0 oy
193 göst.
Aile kategorisinde (169 puan) tarafından
Bu normalmi şmdi acilde geldim cocugum halsiz uyuamiyir gözleri kapaniyor

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ilık suyla duş aldır soğuk olmasın normal her zaman ki bonya suyuyla yaptır güzelce kurula ıslak kalmasın sonra ateş düşürücü surupunu içir uyut terler teriyle atar hastalığı ben hep böyle yaparım erinme ama yap bunu sonra bana dua edersin
(169 puan) tarafından
Tşk edrim denicem
tarafından
Dene kesin çözüm ama sakin kalbende İlk ateşi çıkınca ne yapacağımı bilememistim artık böyle yapıyorum geçiyor
(169 puan) tarafından
Bir handa siçriyor kokiyor gibi atliyo
tarafından
Ateş den oluyor cnm sakın kal yerse birşeyler yedir fazla zorlama dediğim gibi duş aldır saguk olmasın su şurup içir uyut güven bana
(169 puan) tarafından
Tmm tsk ederm
-Reklam-
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Acilde bişey yapmalar mı 

Üstünü çıkart soğuk su icirt koltuk altını yüzünü yıka 
(169 puan) tarafından
Sirtina balti klamer ventolin doven yazdi göndedid veridm ilacini 2 saat oluyor yine ayni cocikk siçriyor birde
(8 puan) tarafından
Soy çocuğu çırılçıplak kalsın ateşi düşer uyusun dokunma bir şey olmaz korkma
(6,512 puan) tarafından
Aynen üstünü başını çıkart dediklerimi yap ilaçlarını ver korkma birazdan düşer
(169 puan) tarafından
Tmmmmm
0 oy
(713 puan) tarafından
Ağrı kesici dolven varsa onu ver daha etkili o. Bide çoraplarını limonsuyu ile ıslatıp giydir
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Canım gayet normal uyursa toparlar zaten ilacını falan verdiysen üzerini ince tut olmadı eklem yerlerine ılık bez koy ayak altına limon surebilirsin ve ya sarımsaklı yağ ama kaç yaşında bilmiyom.cok.kucukse yapma sadece ılık bez koy
(169 puan) tarafından
Benimki de duş alinca ne kdr ilik yapsamda dga cok cikikyor düşecegine
(4,430 puan) tarafından
Enfeksiyon varsa ondan olur vücut soguyor sonra birden ısınıyor ama yine etki eder yani ateş dusurulerini dönüşümlü kullan inatçı ateş ise birde dediklermi mutlaka dene sarımsaklı yağı hemen yapamazsın ama limon çabuk olur kes ortadan tuza batır ocakta ısıt onu tuz erimeye başladı mı sık suyunu sur ayaklarına çorap giydiriyomuslar ama ben yakar diye sürüyorum etki ediyor gerçekten çok geçmiş olsun
(4,430 puan) tarafından
Canım nasıl oldu minik
(169 puan) tarafından
Iyi şuhan teşekkür ederim sordugunuz için gerçekten ikinciye iyiki gitmisim açile 39 oldu allahtan kaynatamda araba vardi hizla getirid düşürttüler orada sonra geldi sbha byseyi kalmadi şükür
(4,430 puan) tarafından
Çok şükür canım gelmiş geçmiş olsun inşallah
0 oy
(330 puan) tarafından
Çocuk kaç kilo? Belki dozunuaz verdiniz 
(169 puan) tarafından
Işte sırtına bakmakla anlamiş enfeksiyonu saniye içinde cikip gönderdi
(330 puan) tarafından
Sırtını dinleyince anlaşılır genelde pratisyen mi uzman mı baktı
(330 puan) tarafından
Dolveni verin o zaman 6 saatte bir 4.5 CC inşallah düşer, ılık duş da aldırın çok iyi gelir
(169 puan) tarafından
2 3 saat oluyor geldim acilden birsy yapmadi sirtini dinledi klamer ventolin doven yaxip göndedi veridm gcmedi
(330 puan) tarafından
Susuz kalmış olabilir ondan da düşmemiş olabilir beslemeye çok dikkat edin
0 oy
(439 puan) tarafından
Ateşliyken öyle olması normal. Hiç endişen etmeyin orda kontrol altına alırlar. Normale döner inşallah. Çok geçmiş olsun
0 oy
(134 puan) tarafından
İlk 3 gün ates yükselir iner hiç korkma 3 günün sonunda düşüşe gecer sen takip et 
0 oy
(590 puan) tarafından
Covid olduğunda da bikac gün öncede ateşledi çorekotu yagi ile gargara fırçası ile ağzını gargara yaptık.ikisindede günlerce ateşi düşmeyen çocuğun bidaha ateşi çıkmadı bıçak gibi kesti attı ateşi.. covid olduğunda daha yaşına bile girmemisti
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Ateş uyku yapar canım ama uyurken daha hızlı yükselir o yuzden alnina ve eklem yerlerine ilik bez uygulaması yap ateşini kontrol altında tut cok yükselirse de ilacını ver ve aynı zamanda ılık duş aldır her ikisi birarada en etkili şekilde düşürüyor ateşi birde üstü ince ya da ciplak bile olsa ayağında çorabı olsun geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Dolven ve calpolu dönüşümlü verin. Mesela sabah dolven öğlene calpol. Bizim anında kesilmişti 
0 oy
(48,695 puan) tarafından
normal degil enfeksiyon olabilir bilir idrarinda bogazna baksinlar gecmis olsun 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 81 göst.
28 Haziran 2023 Aile kategorisinde Aysenur5561 (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 101 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 177 göst.
0 oy
6 cevap 243 göst.
11 Şubat 2023 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,683 puan) tarafından soruldu