0 oy
199 göst.
Aile kategorisinde (1,415 puan) tarafından
Kızlar 14aylik.bebegim.var çalışıyorum.ben annem ve kayınvalidem bakıyor dönüşümlü gibi ama abimin düğünü oldugu için annem iki haftadir gelmiyor bir aya yakın annem.bakamayacak. neyse anneannem de kanser teşhisi konuldu annem diyor ki düğünden sonra.ben bakamam anneannene bakmak için diyor.kayinvalidem de 65yasinda çok.saglam.biri değil ben napayım bu durumda kocada diyor ki annen gelsin annem hasta zaten birazda o.baksin diyor annemde anneannene Bakcam diyor  annemler beş kardeş beş oğlu var teyzemde.calisiyor napayım.ben koca cins annem öyle diyor kayınvalidem de hastayım diyor 

7 Cevaplar

+4 oy
(5,846 puan) tarafından
Kusura bakmasın kocan ama kimse  çocuğuna bakmak zorunda değil kadın annesine bakmak istiyor ya bakıcı tut yada otur evinde çocuğuna bak 
(1,415 puan) tarafından
Bencil cunki anasını düşünüyor valla en mantıklısı istem cikmak gibi işte tek maas.filan düşününce bilemiyorum naisl yapicaz
(5,846 puan) tarafından
Bırak onu kocan düşünsün anasını düşünmeyi biliyor :-):-):-)
(1,415 puan) tarafından
Ondan bir caciik olmaDa ben npxam onu dusunuyroum
(5,846 puan) tarafından
Valla ben senin yerinde olsam ayrılırım işten evimde çocuğuma bakarım o çocuğu anne baba ilgisi lazım şu an para değil dünyaca para da döksen önüne senin ona ayırdığın 1 dk ya değmez o yavrucak için geçimi evi de kocan düşünsün ve hal etsin her kesin karısı çalışmıyor
(1,415 puan) tarafından
Doğru evet haklısın ne diyim ki oda para göz bilmiyorum ya rabbim kolaylik versin
-Reklam-
+1 oy
(8,022 puan) tarafından
Birşey diyecem ama linçlenecem
(1,415 puan) tarafından
Doğru valla işten çıkarılan kmak en mantıklısı bende bezdim eşim ....  Teki
(997 puan) tarafından
@Pembikmor senide taktir ettim hemen ters yapıp saldırı içerisine girip kavga etmedin helal olsun sanada bacım :D
(8,022 puan) tarafından
Kadıncağız bezmiş ne yapsın
(8,022 puan) tarafından
¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
(1,415 puan) tarafından
Keşke dogurmasaydin derken sanane yahu sana mı sorucam ailen zaten bakacakti ikiside şuan elinde olmayan sebeplerle bunlar oluyor.  Shina canım bende olsam çık işten belki bak derdim aslında ama dogurmasaydin diye saçma sapan yorum yapmazdım ağzı olan konuşuyor daha mantıklı olması gereken yorumlar arıyorum
0 oy
(2,201 puan) tarafından
İşten ayrıl kendin bak. Annende haklı. Annesi hasta ne yapsın kadın. Eşinin bir çözüm bulması lazımken annen gelsin diye niye diretiyor.
(1,415 puan) tarafından
Doğru valla
0 oy
(2,208 puan) tarafından
Valla 5 oğlu olabilir anneye bakmak kızının vazifesidir. Gelinlere yük etmeye gerek yok. Yani bebenize de bakıcı tutun babanne 65 yaşında fazla ilgilenemez ilgilense bile ne kadar yeterli olacak daha 14 aylık bebek 
(2,208 puan) tarafından
Kız ablam mısın yoksa sen aynı anne babadan mı bahsediyoruz yoksa :D valla ben kendimi geçtim eşim bile illallah ediyo annemin babamın millete fedakarlıklarından. Hele annem her taşın altında eli olsun istiyo. Valla Allah ın izniyle kendi çocuklarıma yaşatmıcam böyle bişey çünkü çok ihmal edildiğimiz yerler oldu herkese yetmeye çalışırken arada bizler kaynadık :(
(1,415 puan) tarafından
Gel ablanim.akakaksmsk he kız aynen bizde öyle yani kurslara gitti annem dayimalrin snneanemlerin sorunlarında.hicnirseye gidemedi okey yap ama dayimlarda.var diyorum ki anneneme ev tutsunlar yok diyorlar köyde yaşıyor Ankara'da gelsin diyorum ay beni delirtiyorlsr
(2,208 puan) tarafından
Amaannn bıhtıh yaaa valla Allah akıl fikir versin bu yaştan sonra da düzelmezler zaten. Benimde 5 dayım var valla hepsinin yükü annemin üstünde kendinden büyük 2 abisi var onlar bile annemin üstüne yükler. Babam da garibim hiç sesini çıkarmaz uğraşır durur hepsiyle
(1,415 puan) tarafından
Ay canım babam benimde öyle valla canım sanki bizim aileden bahşediyorsunuz kiz acaba bilmediğim kız kardeşim mi var sksksksk
(2,208 puan) tarafından
Hahah benim canım babam da dünya da tek değilmiş ama şuan üzülsem mi sevinsem mi bilemedim yazık olan babalarımıza oluyor ya.
0 oy
(2,696 puan) tarafından
Bencillik eşinizin yaptığı. Kendi çocuğu annesi ağır basıyor. Kendi annesini düşünüyor ama annenizin annesi umurunda değil. İşten ayrılmanız en güzeli. 
(1,415 puan) tarafından
Eşim zaten taniyamiyorum artık bezdim.konusasim gelmiyor artık öyle garip ve saçma bir insan
0 oy
(993 puan) tarafından
Bu ne saçmalık ya anam kanser olacak ona bakacağımı söyleyeceğim bide kızım sırf calisiyor diye torununa bakmaya gidip anamı ortada mi bırakacağım herkes evladı kendine doğurdu kocana söyle anasida bakmasn isterse ya bakıcı bulsun yada sen çık kendin bak çocuğuna insanın ananesi kanser olsa bunları düşünmeye utanır sağlık abi ötesi yok 
(993 puan) tarafından
Ona ne yahu ona ne benim anneme kardeşim bile olsa niye onlardan biri baksın diye bekleyeyim niye ben evlat olarak kendi annemin elini tutup yanında olmayıp Ahmet baksın Ayşe baksın olayına gireyim ben gider anneme bakarım ister onlar gelip bakar ister bakmaz bu eşe vazife değil ne anlayışsız ne bencillik bu y
(1,415 puan) tarafından
Kesinlikle bende bu kadar bencil ve ***** olduğunu anlamadim çocuk dogunca ne m... Öldüğünü anladım ah kafam ahh diyorum kocada. Bizim bebekten ötürü diyor annesi hasta diye ay ne bilem ha
(993 puan) tarafından
Siz memur değilsenz çıkın işten bakın bebeğe eşinizde çalışmaya devam yapacak başka birşey yok
(1,415 puan) tarafından
Belediyede çalışıyorum memur değilim çok iyi mi isim değil özelden iyi belkide bilmiyorum egitmenim.ben
(993 puan) tarafından
Şartlar ne gerektirirse o olmalı mecbur ya bakıcı tutacaksınız maaşınızın en az yarısını ona vereceksnz yada kendiniz çıkıp bakacaksnz başka yol görünmüyor şuan
0 oy
(3,073 puan) tarafından
Bence annen de kayınvaliden de kendi tarafından bakınca haklı. Senin tarafından düşününce haklı bir sebep bulamıyorum açıkçası. Sen çalışacaksın diye annen annesini hasta hasta bırakıp gelmesi doğru değil sonuçta sağlık. Anneannen de bugün var yarın yok. Öylece bırakıp gelse kadın olurse ömür boyu vicdan azabı. Ee kaynananda rahatsızmış. O zaman ya kreş ya bakıcı yada işi bırakacaksın. En mantıklı olan o. Siz para kazanın diye insanlar neden sağlık konusunu ihmal etsin ki. Bence eşine de söyle bu şekilde. 

İlgili bir soru bulunamadı

386,522 soru

11,555,356 cevap

35,235 kullanıcı

...