0 oy
413 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar yarın suni sanciyla doğum.baslatcaklar.normalde.ozelde yapacam da ilk doğum çok zordu her gün post.aciyorum hakkınızı helal.edin ama bilgi sahibi değilim.2. yaşında da oğlum var piskojik yıkımdayim yani onu birakcam diede onu görünce aglayasim geliyor beni arıyor çünkü sürekli normal doğum istemiyorum özelde.yapacagim için kendim sezaryen.olabilirmiyim 40 hafta olduk bide sezaryen da şey diyorlar sürekli karnına bastiriyorlarmis.alltam muane ediyorlarmış doğru mu acaba sezaryen olan kişi anlatabilir mi kaç gün kalcam.hastanede 

35 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
İsteğe bağlı sezeryan oluyor evet canım 
(120 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
(7,447 puan) tarafından
İki gece kaldım her iki doğumda da karnıma sürekli bastırmadılar kum torbası koydular sonra aldılar o kadar
-Reklam-
0 oy
(187 puan) tarafından
Canım istek üzeri özelde oluyor evet karnına bastıriyolar malesef olması gereken o Altan muane ye izin vermedim ben gerisi zor değil fazla hemen kalk yürü yeterli olacaktır en önemlisi tamamen uyu çünkü sonra narkoz etkisi kalıyor baş ağrısı oluyor çok kötü ona dikkat et
(120 puan) tarafından
Belden uyusturma istiycek.canim.normal.dogumda iki ay kendime gelemedim.dikislerim.hep enfeksiyon kaptı.hem sancı cekdim hemde dikişler fenaydi
(2,726 puan) tarafından
Bende öyle ağır bir baş ağrısı olmadı kişiden kişiye değişir bu canım
0 oy
(10,045 puan) tarafından
Ben 2 sezeryan oldum. 2 gece kaldim ikisindede oglumda cogu yanimdaydi 29 aylikti. Ozelde istedigin kadar kalabiliyo. 2 yatakliydi oda zaten. Karna bastirmada 1er kez oldu ikisindede. Alttan muayene hic olmadi
0 oy
(852 puan) tarafından
Ben bir gün sonra çıktım evet benim bastırmışlardı 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ben zorunlu sezeryan oldum canım bi gün kadar bekledim sancı çekerek ertesi sabah oğlum doğmayınca sezeryana aldılar 1 gece yatış oluyo aksi bi durum olmazsa tabi
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Benim karnıma bastıran olmadı kum torbası vs koyanda olmadı 

Alttan muayene sadece normal doğum şüphesi için 36 da bakmıçlardı sezeryan alınırken bakılmadı 

Sadece sonda yakıp çıkardılar ondads acımadı korkma 

Sade ilk kalkıştı bütün organların dökülüyor gibi oluyor biraz acı oluyor ama 1 dk dayanıp o acıya rağmen yürürsen hiçbişey kalmıyor ama acıyor yrrek oturursan o acıyı daha uzun süre hissedersin hemşireler kaldırdığında yürü öyle aman amanda kötü  asla yapamam gibi bir acı değil dayanılır yani sadece raz cesaret lazım korkmazsın acımaz yani korkarsan acır bu konuda ciddiyim bnce korkulacak bir şeyde değil zaten 
0 oy
tarafından
Bana bastırdilar acıtıyor biraz tabiki ameliyat oluyon sonuçta öyle düşün hastaneye göre değişiyor sanırım iki gün kaldım zorunlu oldu benim isteğe göre olunca pahalı oluyor baya 
0 oy
(43 puan) tarafından
Ameliyat olduktan sonra kanin dışarı çıkması yani pıhtı dışarı çıksın diye karnına bastiriyorlar,bu senin için iyi bi şey ama yalan yok ağrıyor baya , doktorum 2. Gün cikabilirsin demişti ama ben 2 gün kalmıştım 
(43 puan) tarafından
Altan muayene etmediler bende karnıma da 2 kere bastılar
0 oy
tarafından
İsteğe bağlı sezaryan oluyor ben oldum yani zor değildi genel anestezi istedim karnıma bastiran olmadı o uygulama hastaneye göre değişiyor sanırım Altan muayenede 37 ci haftada suyum geldi emin olmak için doktor Altan baktı evet suyum gelmis sezaryana alalım dediler başka hiç Altan muayne olmadım  bütün hamilelik boyunca bir kez suyummu geldi diye baktılar doğumdan sonrasinda da ultrosonla kırk muaynesi oldum o kadar çok zor bir tarafı yoktu sezaryanin 
0 oy
(2,889 puan) tarafından
Evet ben isteyerek sezaryen oldum 
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Ben istege bagli oldum benim karnıma hic bastirmadılar ama genel anestezi oldum uyanmadan bastilarsa bilmem sadece hemsire sondayi cekerken kanama miktarina bakmıstı
0 oy
(110 puan) tarafından
Bende 40+4de doğum yaptım ilk dogumumdu benim ilk baş suni sancı verdiler acilmam olmayınca sezeryana alcaz dedi ilk sonda takıldı sonra nts ye girdim orda 10.15 dkk Nts çekildi sonra ameliyata alıp uzandim belimden iğne yaptılar "bu ara da acımıyor aynı kan verir gibi " sonra kestiler bictiler kızım oldu beni yoğum bakima aldılar tabi herkesi illa alıyorlar yarım saat fln odaya çıktım hemen kum torbası koydular sabh sondam çıktı sonra akşama kadar elleriyle bastılar 3 .4 defa biraz ağrı oluyo ama onlarda senin iyiliğin için yapıyorlar sonra ayaga kalkınca basmiyolar yürüyüş yaptırıyorlar iki gece kaliniyo sonra taburcu oluyorsun ben devlet Hastanesi'nde yaptım doğumu ve alltan muane olmuyo normal olursa oluyo 
0 oy
(1,250 puan) tarafından
İsteğe bağlı sezeryanla doğum olur öyle bastırma alttan muayene filanda olmadı bende Zeynep Kamil de doğum yaptım kum torbası filan hiç olmadı zeten hemende yürüttüler zorunlu olarak 48saat hastanede kaliyosun normal doğum da 24saat 
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Aynı korkuları ben de yaşıyorum. Ama normal yapcam sanırım yine. Değişmezse. 40 hafta doldu. 40+2 oldum. Sezeryanla ilgili bilgim yok malesef. 
0 oy
(7,041 puan) tarafından
İsteğe bağlı yapiyolar evet ameliyat bittikten bi kaç saat sonra karına basiliyo evet alttan muayene bivaksilik yoksa yok karına basma canından can aliyo ama 
0 oy
(1,149 puan) tarafından
Yani eğer normal doğum şansın varsa onu kullan bence bende sezeryan oldum 2 yaşında da çocuğum vardı yanıma geldi durdu ama senin normal doğumda bahsettiğin dikiş enfeksiyonunu 2.doğumda bende yaşadım sezeryan doğumda da enfeksiyon riskin ve ağrın oluyor özelde isteğe bağlı sezeryan oluyor ve bazı hastanelerde kum torbası koyuyor karnına kanamana bakmak için mecbur alttan muayene yapıyorlar sezeryan sonra tam boşaltım olması sebebiyle. Sezeryan bir ameliyat olarak geçtiği için doğum sonrası dışkı veya gaz bekliyorlar yaparsan 2 gün yapmazsanda hastane prosedürüne bağlı değişiyor 
0 oy
(731 puan) tarafından
22 gun once oldum tertemizdi sifir his.2 gun agri cektim ki oda agri kesici verince geciyordu sonra normal hayata dondum 
0 oy
(504 puan) tarafından
İki sezaryanımda da kum torbası kondu.ilkinde kontrol etmediler ve bastirmadilar karnıma.İkincide maalesef bastırdılar ayy çok acıydı ve alttan da kontrol etti kan akışı düzgün mu diye.Ama sağlık acısından da olması gerekiyor canım .Herşey gelip geçiyor önemli olan bebeğinin ve senin en sağlıklı şekilde doğumu gerçekleştirip evine dönmen.
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Ne karnıma bastılar ne alttan muayene ettiler ben zorunlu sezeryan oldum belden uyuşma ile olmuştu sonda zaten uyuşunca takılıyor hiç hissetmiyorsun bile çıkarırken de sanki içinden kıl gibi bir şeyi çekiyor saniyelik gıdıklanma gibi Bi his olıyor acı falan yok korkma en zoru doğumdan sonra ayağa kalkma yürüme evresi ben hiç oturmadım annemler yat kızım dedikçe kalktım hep yürüdüm iki büklüm oldum ama yürüdükçe açıldım acım hafifler gibi oldu sende kendini yatak döşek atma canım küçük çocugun da varmış hızlı toparlanmaya bak insallah kolay bir doğum olur sağlıkla gelsin miniğin ❤️
0 oy
(152 puan) tarafından
2 gece kalacaksın hiçbir şey hissetmeyeceksin karnına bastirdiklarini falan hissetmiyorsun Altan muane ne ya normal mi doguruyorsun da yapacaklar boş konuşmasinlar daha yeni dogum yaptım öyle birsey yok korkma sen 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 247 göst.
30 Nisan 2024 Aile kategorisinde Minel (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 30 göst.
0 oy
0 cevap 28 göst.

380,129 soru

11,379,662 cevap

34,868 kullanıcı

...