+1 oy
247 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2 puan) tarafından
KIZLAR NOLUR MOTIVE EDICI BISEYLER SOYLEYIN KENDIINIZDEN VEYA CEVRENIZDEN VARDIR BU DUURUMU YASAYIP AŞAN. EN SON 2 HAFTA ONCE TARTILDIM 86 KILOYDUM. DAHA YASIM KUCUK. BEN BOYLE DEGILDIM YA HAYATI SEVIYODUM KENDIIMI SEVIYODUM. SUAN OTLEE  BIR BOSVERMISLIK ICINDEYIM KI YEDIKCE YIYORUM YA DURDURAMIYORUM KENDIMI DEFALARCA DIYETSIYENE GITTIM AMA YARIDA BIRAKTIM DEVAM EDEMEDIM. BELKI DERSINIZ 86 KILODA NE VAR DIYE AMA BOYLE GIDERSE SONU KOTU OLUCAK BELLIKI. NE YAPABILIRIM EN SON BI KAHVE VARMIS ONU DENICEM ISTAH KAPATAN AMA UMUDUM YA YOK BELKIDE IRADEM OLMADIGI ICIN BOYLEYIM BILMIYORUM. AMA YEMEYI DUURDURAMIYORUM. BUYUK PAKETTE KEKLER ALMISTIM MESELA DEDIM AKSAM ESIMLE CAYLA YERIZ YA SAKA GIBI AZ ONCE TEK BASIMA HEPSINI YEDIM YA UTANIYORUM KENDIMDEN 1 PAKET CIPS 1 PAKET KEK 2 MUZLU SÜT 2 DONDURMA YEDIM VE HALA BISEYLER YEMEK DUSUNUYORUM ILK KEZ BKYLE BI DURUM ICINDEYIM ANLAM VEREMIYORUM NAPICAM BEN 

11 Cevaplar

+3 oy
(4,157 puan) tarafından

86 kiloda ne var belki dersiniz dersen olmaz bu is canim . Bu cumleden ben  ne anlarim biliyomusun?  

86 kilo sana cokta fazla gelmiyor kafanda normalin az ustu olarak goruyorsun . Bn bunu anlarim bu cumleden

Boyun 175 180 ise tamam ama standart turk kadini 160 civari boydaysan 86 kilo baya baya baya fazla. Ben ilk ccgumu 87 kilo ile dogurdum da resmen kendimden igreniyordum yerimden bile irganamiyordum.  Normalde 57 kilo ile evlendim 67 ile hamile kaldim 87 ile dogurdum ilk ccgu. İkinciyi 56 ile hamile kalip 66 ile dogurdum geberene kadar spor yaptim son gun bile. Suan 58 kiloyum ama yine fazlayim. Neden daha iyisi olmasin iki digum yaptm vucut genisledi suan 54 kiloya sussem bile 60 lik gozukuyorum gibi hissediyorum canla basla didiniyorum. 49 50 kiloyu girmek hedefim istersem 20 yil sonra goreyim sorun yok ben. Standart rutinimde cebellesiyorum :))) 34 yasindayim suan.  Niye daha iyi gozukmeyimki

Sende kafandan bu 86 da ne var cokta degil aslinda ama gibisinden dusunce tarzini degistirceksin ilk basta burdan baslicaksin

(2 puan) tarafından
Ne alaka ya. O cumleyi soyleme sebebim ben burda eski kullaniciyim ve kilo sorunu yuzunden post acanlarla cok fazla muhabbet etmisligimiz var genelde 70-85 arasi kiloya ya ne kilolusu gayet iyisin ben atiyorum 90 -100 -120 kilodaydim diyenleri cok gordum konustum yorumlarda okudum. O yuzden demek istedim ki belki dersiniz 86 kiloda ne var demeyin dedim yani benim icin normal bi kilo degil cunku. Ayrica azminiz icin de tebrik ederim sizi
(4,157 puan) tarafından
He o amacla dediyse. Ayri tabi . Ben diger turlu anladim da o nedenle biyle dedim. Aynn bende okuyorum o sekilde yazilanlari haklisin. Demek istedigim ilk once kafanda bitirmelisin olayi. Diyet mantigindan cikilmali atiyorum on kilo vereyim sinra normal hayatima donerim eskisi gbi yerim demek yik. On kilo verdikten sonra da almamak icin diyet yapilmali malesefki digustan sansli genlere sahip degilsek :) ben gunluk tartilirim her sabah rutinimdie vc gdio tartilmak. İ gun fazladan iki catal peynir iki zeytin bile ekstra kacmis olsa ertesi gunu arti bakiye olarak yansir tartima. Ne yedigim ne ictigimi aksam kabataslak kafamda hesaplamasini yaparim gece yatarken sabah kac kilo cikacagimi asagi yukari bilirim kac gram eksik kac gram fazla cikacagimi
(1,082 puan) tarafından
Valla Bende azminize hayran kaldm. Keşke azcikta ben olsa o kadar azim :)) 1.72 boyunda 95 kilodaym doğum yapalı bir sene oldu  :)) sizin boyunz kaç acaba. Bende 29 yaşındaym
-Reklam-
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Kiloluyum ben 1 hafta yürüyüş yaptım 80 den 77.3 kiloya düştüm 
(2 puan) tarafından
Yuruyus yapamiyorum 2 kucuk bebegim var malesef yuruyus ve spor salonu benm icin zor
(7,375 puan) tarafından
Benimde bebe var canım bebek arabasını al çık dışarı yürü
(486 puan) tarafından
Ne kadar yürüdünüz ve illaki yediklerinize de dikkat etmişsinizdir
(2 puan) tarafından
Tatlim malesef olmuyo iste birisi 2 yasinda digeri 1 yasinda. Ikisini ayni arabaya koyamiyorum birbirlerini itiyolar durmuyolar. 2 yasindakini bisikletine bindiriyorum digerini arabaya desen nasil surebilirim? Parka oynasinlar ben yuruyus yapiym desem asla o kalabaliga birakamam olmuyo yani 1 tane cocuk olsa neyse koyar arabaya yaparim yuruyusumu ama ikisiyle olmuyo
(67 puan) tarafından
İkinci el ikiz bebek arabası düşün derim, büyük rahatlık. Dışarı çıktığında ikiside uyuyakalırsa yerleri hazır mesala. Hem sanada rahatlık olur
0 oy
(3,577 puan) tarafından
Kendin için zayıfla kilonda ne var demicem çünkü kilolusun boyun kaç olursa olsun kilosun birşeyler yemek istediğinde salatalık ye birşeyler içmek istediğine tarçınlı limonlu su iç illa ağzım durmuyor diyorsan bir göbek marulu yikangelio gidip onu ye ama abur cubur yeme yoksa daha da kilo alacaksin
(2 puan) tarafından
Inan ben bile şaşırıyorum kendime ya kendiimden utaniyoruum resmen yesil cay zayiflama caylari kahveler vs denemedigim kalmadi abur cuburu da asla birakamiyorum ki sinir  koyuyorum almiyorum eve esime de diyorum alma diye sonra dayanamayip gidip aliyorum
(3,577 puan) tarafından
Evde durma kendine su hazirla çık disriya yürü koş sıkıntıdan yiyorsun bence sen
(2 puan) tarafından
Ah iste firsatim olsa belkide zayiflamistm. Biri 2 digeri 1 yasinda bebisler var yani onlari degil yuruyus yapmak kapi onune dahi ciktigimizda cebellesiyorum
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Kanlarına bakıt önce canım
(2 puan) tarafından
Bi ara diyetisyen istemisti de tum degerlerim cok düşük ya tekrae gidixem randevu aldim bi turlu yukselmiyo
(7,768 puan) tarafından
Canım kilo vermekten önce değerlerine baktır belli ki sorun vr kendini üzme önce aağlık sonra kilo ver sağlık sorunun varsa veremezsin Zaten
0 oy
(415 puan) tarafından
Yaşadığın bi sıkıntı stres varsa psikolojik bir açlığı yemek yiyerek bastırıyor olabilir misin acaba? Ya da kan değerlerinde sıkıntı olabilir  bir baktır istersen. Diyet yapsamda veremem fikrini kafandan çıkar bence ben hiç spor yapmadan 13 kilo vermiştim yani isteyince oluyor ama tabi senin önce bu isteksizliliğinin sebebini bulman lazım .. 
(2 puan) tarafından
Stres olmaz mi ne sen sor ne ben soyliym. Boyle hic tanimadigim birine beni elestirmeden yargilamadan kesmeden dinleyevek birine icimi dokmeye o kadar ihtiyacim varki. Son 1 senedir bitmis durumdayim zaten. Psikolog arastiriyodum gitmek icin. Bunu düşünmedim degil aslinda acaba stresten mi yiyorum diye cnku oncesinde boyoe degildim ben bile kendime sasiriyorum
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Masallah diyeyim. Bu kadar seyi bi gunde yersen veremezsin. Oncelikle bu tarz seyleri evde bulundurma. Evde olursa aklin hep onlara gider yemek istersin. 

86 kilo az degil baya baya fazla. Boyun 1.75-1.80 degilse tabi. 

Ben 60 kiloyum 55 olmam lazim. Suan kendimi cok sisman sekilsiz hissediyorum. Hic kiyafetim yakismiyo. 63 tum 3 kg verdim. Suan durdu vermem. Bayram sonrasi daha cok dikkat edecegim. 

Hic bisey yapamiyosan aralikli oruc yap saat 5 ten sonra bisey yeme. Abuc cuburlari eve sokma. İlla biseyler yiyecegim diyosan ortaya meyve sebze koy onlari ye. 

Yuruyus yapmaya calis, cocuklarim kucuk demissin. Yuruyus yapamiyosan da leslie yap aksamlari cocuklar uyuyinca 30 dk en azindan. 

Bi de kendine bi ugras bul muhtemel can sıkıntisindan bos kaldikca yemek yiyosun. 
(2 puan) tarafından
Cocuuklarla o kadar yogun geciyo ki inanmazsin hep ayaktayim yuruyuse gidemiyorum evet ama esim izinliyken gidiyoruz o cocuklara bakiyo ben yuruyorm haftada 1 kez tabii o da. Eve almak istemiyorum kendiimi tutuyorum falan ama sonunda yine aliyorum ya cok tuhaf ben kendiimizi taniyamiyorum resmen durduramamak cok garip grliyo
0 oy
tarafından
Çok iyi anlıyorum seni. Hamilelikten önce hiç abur cubur yemezdim hayatım boyunca da fittim. Doğum sonrası sadece bebeğin kilosunu verdim. Emzirirken veririm sandım ama almaya devam ediyorum. Sebebi de abur cubur ve dışardan yemek. İlk zamanlar yemek yapmaya fazla vaktim olmuyodu diye dadandım bunlara. Şimdi istesem de bırakamaz oldum. Evime girmeyen çikolata cips vs için ayrı dolap yaptım resmen. Bu işin tek çözümü irade. Kaç kez denesem de aynı senin gibi başaramadım. En son dün sinirlendim halime egzersiz uygulaması indirip spor yaptım bebeğim de yanımdaydı. Baktım iyice hamlamışım daha çok sinirlendim, artık abur cubur olarak sadece çikolata yiyeceğim o da çok kısıtlı. Bayram bitince onu da bırakcam.

Bide neden yediğini bul. Benim nedenim hayatımda zevk alacak hiçbir şeyin kalmamasıydı. Bebekten sonra sigara bitti kahve bitti uyku bitti kıçı kırık TV programlarını bile izleyemez oldum sadece bebek bakıyorum eşimle başbaşa kalamaz bir şey paylaşamaz olduk her şeyimiz bebek oldu haliyle. Hepsine değer orası ayrı ama yavaştan toparlamak lazım böyle nereye kadar. 2 ay sonra kuzenimin düğünü var akrabalara bak bak ggc de doğum kilolarını verememiş diye konuşturtmicam :))
(2 puan) tarafından
Birisi 2 digeri 1 yasinda bebislerimin ve hamileyken zayifliyorum dogum sonrasi kilo aliyorum bu sefer veremedim bide ustune katlandi cok fzla aldim. Ama yani psikologa gitmeyi dusunuyorum gercekten yememin altindaki sebep ne ben anlam veremiyorum ki. Ilk kez boyle oldu hic boyle degildim aklim almiyo resmen. Son 1 senedir stres hic bitmiyo sorunlar yasandi ve 1 senedir boyleyim zaten
0 oy
(213 puan) tarafından
Ben de 70 kiloyum ve aşırı takıyorum çünkü hiç mutlu değilim bu halimden. Kendi ideal.kilom 55 olduğu için bu kiloyu kendime asla yakıştıramıyorum. İnşallah veririz ben ikinci çocuktan sknra vermekte zorlanıyorm ama spora gidicem ve diyetisyene. Yoksa kendim yapamıyorum bir iki gün dikkat ediyorum sonra yine abur cubur gece yemeler yürüyüş yapardım önceden şimdi ona da fırsatım yok. En iyisi diyetisyen ve spor başka yolu yok
(2 puan) tarafından
Diyetisyene gittim kac kez ama yarida biraktim yuruyusu zaten yapamiyorum haftada 1 kez anca cikiyorum oda esim cocuklara bakiyo izinki olunca. Onun dışında spor salonu veya yuruyus yapma firsatim olmuyo malesef
0 oy
(67 puan) tarafından
Eveeettt :) Bu son dönemdeki ben :D Şimdi şöyleki her zaman istediğim anda kilo verme gibi bir özelliğim vardı üçüncü çocuğuma kadar. İradeliydim, vercem dersem veriyordum bir haftada falan filan. Bu son 3 aydır bende senin gibiyim. Hep yiyecek düşünüyorum. Kilo vermem lazım psikolojisine girince normalde yediğimin 3 katını yerken buluyorum kendimi. Yesemde doymuyorum resmen gözüm aç. Bu bende ne zaman başladı biliyor musun? Dedim ki bir ara kendime. Bende bundan sonra evimin düzenini oturtayım. Evi temizledikten sonra alıyım kahvemi çikolatamı abur cuburumu, keyif yapayım. Biri 2.5 diğeri 1.5 yaşında iki çocuğum var. Anca anca temizlik ve uyku düzenini oturtabiliyorum. Neyse eve abur cubur aldıkça aklım hep onlarda kaldı. Gittim yedi geldim yedim. Bu arada temizlik düzeni işide olmadı. Yine düzene sokamadım saatleri. Gittim geldim abur cubur yedim, yemek yedim. Allah seni inandırsın şuan bunu yazarken ağzıma kadar tokum fakat öğlen yediğim 1 tam ekmek tost bana yetmemişti, içimden biraz daha ye diye geçiyordu. Niye yemedim diye hala gözümün önünden gitmiyor. Sonra fark ettim ki ne zaman canım yemek istese, evde genelde hurma olur. Bir iki tane hurma atıyorum ağzıma, yaklaşık bir saat tekrar yemek aramıyorum. Bu sanırım şeker hastalığının başlangıcı, ben ölç girmeyi düşünüyorum, sende bir baktır istersen. Dün olay store'dan 30 günde egzersiz diye bir uygulama indirdim. Günlük plandaki hareketleri yaptım, kolay geldi birde yüksek programdakini yaptım. Sabahtan beri karın bölgem ve kalça bölgem her hareketimde sızım sızım sızlıyor. Yemen'de dikkat edersem bu uygulama ile yarayacak gibi ya bakalım. İstersen senle yarışabiliriz. Bende tartı var. Bir haftada en fazla kim kilo verecek diye, her gün aynı saatte post açar birbirimize cevap yazarız. Belki diğerlerine de öncülük ederiz :) 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Kimse 86 kiloda ne var demez boy kaç bilmem ama obez sınıfındasın bende öyleydim 3 haftadır diyetteyim 6 kilo verdim bile aralıklı oruç yap ve irade sahip çık hepsi bu açta yatsam mutluyum valla yürüyüş mutlaka yap
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ablam 82 83  kilodan 60 kiloya indi.öyle istah kapatan kahveyle cayla olmaz..yiuruyus yap ve diyetisyene git .zaten bi kac gun zorlanirsin kilo vermeye baslayinca sen yemek istemiceksin.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 94 göst.
28 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Leylaaa12 (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 199 göst.
22 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melis87 (151 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 135 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Beratinannesi (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 104 göst.
5 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hersey-nasip (368 puan) tarafından soruldu

379,206 soru

11,351,497 cevap

34,822 kullanıcı

...