+17 oy
1,379 göst.
Aile kategorisinde (751 puan) tarafından

image

Kızlar 2019 yılından beri kullanıyorum bu platformu kızım doğduktan sonra ne kadar ara versem de her mesaja cevap vermeye çalışıyorum bugün de bir arkadaşımızın mesajıyla yeniden post açmak istedim.  Özel bir kızım var bilenler bilir ve burda beraber öğrendik ,beraber üzüldük,beraber ağladık. En son almanyaya yerleştiğimizi söyledim ve burası kızıma o kadar iyi geldi ki Şükürler olsun ki kızım yürümeye başladı . Dünyanın en mutlu insanı oldum.

Adım attığını her gördüğümde gözyaşlarımı tutamıyorum ama bu sefer sevinçten . Yürüyen çocuklarınzın kıymetini bilin lütfen ♡♡  Burda hem logopedi,hem Ergoterapi, hem fizyoterapi alıyor ve birde kreşe gidiyor.  Sabahları okulda oluyor öğlene kadar öğleden sonra da terapilere konuşturuyoruz tüm gün daha fazla yoruluyorum tabi ama kızım için değer.  Kızçemin son durumu böyle sizler nasılsınız iyi misiniz size ayaktaki bir fotoğrafını atmak istedim  

37 Cevaplar

0 oy
(6,193 puan) tarafından
Şükürler olsun sabrın sonu selamet dedikleri iste
(751 puan) tarafından
Kesinlikle öyle beklemek sabır etmek en güzel ilaçtır
-Reklam-
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Sen çok güçlü bi annesin yillardir mücadeleni bizlede paylaştın ne mutlu senin gibi annelere Rabbim her daim hakedene anneligi nasip etsin Maasallah Mizgin kuşuma güçlu annenin gücü kizi
(751 puan) tarafından
Canım benim çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız dualarınız sayesinde çok iyi yerlere doğru gidiyoruz inşallah ♡♡
0 oy
(2,796 puan) tarafından
Maşallah canm çok büyümüş baya değişmiş Rabbim daha güzel günlerini görmeyi nasip etsin sana inşallah ❤❤❤
(751 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım çok teşekkür ediyorum
0 oy
tarafından
Neyi var kızının.

Almanya'da olmaniz çok iyi olmuş. Burda o eğitimlere birsuru para harcardiniz. Orda daha uygun veya ücretsiz diye biliyorum
(751 puan) tarafından
Kızım doğduktan sonra 2 yıl kaldık türkiyede 2 yıldır da almanyadayız . Orda protezlerine dünya kadar para veriyordum, gözlüğü derecesi yüksek olduğu için çok pahalıydı.  Yüzde 100 engelli raporu olmasına rağmen gıcık bir doktora denk geldiğimiz için bize logopedi yazmadı daha erken diye.  Ama almanyaya gelir gelmez rapor falan istemeden direk 1 ay sonra fizyoterapiye başladı ,2. Ayda ergoterapi ve logopedi almaya başladı . Gözlüğü değişti para vermedik.  Ortezleri değişti para vermedik. Tablet verildi konuşmaya yardımcı olması için para vermedik. Bebek arabasına kadar değiştirdiler ve yine para vermedik. Kızım için ne olsa yine yapardım tabikide ama burda imkan daha fazla var keşke her çocuk faydalanabilse . Ve eski postalar bakarsanız çok zor süreçlerimiz oldu gerçekten Allah kimseyi evladıyla sınamasın
(5,277 puan) tarafından
Fotoğrafa bakınca büyük emek var. Allah mutluluğunuzu artirsin çok sevindim. Benimde yeğenlerim az görüyor dönem dönem raporları yenileniyor. Gerçekten alınan şeyler çok pahalı. Çocuklar kitap okumak için büyüteç kullanıyor. yurtdışından getiriyorlar  ve dünyanın parası. Turkiyede böyle şeyler daha pahalı veyedegi yok yadatamiri mümkün değil. Engelliler gerçekten çok zor şartlarda yaşıyorlar
(751 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun çok üzüldüm .bir engelli annesi olarak o kadar iyi anlıyorum ki yaşamayan anlamıyor çok zor bir durum
tarafından
Sizede geçmiş olsun. Çok şükür daha iyiye gitmiş Mizgin.
Bu arada Mizgin ismini ilk defa duydum anlamı ne
(751 puan) tarafından
MİZGİN sevinçli ve müjdeli haber demek canım .
Benim 5 yıl çocuğum olmadı 2 defa tüp bebek yaptım yine olmadı artık tamamen olmayacak dedim o sıra eve bir kedi geldi ve hastaydı. Tedavi ettik besledik sonra bırakamadık. Ve dedik bize müjdeli bir haber getirsin bu kedi ismini Mizgin koyduk. Eşimde o zaman niyet etti eğer bir gün bir kızım olursa ismini Mizgin koyacağım dedi ve kedi geldikten 5 ay sonra ben hamile kaldım kızım oldu . Kedimize koyduğumuz ismi kızımıza koyduk
0 oy
(7,227 puan) tarafından
Maşallah kuzuya bilmiyordum ama gözlerim doldu nice güzel günlerini göstersin rabbim gücünü arttırsın seninde ❤️❤️
(751 puan) tarafından
Allah razı olsun Rabbi  kimseyi evladıyla sınamasın inşallah ❤️❤️
(7,227 puan) tarafından
Amiin canım çaresiz dert vermesin rabbim
0 oy
(15,598 puan) tarafından
Görünce gözlerim doldu evlat su dünyada sinanacagimiz en zor şey sanırım rabbim hiç bir anneyi evladi ile sinamasin amin 

Bol.sifalar olsun kuzuma bal.olmus masaAllah nasıl da büyümüş 
(751 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum canım Allah razı olsun ❤️❤️
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Hatırlamıyorum yoktum o zamanlar ama geçenlerde bi postuna denk geldim ve hikayenizi okudum sabrın sonu mutluluk diyorum maşallah :)
(751 puan) tarafından
Ayy çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun ❤️❤️
(7,444 puan) tarafından
Senden de canım daha iyi günleri olsun inşallah ❤️❤️
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kız sen nerelerdesin en son kaçk yollarla gidiyordun 
(6,193 puan) tarafından
Evet bende merak ettim hala cadirdami kalıyorlar acaba
(751 puan) tarafından
Hahahaha kaçtım canım
(6,193 puan) tarafından
Mizginim canım hala cadirdamisiniz oeki
(751 puan) tarafından
Yok canım ne çadırı ☺️çadıra hiç girmedik kamp vardı şimdi evdeyiz
(5,311 puan) tarafından
İyi inşallah her zaman böyle güzel postlar açarsın cnm
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Yaa çok çok mutlu oldum şuan bu fotoğrafı görünce çok duygulandım rabbim her daim yanınız da olsun daha da sağlıklı olsun minik prenses inşallah çıktığınız bu zorlu yolculukta rabbim size bol bol mükâfatını versin inşallah ❤️❤️
(751 puan) tarafından
İnşallah canım çok teşekkür ediyorum güzel dileklerin için ♡♡
0 oy
(590 puan) tarafından

O kadar etkilendim ki anlatamam maşallah sübhanallah nazar değmesin. Hasta haline öyle üzülüyordumki böyle ayakta görmek çok mutluluk verici Rabbim uzun hayırlı ömürler nasip etsin<3

(751 puan) tarafından
Ahh ahh birde beni gör sen her adımına gülerek ağlayarak bakıyorum ❤️❤️Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın
0 oy
(8,268 puan) tarafından
Elbette hatırladık mizgini Allah size bagıslasın canım cok guzel haberler bunlar 
(751 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum canım ❤️❤️
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Maşallah kuzuma kocaman olmus ya birtanem benim git gide de guzelesmis mis kokulu prenses çok şükür canım çok mutlu olsun senin adına 
(751 puan) tarafından
Ayy canım çok teşekkür ediyorum ❤️❤️
(7,036 puan) tarafından
İnşallah daha iyi olduğu günlerde görürsünüz inşallah sen çok güçlü bir annesin gerçekten hayranım sana
0 oy
(1,429 puan) tarafından

Tanımıyorum sizi ama okdar cok sevindim ki meleğiniz adına rabbim daha cok sifa versin hep mutlu olun annesi :)

(751 puan) tarafından
Yaa canım çok teşekkür ediyorum ❤️❤️
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Mizgini ilk doğduğu günden beri tanıyorum. Postu oluyunca gözlerim doldu maşallah daha güzel günlerini görürsünüz inşallah 
(751 puan) tarafından
Bende bunu okuyunca gözlerim doldu beraber az ağlamadık Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın ❤️❤️
0 oy
(5,228 puan) tarafından
Seni biliyorum ara ara acaba geldımı diye postlarını arıyorum ❤ 

Çok şükür mizgin güçlü bir bebek daha güzel günler görün inşallah☺❤
(751 puan) tarafından
Ayy çok teşekkür ediyorum canım Allah razı olsun ❤️❤️
0 oy
tarafından
Gözünüz aydın kusura bakmayın konudan bağımsız bir şey sorabilir miyim size?
(751 puan) tarafından
Tabikide buyurun
tarafından
Siz kaçak olarak mı gittiniz almaya ya nasıl iltica ettiniz süreç nasıl ilerliyor gittiğinize pişmanlık duydunuz mu hiç benim kardeşim de gitti kaçak olarak ve 16 yaşımda 8 ay oldu aglamadigim dk yok hala ağlayarak yazıyorum süreçle ilgili biraz bilgi verir misiniz
(751 puan) tarafından
Hayır asla pişman değilim keşke daha önce gelseymişim hatta . Bence boşuna o kadar ağlıyorsunuz tamam özlem zor bir süreç evet ama gülü seven de dikenine katlanmak zorunda
0 oy
(2,818 puan) tarafından
Yaa Mizgiiin❤️ maşaAllah canım benim. Bazen aklıma geliyordu napıyorlar acaba Almanya’da diye. Çok sevindim o kadar iyi olmuş ki size iyi gelmesine çok çok sevindim. Ara ara gel yine☺️❤️
(751 puan) tarafından
Size daha fazla atarım artık şükürler olsun bu günlere sabrın sonu selamettir ❤️❤️
0 oy
(223 puan) tarafından
Bende 2019 mizgini hatırlıyorum postlarından da biliyorum maşallah Süphan Allah çok sevindim onu böyle görünce 
(751 puan) tarafından
Canımmm çok teşekkür ediyorum eski anneler bilir  ❤️❤️
0 oy
tarafından
Yaa nasıl mutlu oldum yaa rabbim bagislasin 
(751 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum canım Allah razı olsun ❤️❤️
0 oy
tarafından

Mizginimmm canımız hosgeldin. Maşallah suphanallah  Rabbım daim etsin bacım. Daha da iyi olacak. En çok ta ne güzel biliyor musun senin gibi bi annesi var babası gibi bir baba. Hiç peşini bırakmadınız hep derman aradınız o yüzden Rabbım sizlere dermaninizi veriyor. Sabrettiniz Allah bu sabrinizin sonucunu gösteriyor. Allah her zaman yar ve yardımcınız olsun bebeğim..  iyi ki haber ettin seni çok merak ediyordum<3

(751 puan) tarafından
Ayy gözlerim doldu okurken ya ne mükemmel insanlar tanımışım burda iyi ki varsınız ❤️❤️
tarafından
Sen de iyiki varsın canm. Rabbım güç kuvvet versin her zaman yardımcınız olsun ❣️❣️

İlgili sorular

+13 oy
49 cevap 1,766 göst.
0 oy
67 cevap 1,681 göst.
7 Mart 2021 Aile kategorisinde Mizginim ❤️❤️ (751 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 746 göst.
0 oy
48 cevap 3,249 göst.

378,267 soru

11,321,858 cevap