tarafından
Süt çok ama bebek az emiyor mide kapasitesi küçük olduğundan göğsünü sağ bebek emdikten sonra mastit olursun. 
tarafından
Elle sağsam yeterli olur mu
(497 puan) tarafından
Göğüs pompası daha iyi senin için sut saklama poşeti de al olmadı buzluğa atarsin arada verirsin
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Sagman lazım sütünü cnm ne güzel ki sütun fazlasiyla var bide göğüs pedi kullan mutlaka her sabah kalktığımda aynı sorunu yaşıyorum ne çamaşır ne kıyafet yetistiremiyorum artık 
0 oy
(710 puan) tarafından
Aman canım hemen eşini yolla eczaneden Bi süt sağma pompası alsın. Hemen memelerine zeytinyağı ile mesaj yap. Bir yandan da eşin yada yanındaki başka biri sağıma başlasın. Ben süt sıtması oldum. Kimse bana bir şey demedi bilmiyordum bende. Memelerim kocaman oldu, çocuğun kafasından bile büyüktü. Sonra birden göğsümden meme ucuna doğru bir elektiriklenme oldu. Sonrası yüksek ateş, titreme, halsizlik... 

Gece yarısı ambulans çağırdık ne olduğunu bilmediğimiz için. İlk günler bebek kiraz büyüklüğünde süt içermiş ama vücut 1 su bardağı kadar süt üretirmiş. 
tarafından
Bı tane pompam var ama nedense bir işe yaramiyor wee markanın manuel el pompası hava alıyor sagmiyor asla elimle sağsam ne kadar sağmam gerekecek
(710 puan) tarafından
Ben pompa gelene kadar elimle yapmıştım. Çok zor oluyor öyle. Anca damla damla çıkıyordu ama hiç yoktan iyidir. Ağrı geçene kadar sağın.
tarafından
Peki hangi marka sizin pompa memnun kaldınız mı
0 oy
(15,196 puan) tarafından
Sağman lazım pompayla. Yoksa mastıt olursun. Kanal tıkanır. Ve hiç süt gelmez içinde sertleşir. Hiç vakit.kaybetme. ben yaşadım çok zor bişey. 
tarafından
Wee markanın manuel el pompası var ama hava alıyor sanki hiç sagmiyor elimle sağsam ne kadar sağmam gerekir acaba
(15,196 puan) tarafından
Bosaltana kadar sağ. Zaten bebeğin küçük. Onun ihtiyacı olan sütü hemen uretirsin
0 oy
tarafından
Sağman lazim canım sürekli sağ ılık duşa gir lahana varsa buzluğa at biraz sonra göğüsüne koy rahatlarsın 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 228 göst.
23 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mervebykdg (393 puan) tarafından soruldu
+1 oy
43 cevap 1,137 göst.
13 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,395 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 259 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Viyanaltinn (282 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 386 göst.
5 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı