0 oy
132 göst.
Diğer kategorisinde (323 puan) tarafından
Dün başladık kızım 26 aylık 10-15dk da bir götürdüm yaptı arada kazalar oldu gün içinde 4-5 kez gece bağladım önce gündüzü halletmek istiyorum.Bugün de sabah uyanır uyanmaz çıkardım götürdüm yaptı ama bugün yarım saat-1 saat kadar tuttuğunu gördüm kendisi diyoe yine der demez götürüyorum,15 dk da bir soruyorum yine de.

Tecrübeli anneler doğru mu ilerliyorum?Bir sorum daha vardı ben hergün dışarı çıkarım dışarı çıkma durumunda nasıl yapmalıyım bez bağlayıp yine arada sorup dışarda tutmalı mıyım? 

Teşekkürler cevaplarınız için.

5 Cevaplar

0 oy
(3,400 puan) tarafından
Kuzum tamamen açman lazım gece gündüz degil kafası karışır çocuğun gece bagladigin zaman gece altını ıslatır ve birde şu var aç bağla aç bağla yapmiycaksin mesela biryere gidicem aman baglayim olmaması lazım 
(323 puan) tarafından
Dışarda nasıl yetiştircem nasıl yapmam lazım ?
(3,400 puan) tarafından
Canım iyce alisincaya kadar cikmamani tavsiye ederim yada lazimligi varsa yanina alabilirsin
-Reklam-
0 oy
(1,715 puan) tarafından

Benim oğlumda 26 aylık bir kaç kez denedim başarısız oldum ama alıştırmak istiyorum ne yapacam bilmiyorum. Tuvalete oturunca çığlık çığlığa bağırıyor ve kalkıyor bununla nasıl başa çıkacam :ermm:

(323 puan) tarafından
Ben oyuncaklarıyla oynattım bir süre kendisi de oynadı aynı şekilde evcilik oynar gibi onu da dahil ettim sonra başladık yadırgamadı böyle deneyebilirsiniz
(1,715 puan) tarafından
Bende çok şey denedim oyuncak çizgi film ama istemiyor
0 oy
(341 puan) tarafından
Benim kızımda 25 aylık maşallah hemen alıştı tabi ilk gün altına 4 kere falan kaçırdı sonra gece oldu. Bağladım bende sabah uyandi baktım bezi kuru hiç yapmamış ondan sonrada hiç yapmadı zaten 1 günlük tek bilseydim daha önceden de denerdim tabikide sürekli soruyordum geliyo mu her sorduğum da götür diyodu götürüyordum bazen yapardı bazen yapmazdı artık alıştı çok şükür beni hiç zorlamadi 
(323 puan) tarafından
Ne güzel rahat geçmiş bakalım gece nasıl olacak
0 oy
(2,586 puan) tarafından
Canım geceyi de birakmazsan öyle gider birde ben sordum ama sürekli götürmedim yaptığında hep anlattım 2 güne gece gündüz bitti 26 aylıkken çok şükür. 

Birde tuvalete değil ilk etapta lazimliga götürdüm 2.gun akşam üstü kendi indirip yapmış bana da sürpriz diye çağırmıştı 
(323 puan) tarafından
Gece kaldırdınız mı hiç peki?
(2,586 puan) tarafından
Hayir canım altına da tek kullanımlık Alez serdim. Yaptığı zaman ışığı açıp annecim bak yapmışsın kalk temizleyelim hasta olacaksin vs diye anlatarak değiştirdim. Uyuyordu ama duyuyorlar neticede biraz da rahatsız edince. 3 yaşında şimdi gece varsa kalkar yoksa uyur. Akşam sıvı alımını falan da azaltmanın. Bence yapmasına musade etmeli ne olduğunu daha hızlı kavriyor
(2,586 puan) tarafından
Hatta paket paket Alez aldım ben aylarca yapar altına gece diye birkaç tane kullandım sadece
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Dışarı çıkınca sakin bez bağlama o çocuk artık akşamları altına etmeye başlar ve ben oğlumu alistirdigimda gece süt su vermiuordum ki akşam altına etmesin diye çok şükür hiç akşam altına etmedi gunduzleride hiç bez takma dışarı çıksan bjle takma çünkü bı kere taktinmi çocuk rahatlığı istiyor artık o yüzden tekrar bağlanan için altını ıslatma ya baslar 
(323 puan) tarafından
Peki gece uyandırıyor muydunuz?
(1,189 puan) tarafından
İlk başta uyandiriyordum sonradan uyandırmadim altına bırakmadığı için

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 123 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
1 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Balbebek20 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy