0 oy
140 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hamileyken beyninde su vardı o zaman çok korkmuştum Allah izin verirse sağ salim doğarsa bir sıkıntı kalmazsa kurban keseceğim inşallah demiştim simdide keseceğiz inşallah ama biz yiyemiyor musuz adak mu oluyor bu nasıl oluyor bilen var mı 

12 Cevaplar

0 oy
(2,679 puan) tarafından
Evet adak oluyor. Güvendiğiniz bir yere parasını verip kestirebilirsiniz
tarafından
Biz yigemiyoruz demi dağıtacağız
(2,679 puan) tarafından
Ya bunu tam bilmiyorum niyetlenirken dağıtacağız diye niyetlendiyseniz yiyemezsiniz. Adak olup yiyen de var
(124 puan) tarafından
Adak yenmez, kan bağı olan kardeş vs. de yiyemez.
-Reklam-
0 oy
(91 puan) tarafından
Evet adak olur ve doğru adak kurbanından siz yiyemezsiniz. Eğer bayramda keseceğiniz kurbandan bahsediyorsan o ayrı adak ayrı kesilmeli ikisi bir niyete olmaz.
tarafından
Yok canım ayrı zaten kurbanla alakalı değil o yüzden bugün kesiyoruz yarın kine karışmasın diyr
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Adak oluyor canım.adak kurban bayrami vaktinde kesilmez .tabi haşa allah onun adak mi kurban mi olduğunu tabi ki bilir ama uygun olmaz derler eskiler.bir de bizde bu tür adaktan ana baba yemez bizde
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Canım Bildiğim kadarıyla Adak olunca durumu olmayan alamayan 7 kapıya dağıtman gerektiği ve o etten bir parça dahi evine sokmaman gerektiğini biliyorum Doğrudur yanlıştır bilmiyorum Benim babaannem Anneannem hep öyle yapar Ben öyle gördüm öyle biliyorum yanlışım da olabilir emin değilim Ama Adak olduğu için o etten bir parça bile evine sokamıyorsun günah diyorlar
0 oy
(62 puan) tarafından
Adak oluyor kuzum siz yiyemiyorsunuz
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Adak eve girmemeli ben o şekilde kesip direk dagitmistim. Kendin yiyemiyorsun. 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Evet adak oluyo siz yiyemiyosunuz
0 oy
(710 puan) tarafından
Böyle ciddi meseleleri kimin kim olduğu belli olmayan sohbet yerlerine yazmak yerine alo 190 fetva hattını arayıp vaiz ve vaizelerden net bilgi almanızı tavsiye ederim. 
0 oy
(497 puan) tarafından
Adak oluyor.  Nacizane fikrim afrikada kurban kesiyorlar oradaki insanlara dağıtıyorlar ( müslüman yerlere) biz gönderdik fotoğraflı videolu ispatta atiyolar guveneceginiz biri yoksa oraya da gonderebilirsiniz
0 oy
(6,345 puan) tarafından
Kurban farklı siz başka zamanda bir koyun alıp kesin 
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Evet canım adak oluyor adak eti eve girmez ama emin olmamakla birlikte şöyle birşey duydum aldığın payın parasını bırini verirsen oluyomus ama gene hocaya danış 
0 oy
(4,251 puan) tarafından
Yarin bayramda kesecegin normal kurban niyetineyse yiyebilirsin ama adaksa yenmiyir. Benimde oglum yogunbakimda kalmisti 25 sarilik degeerle kani degiati hayati risk vardi engel kalma durumu vardi esim adak adamis. Adaklik kurban verdi 4 aylik oldugunda vakit bulanildik kestirdik. Hem kizima hem oglana akikalari da kestirmis.  Oglanin sunnet zamani da ikinci akikalari kesmeyi dusunuyorum hem sunnette dagitirim kavurma

Yaptririm

Hemde akikalari kesilmis olur akikalar yeniyor

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 284 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nur343746 (563 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde filizzz (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
2 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir343434 (1 puan) tarafından soruldu