0 oy
504 göst.
Aile kategorisinde (12,264 puan) tarafından
Eviniz o kadar iyi bir durumda değil hatta bazı odalarınin camları tahta doğalgaz yok tek artısı okul dibimizde ve güneş görüyor

Ocakta zam yaptı 1600 TL yaptı ama sene ortasında yani dün aradı 3.500 TL yapmak istediğini söyledi 

Eşimde kabul etmedi. 

Ev sahibine şöyle bir teklifte bulunduk 2000 yapalım sene sonunda ise %25 zam yapalım dedik kabul etmedi evden çıkmak zorundayız

Nereye şikayet edebilirim bu durumu yaşayan varmı 

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sen yine iyi bacım 3500 sesini çıkarma benim 1750 den 4500 e çıkardı şikayetçi olucaz aybaşı kirayı %25 artırımla yatıracağız muhtemelen ihtar çekecek evi boşaltmak için 6 ay süremiz var sonrasında başka ev bulup çıkacağız ihtardan sonra bizde şikayetçi olacağız adam bu iş ticaret işi siz evden çıkın ev 5500 diyor bide adam devlet memuru hakkımızı hukuki yollardan aricaz devlet %25 ten fazlasının yasak olduğunu söylüyor diyoruz devletin adamı devlet umrumda değil diyor. Yazık zihniyetlerine Allah evlerinin hayrını göstermesin inşallah dışarda kiralar tabiki pahalı ama konuşma tarzı düşüncesizliği soğuttu bizi evinden o yüzden fazla kira veririm kimsenin ağzını çekemem ev bulup çıkacağım inşallah böyle insanlarada Allah ev nasip etmesin biz 3500e razıydık yinede kabul etmedi bence sesinizi çıkarmayın oturun evinizde çok değil şuan için 3500₺
(12,264 puan) tarafından
Eşime dedim akşam ne yapsak kabul edelim mi dedim avukata verecek yakın zamanda avukat arayacak onları bakalım ne oluyor
Ceza yiyecekler o kesin
Dediğin gibi hayır görmez ne paradan ne evinden
Yazıklar olsun bu zihniyette olanlara
-Reklam-
+2 oy
(2,235 puan) tarafından
Nereye edersen et bir sonuc olmaz be kuzu smdi ev kiraları her yerde 6.7.8.9.10 üstü küçük ilçeler bile 6 bin diyo adam evini 2000bine bile çok zor  yani kabul etmez
(12,264 puan) tarafından
Tanıdık var istersek avukati devreye koyarız uğraşırım ama huzur bulmam oturduğumdan o yüzden çıkmak istiyorum
(2,235 puan) tarafından
Smdi tatlım sağda solda diyorlardı arkadaşları akrabaları ben evimi beş bine verdim ben evimi üç bine verdim adam 1.5 milyara ev kiralıyor smdi 1.5 milyar ne ki yani onada bişey diyemem kiracıya zaten çok zor kendini sıkma genede
(12,264 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum muhtemelen biri onu gaza getirdi bu ev oğlundan kaldı biz otururken adam vefat etti satmak istemiyor oğlunun hatırası diye ihtiyaçi da yok ama insanların gözünü para bürümüş Allah bırakmasın 4 çocuk var eşim tek çalışıyor 3 çocuk okuyor bizde çok zor durumda kaldık
+2 oy
(56 puan) tarafından
Çevredeki evlerin fiyatları 3500 ün üstündeyse ev sahibi haklı çıkar. Yeni veya eski kiracı farketmiyor. Bizimde %100 ün üstünde zam oldu ama etrafımızda bu fiyata ev kalmadığı için ses çıkarmadık. Şu an çıksam 50 bin TL taşınma masrafı + ödediğim kiranın %500 üstüne bir eve kiraya çıkmak zorunda kalırım. Ev sahipleride tamamen haklı değiller ama şu an orta halli bir eviniz olsa bütün ev kiraları en kötü 7-8 binken siz ne kadar zam yapardınız böyle düşünün. Tabi hakkınızı arayın ama dediğim gibi yaşadığınız yerdeki ev fiyatlarında önemli. 
(12,264 puan) tarafından
Düşündüm ne kadar yaparım diye empati de kurdum ben piyasaya göre düşük verirdim
Burada lüks evler de var ama kiraları ne kadar bilmiyorum
Maalesef
+2 oy
(1,002 puan) tarafından

Bende kiraciyim fakat piyasa ortalamasina gore 3500 normal geldi. Onceden olsa pahali gelirdi. Benim suan ki kiram 4500.

Saglikli karar verirsiniz umarim cunku evden cikinca ayni fiyata nasil ev bulacaginizda belli degil. Iyi arastirmanizi oneriririm
(12,264 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorum için Evet haklısın inşallah bulabiliriz
Görumcemin evi bozmuş ihtiyaçi yok durumları iyi
Uzun zamandır evleri boş isterseniz geçin dedi eşim bakacak eğer uygunsa hiç kaçırmayacagim
Hem doğalgazi da varmış
(1,002 puan) tarafından
Simdiden yeni eviniz hayirli olsun o zaman size daha makul bir fiyat soylerler diye dusunuyorum
(12,264 puan) tarafından
İnşallah oturmaya uygundur
Ve uygun fiyata verilir
Sağolasın Allah razı olsun ♥️
+1 oy
(2,587 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun.  Ama bir de onun açısından düşün ev sahibi olmak komay değil kendi çalıştı aldı yada babası çalıştı bıraktı.  1600 liraya adam aylık pazarını anca yapar çok kalabalık aile değilse. Hersey fırladı seçimden beri euro 10 lira artti yani . Ama herseyin zammını insanlar kabul ediyor ama konu eve gelince kabul etmiyor 
(12,264 puan) tarafından
Sağol Allah razı olsun
Anladım ezilen alt kademe oluyur demekki
Bana dediği şey oğlumun dükkanı 3500 TL benim bu parayı bir yerden çıkartmam lazım peki ok..
Süper ben kimden çıkartmayım

Yada birinden mi çıkartmam gerekiyor anlamadım
(2,587 puan) tarafından
Yani hani mal sahibi o mantıken düşününce de kimsenin zor durumda olması kimseyi ilgilendirmiyor.  Eskidenmiş o aman kollayalim aman dar gelirli vs . Şimdi kimsenin kimseye maalesef ki merhameti yok
(12,264 puan) tarafından
Mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi diye ata sözü var
Dünya geçici depremden milyonluk evler moloz yığını haline geldi ama kimse akillanmadi
Herkes cebini düşünmüş
Hep dua ediyordum ona ama kimsenin umurunda değil artık maneviyat
Dünden beri ağlıyorum üzüldüm nasıl ev bulucaz ne yapicaz diye buna sebep oldu ya benden sonra gelen kişi 10.000 TL verse ne olur

Rabbime sözüm var kiraya verecek evim olursa eğer
Her Bayram para almayacağım Allah şahit
(2,587 puan) tarafından
Allah gönlüne göre versin canım
Ama ederine verirse kiraya adamın kendi malı yani hayrını da görür.  Dediğin ibretlik durumlar kendini ilgilendirir mesela deprem oldu herkes namaza başladı şimdi aynı tas aynı hamam. Ya marasta bile şampiyonluk maçindan sonra millet sokaklarda göbek attı gördük yani bunları. Başına gelenler bile bu kadar ders almışken almayan birinin gözünü acamazsin ki.
Benim bir evim yok şu an ama olacak inşallah. Benim annem bir ömür bizlere ev olsun diye gün yüzü görmedi biliyor musun ? 50 yaşında vefat etti babamla emeklilik hayali bile yasayamadi.  Şimdi ben o evi bir yabancıya ihtiyacı var diye değerinin altında kiraya veremem. Neticede hayat zor benim de 2 evladım var . Senin olsa sende yapmazsin emin ol . Rabbim yardımcınız olsun hayırlı rizklar versin
(12,264 puan) tarafından
Çok sağol Allah razı olsun Rabb'im anneciğine rahmet eylesin
Umarım cennette çok güzel bir mevkide olur
İyi dileklerin için sağolasın canım
+1 oy
(2,132 puan) tarafından
Kontrat varsa çıkaramaz. Onun size tahliye davası açması gerekir, haklı bir sebebi yoksa dava sonunda da çıkaramaz. Çıkarmak diye bir şey yok yani
+1 oy
(120 puan) tarafından
Zaten %25 ten fazla zam yapması yasak diye biliyorum iyice araştır olmadı mahkeme aç. Bizim evimiz çok şükür 5 yıllık daire 2. Kat ve 3.yıldır burada 1000 TL'den oturuyoruz bu sene yapacak bakalım bizimkide
(12,264 puan) tarafından
Sizin ev sahibi de vicdanliymis ne güzel güle güle oturun inşallah
(120 puan) tarafından
Çok şükür.. birde bizim sozleşmemiz var 3 yıl boyunca kiraya zam yapılmayacak diye.. bizde hiç kirasını geciktirmiyoruz günü gelmeden veriyoruz
+1 oy
(5,733 puan) tarafından
Ev sahipleri için hapis cezası var, gerekirse çıkın evden ama onun da ceza alması için uğraşın 
(12,264 puan) tarafından
Ben çok huzursuzum eşim birşey yapamaz diyor ama  ben oturduğum evde mutlu olmak istiyorum yakın zamanda avukat ile görüşücez Orta Yolda buluşma sağlanması için uzlaşma istenicek olmaz ise yargıya tasicaz mecburen
+1 oy
(118 puan) tarafından
Valla cnm istiyosan oturmak cikmak zorunda degilsin 25 zammini hesapla ver git nereye sikayet ediyosan et de biz oyle yaprik cikaramadi 1 sendir oturyoruk bakti olmuyo evi satti kontrat bitane ekadar durcaz suan ev ariyoruz
(12,264 puan) tarafından
Oturmak isterim çocukların okuluna yakın 6 yıldır buradayız
Ama ben hayır göremeyiz diye çıkmak istiyor netten kiralık evlere baktım sinirden başıma ağrı girdi;(
Çöp gibi evler 6 binden başlıyor
(118 puan) tarafından
Bende aksaraydayim ayni 4 5 den baskiyor bu fiayata 0 eve oturulurdu sirf bu fahis fiyat yuzunden kotu evlere bu parayi vermek istemiyorum sonunuz hayir ola aldigimiz asgari ucret 5 kiraya veribce ne kaliyoki daha birde sizinki ucuz diyende var ama sehirden sehre degisyo bilen yok sanki
0 oy
(7,666 puan) tarafından
3500 çok iyi bence bu zamana göre 
(12,264 puan) tarafından
İşte bunu yapmaya çalıştılar senin düşündüğün gibi geçen sene bu paraya sıfır evde otururdun herkes o kadar çok zam yaptı ki bu para az gibi geliyor
(7,666 puan) tarafından
Sadece ev değil ki her şeyin fiyatları uçuyor giyim, market temel ihtiyaçlar uçunca insanlar neden evini çok düşük ücrete oturtsun ki. Mesela et 350 tl olmuş bir kaç ay önce 150 ydi insanlar 350 yi de kabul ediyor 550 yi de eder ama eve gelince kimse kabul etmiyor
(12,264 puan) tarafından
Herşey pahalı biliyorum ama bir anda ödediğim kiradan daha fazla zam yapması da adalet değil
Bedavaya oturma gibi bir niyetim yok
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Yani bı yere şikayet edemzsin adamin evi ve kira bana uygun geldi sonuç olarak kendi mali ve siz kullanıyorsunuz istediği gibi tasarruf etme hakkina sahip ev sahibi
(12,264 puan) tarafından
Onun malı da bende parasını ödüyorum hayır anlamadım hepinizin evi var sanırım beni anlamak mümkün değil brn nereye şikayet edebilirim dedim beni eleştirin ev sahibini savunun demedim
Dün kadına söyledim zaten abla ev senin sen ne dersen o olsun ama ben bu parayı bu zammı karışma imkanına sahip değilim dedim
(4,220 puan) tarafından
İnan bana benim evimde yok seni çok iyi anlıyorum ama şuan için kira uygun geldi bana nerdesin bilmiyorum ama çıktığın gibi onun iki katı fiyatlarla karşılaşırsin
(12,264 puan) tarafından
İzmir'deyim kırsal bölgede işlek bir yer değil ne bakkal ne market var
Otobüs bile bir saatte geçiyor köy gibi
0 oy
tarafından
Bızım 1500 cıkarıyo suan oturmaya ıkna etsek 4bıne kadar tamam dicez, cunku paranın degerı kalmadı artık
0 oy
tarafından
Ankara'daki kirada oturduğumuz ev yağmur olunca ev batiyordu her camdan su akıyordu özellikle yatak odamın duvarı su geliyordu kaynanamin odasındaki prizden çeşme gibi su geliyordu mutfak lavabosu sikintiydi su siziyordu parkeler pert olmuştu evde tüm dogalgazlari yakmamiza rağmen ev buz gibiydi fatura boy boy geliyordu bu tüm herseyi ev sahibine ince ayrıntısına kadar anlatiyorduk takmiyordu 2.500 oduyorduk birden hop 12 bin yaptı üstüne üstlük içerideki paramızı vermedi 3 aylık kiramizi vermedi neymiş ev berbat olmuş Allah o adamı bildiği gibi yapsın beni perişan etti :((
0 oy
(7,880 puan) tarafından
Canım normal geldi bana şimdiki fiyatlar öyle malesef bizim arkadaş İstanbul'da 2 bucukdan 5 yapmış ev sahibi bide 1+1 , bir ikide adamın eşyası vardi içinde okadar Allah herkesin yardımcısı olsun 
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Ben olsam kabul ederdim. Bizim ev sahibi 1800den 12 bin liraya çıkardı kirayı. Kabul etmiyoruz diye de dava etmiş bizi
(12,264 puan) tarafından
Kazanamaz o davayı üstüne üstlük ceza yer Allah'tan revami 12 Bin nedir yaa nasıl insanlar bunlar
0 oy
tarafından
Bizim burda bile 7 binden aşağı ev yok yazık gerçektende askari ücretli çalışan biri nasıl verecek o kirayı bizim sözleşme var o yüzden zam yapamaz şubat ayına kadar sizin de sözleşme varsa şikayet edebilirsin ama sözleşme yoksa hepsi boş 
(12,264 puan) tarafından
Sözleşme var canım ilk girdiğimiz de yapmıştık her sene otomatik yenileniyor
Bende onu dedim abla eşim asgeri ücret ile çalıyor 3 çocuk okuyor zor gelir bari biraz indirim yap
Dedim kesin olarak bu fiyata diyor Allah herkesin yardımcısı olsun
0 oy
tarafından
Direk dava açabilirsiniz kanuna göre %25 ten fazla yapamaz 
(12,264 puan) tarafından
Bizde öyle söylüyoruz hemde dene ortasında
Yapıyor bu zammı abla 2000 yapalım bari dedim olmaz diyor
Yakın zamanda avukat ile görüşücez
0 oy
(768 puan) tarafından
Bizimki de emlakçı bugün aramış eşimi ev sahibi 10 bin diyormuş.
(12,264 puan) tarafından
Ohaaa yaaa vallahi Allah bırakmasın sizde dava açın şikayet edin şikayet çoğalır ise işleme alırlar
(768 puan) tarafından
Eşim olması gerekenden 1 krs fazla vermez hak hukuk işlerinden anlayan biri emlakciya olması gerekeni söylemiş.isine gelmiyorsa ev sahibi arasın beni demiş bizim ev sahibi yurt dışında gecensenede istedikleri parayı vermedik tefe-tufe olarak anlaşmamız var hakkı neyse onu verdik.
(12,264 puan) tarafından
En iyisini yaptınız Rabb'im insanlara merhamet versin

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 347 göst.
7 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Rabia2 (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 343 göst.
24 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Tubaka (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.
0 oy