0 oy
475 göst.
Aile kategorisinde (1,004 puan) tarafından
Kızlar erkek kardeşim nişanlı bayramda gelin görmeye gidecegiz hediye olarak ne alınır. 

17 Cevaplar

0 oy
(2,593 puan) tarafından
Postun çıksın kuzu 
-Reklam-
0 oy
(581 puan) tarafından
Bana bı etek bi üst ayakkabı eşarp almışlardı galiba eşarp tam hatırlamıyorum yalan olmasin
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Ben nisanliyken eşim bilezik alıp annesiyle göndermişti ama tabi şuan şartlar çok farklı o yüzden siz bı bayramlık elbise alabilirsiniz 
0 oy
(8,332 puan) tarafından
Maddi durumum iyiyse ayakkabı çanta alırdım kıyafet alırdım 
0 oy
tarafından
Kayınpederim bana altın bileklik almıştı. Gerçi her bayram alıyor. Bu senin sakın eşine verme diye. 
(1,105 puan) tarafından
Vay ben ne kayın pederler var ben daha harçlık gormedm 2 senedr :)
tarafından
Canım kayınpederim ya. Seviyorum eşimin ailesini. Kayınvalidem kızlarından ayırt etmez. İki görümcem var biri benden 2 yaş büyük ablam yoktu abla oldu bana biri 8 yaş küçük kız kardeşim o da.
(1,250 puan) tarafından
Ben on yıldır görmedim zaten eksik olsun onun verdiği
(156 puan) tarafından
Benim kayınpeder de bayramda kızıma 10 lira verdi çok şükür
(1,250 puan) tarafından
Annem kızıma 300tl harçlık verdi kayinbabam beş kuruş vermedi
0 oy
(6,285 puan) tarafından
Eaarb kapalı ise 

Çanta ayakkabı 

Big takım kıyafet 

Corap

Birde bizimkiler çeyrek veya gram getiriyordu her üzerime.gelislerinfe
0 oy
(7,045 puan) tarafından
Biz de çeyrek falan takılır genelde ama kıyafet çanta ayakkabı da alınabilir gerçi kaynanamlar bir çift çorap bile getirmemislerdi.
0 oy
(5,364 puan) tarafından
Kıyafet taki filan olabilir 
(39 puan) tarafından
Kıyafet olabilir de taki bana saçma geliyor,yarın öbür gün ayrılmayacağının garantisi yok ki Allah korusun.Evlendiğinde düğünde takılır taki bence
(14,034 puan) tarafından
O kadar nişan yapılmış bir dünya alışveriş yapılmış yüzükler alınmış falan filan. Takı için mi diyorsun bunu ayrılmayacağınin garantisi yok diye. Çok değişik bir düşünce bu. Nikahta bırakıp gitmeyeceği ne malûm o zaman o masraflara da girilmesin ev falan diziliyor bilezikler setler alınıyor mesela bunlar alınmasın bırakıp gitmeyeceği ne malum çünkü :D
(39 puan) tarafından
Sana göre değişik bana göre değil,saygı duyuyorum söylediklerine.Herkesin kendi düşüncesi
0 oy
(465 puan) tarafından
:)) bizde kurban bayramında koç gider :D şöyle güzel süslersin onu kurdele boncuk yazma imkanın varsa boynuzuna altın takılır yoksa çerez çikolata 
0 oy
(703 puan) tarafından

Annenlere altın bılezık vs. yakısır sizin oralarda nasıl bılmıyorum ama nişan koçu da alınabılır şartlara baglı canım bır kıyafet ayakkabı canta kapalıysa esarp olabılır

sen görumcesin sen bır takım kıyafet ve esarp alsan hos olur ve yeter bence
0 oy
(119,429 puan) tarafından
boynuzlu bi koc alinir aslinsa durum varsa tabi
(1,004 puan) tarafından
Vallaha mı
(119,429 puan) tarafından
yani bizde koc gider tabi imkan meselesi boynuzundada bi bilezik takcan
(424 puan) tarafından
İstemsiz güldüm :D Bizdede öyle kurbanda gelin kurbanı diye götürülür tek sefere mahsus
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ben sana tavsiye vereyim bana ne almışlardı 

Normalde koç gider başı bilezikli durum varsa durum yoksa kıyafet ayakkabı sı falan 

Bana şey almışlardı sana da tavsiye olsun 

Zamanlar 34 36 bedenim parmağım iki defa kolumu dolanıyor 40 beden krem rengi pantolon ama canım 3 4 beden büyük olması önemli bu u dikkate al sonracıma üstüne pantolonla hiç alakası olmayan ve özellikle hiç tarzı olmayan bir beyazımsı turuncumsu bir tişört ama bunu tam beden oluyorsun cuk oturması lazım ama turuncu olması önemli çünki ayakkabıyla uyarlamışlar rengini aşırı uyumludur kayınvalidem altında ayakkabı ama neonn pempe pasparlak bak neon pembe olması önemli çünkü turuncuya aşırı uyuyor onuda mesela ben 36 giyiyorum 38 almışlardı 2 numara büyük tam cuk oturuyor

Ben aşırı beğendim yani sizin gelinde aşırı beğeneceğini düşünüyorum o kıyafetleri aşırı beğendim den ötürü insan içine çıkamadım güzelliğinden insanların gözü kamaşmasın diye sen düşün 
(1,004 puan) tarafından
Önerini dikkate alacağım:) ayyyy düşününce bile bir tuhaf oldum
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Biz kurbanlık istemiştik bana. Kurban bulamadık dediler. 1 kurban parası 4 tane çeyrekti o zaman. 4 çeyrek getirmislerdi
0 oy
(1,940 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum ya kimse beni görmeye gelmedi :D 
(1,004 puan) tarafından
Yaaaa gerçekten mi
(1,940 puan) tarafından
Evet canım maalesef
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Aman hepiniz bisey mi alcaksiniz ya kardesin alsin bayramliklarini gidin işte. Bi cikolata vs tamamdir. 
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Kurbsnlikkoc alinir.boynuzuna bilezik takılır.bayramlik götürülür.kizda size baklava gtrr.cikolata kolonya. Bzde böyleydi yani.

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 324 göst.
14 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 122 göst.
29 Haziran 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Derya58 (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
7 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Muzeyyen14 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 29 göst.

380,594 soru

11,395,282 cevap

34,913 kullanıcı

...