0 oy
485 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından
Kızlar bugün borç olan orucuma başladım. Dün adetim bitmişti abdestim almıştım. Orucumu 17.26 da açtım ezan okununca. Biraz önce lavaboda hafif lekelenme gördüm. Orucum bozulmuş mu oluyor ://

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ayy acaba ezandan once mi oldun sonra mı kuzum ya bilemedim ki bozulmuş mudur. Diyanetin hocaları oluyor bi danış istersen. Allah kabul etsin.
(5,323 puan) tarafından
Tamam canım
Amiin inşallah:))
-Reklam-
0 oy
(15,760 puan) tarafından

Oruç tutmak için niyet eden kadınlarda hayız kanının ya da herhangi bir akıntının kesinlikle olmaması gerekmektedir. Böyle durumlarda kişinin orucu kabul olmaz. Adet lekesi orucu bozan durumlar arasında yer aldığı için, kadınların adet dönemlerini iyi bir şekilde hesaplamalı ve oruçlarını bu hesaplamalara göre tutmalıdır.

(5,323 puan) tarafından
Bitmişti güya ://
(15,760 puan) tarafından
Bende ezana 2 saat kala baktım akıntı var olsun dedim daha gün çok saymadım orucu kazaları tutuyorum bende ve sende ele yap 1 günden bişey olmaz sayma
(5,323 puan) tarafından
Aynen 1 günü artık tutmamış gibi davrancam
0 oy
(3,187 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım Alo fetva hattını ararsan daha iyi olur.. ama fark edene kadar oruç devamd eder diye biliyorum.. tabi şüphelenip lavaboya gitmediysen ayrı.. ama fark etmeden ezandan sonra görmüşsen kabul olur bence.. 

Daha bilgili arkadaşlar elbet vardir.. Allah kabul etsin.. bende haftaya başlayacağım..
(5,323 puan) tarafından
Amiin canım. Evet günlee kısayken iyi olur
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Kur'an da adetliyken oruç tutulmaz diye bir ayet yok.. Regl olmuş olabilirsin ama bu durum orucunu bozmaz
(1,690 puan) tarafından
Elif Ebrar valla bu kadar uzayacağını bilseydim yorum yapmazdım inan :) iyi akşamlar diliyorum sana.. Tuttuğun oruçların kabul olması dileğiyle..
(16,127 puan) tarafından
Canım benim kuranı okurken bir çoğu anlıyorum çok.sukur ki arapça biliyorum ama hepsini anlıyorum denmez. Ben burda yazdıklarımı sağdan soldan duyduklarımı yazmadım. boş yere okul okumadım elimde kuran olduğu gibi türkçe meali de var onu da okuyorum ki ben bu bilgilere sahibim. Ama senin burda yazdıkların bilgi değil senin bilgisizliğin. Benim aklım var ve kullanıyorum.
(5,323 puan) tarafından
Uzayacak bişey yok canım benim herkesin düşüncesine saygım var. Kendi düşüncemi de diretmem benim düşüncemide kabul etmiyor diye kötü de olmam :)
(1,690 puan) tarafından
:) :) görüyorum ne kadar anladığını, okuduğunu ve bilgini (!).. Kullanmaya devam lütfen, umarım bir gün doğru anlamda kullanırsın.. İyi akşamlar..
(16,127 puan) tarafından
Valla burda bu konuyla ilgili bir post açsam kimin daha çok kullanıp kullanmadığı ortaya çıkar. Iyi geceler
0 oy
tarafından
Akıntı ezandan önce mı sonra mı onu bilemeyiz ki ama
(5,323 puan) tarafından
İşte bende bilmiyorum ama orucumu açtıktan yarım saat sonra farkettim
0 oy
tarafından
Cnm lekelenmeyi ezandan önce gördüysen bozulur ezandan sonra gördüysen bozulmaz. 

Ben böyle biliyorum.  Hocam öyle demisti yani
(5,323 puan) tarafından
Ne zaman olduğunu bilmiyorum ama orucu açtıktan yarım saat sonra farkettim
tarafından
Tamam iste sonrasindq farketmissin bozulmamıştir.
(5,323 puan) tarafından
Tamam kuzum çok sağol
0 oy
(5,913 puan) tarafından
Simdi senin leken ezandan once mi sonra mi geldigini bilmedigin icin orucun kabul olmaz diyemeyiz ama tereddute girdigi icin tekrar tutman gerekir  nasilki namaz kildigimizda abdestimizin bozulup bozulmadigini hatirlamadigimiz zamanlar gidip abdestimizi yenilioruz ya onun gibi dusun 
(5,323 puan) tarafından
Neyse artık bugün boşa gitti canım :// teşekkür ederim yorumun için
(5,913 puan) tarafından
Rica ederim Rabbim oruclarini kabul eylesin
(5,323 puan) tarafından
Amiinn canımm inşallah
0 oy
tarafından

Ooo kral sende caylak mıssin  bi zamanlar vey be hep benle dalga geciodun oysaaa:):)

(5,323 puan) tarafından
Senin tavrını kibarligini severim yaa ☺️☺️❣️ insan kendinden tecrübesiz birini görünce öyle oluyor
0 oy
tarafından
Açtıktan sonra gördüysen sorun olmuyor DİE biliyorum cNım
(5,323 puan) tarafından
Sağol canım bayagi önce sormuştum bu soruyu ☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 124 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde kubra38 (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 84 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gonulgungor (241 puan) tarafından soruldu