0 oy
121 göst.
Diğer kategorisinde (77 puan) tarafından
Eşimle 11 yıllık bir birlikteliğimiz var 7 yıldır evliyiz.. 1 tane oğlum var 4.5 yaşında şimdi ikinci oğluma hamileyim 38 haftalık.. Rabbim ikisinede sağlık versin .. Tahmin edersiniz ki 11 sene kolay geçmedi hepimizin ayrı ayrı imtihanlari var acısıyla tatlısıyla anlatsam yazsam roman olacak derecede zamanlardan geçerek gelebildik buralara kadar .. Şu anda kendi evim kendi düzenim maddi olarak çok rahat olmasakta şükür kimseye muhtac değiliz ayda 1 de olsa gezmemiz var yememiz içmemiz kişisel ihtiyaçlarımız şükür rahat .. Ama işte insanoğluyuz ya nankörlük mü oluyor yada geçmiş yıllarda yaşanmış acıların vermiş olduğu bir heves kırıklığı yorgunluk mu diyeyim bilemiyorum bazen 4.5 yaşındaki oğlum dogacak olan bebegim hatta kendim bile kendime ağır geliyorum.. tahammül sabır seviyem öyle alt sınırlarda ki .. Çok dengesiz bir ruh haline sahibim günüm günümü hatta bazen saatim saatimi tutmuyor ve bu durum beni çok yıpratıyor.. Yerli yersiz kuruntularim değişken ruh halim kafamın içinde dönüp duran düşüncelerim ve yaşadığım bazı olayları içimden atamamak etkisinden kurtulamamak bana öyle çok zarar veriyor ki .. Bir an önce bu piskolijiden kurtulup hem kendime hem çocuklarıma faydalı bi anne haline gelmek istesem de çok kısıtlı zamanlarda bunu başarabiliyorum aslında cok güçlü dirayetli kafasına koyduğunu yapan inatçı mücadeleci bir kadındım ama son 1 senede bu özelliklerimi yitirdiğimi hissediyorum .. Siz ne durumdasınız kızlar var mı benim gibi olupta başa çıkabilen bi çözüm bulabilen ?

2 Cevaplar

0 oy
(1,465 puan) tarafından
Hamileliğin verdiği ruh hali sende ki cnm birde son zamanlarındasın çok normal hepimizin değişik değişik halleri olmuştur kimi ortada sebep yokkken pireyi deve yapar kimi durduk yere ağlar gülünecek şeylere kimide duygusuz oluyor işte doğumdan sonra lohusalıktan sonra geçer inşallah Allahın izniyle cnm
(77 puan) tarafından
InsaAllah geçer .. böyle kalacak diye çok korkuyorum çünkü bütün heyecanımı yasama sevincimi gücümü alıyor elimden ..
(1,465 puan) tarafından
Ne geçmiyor ki geçer Allahın izniyle cnm merak etme bebeğini hayırlısıyla sağlıklı al kucağına lohusalığınıda atlat bak hiç bir şeyden eser kalmıyor
(77 puan) tarafından
Aynen öyle canım haklısın arkama dönüp baktığımda neler yaşamışım neler geçmiş diyorum ama bazı şeyler geçerken geçip giderken insanın benliğinden çok şey alıp götürüyor.. insan bittim dediği yerde Allah yeni bi umut gönderiyor işte
(1,465 puan) tarafından
Şüphesiz tabiki kuzum bnde arkama dönüp baktığımda neler yaşanmış neler atlatmışım neler bitmiş geçiyor bitiyor her şey zamanla rabbim altından kalkamayacağımız yük vermez bize taşıyabiliyoruz ki her birimiz bişeylerle imtihan ediliyoruz bu da geçer elbet bn neler yaşamadım ki hamileliğimde lohusalığınıda çocuklarımı büyütene kadar daha oğlum 2 yaşında ama şükür 2 sene nasıl geçti anlamadım bile kızım da 7 yaşında aynen oda o şekilde su gibi geçti zaman bn çocuklarımı doğurana kadar eşimle görümcelerimle çok imtihan oldum anneliğime insanlığıma namusuma görümcelerimin şiddetine hakaretlerine bile maruz kaldım eşim kaç kez bna şiddet uyguladı ailesi yüzünden şimdi dönüp bakıyorum hepsi geride kaldı ama tabiki canımı yakanlarla arama aşılması zor mesafeler koydum çünkü yaşattıklarına tahammülüm kalmadı dönüp baktığımda çok şey yaşamışım ama hepsini kendim kimseden destek almadan atlattım çünkü beni ayakta tutan bana güç veren evlatlarımdı rabbim evlatlarımla imtihan etmesin yeterki hepsi aşılır geçer ama evlatla imtihan insanın en zayıf noktası
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Hormanlar bizi alt üst ediyor bacım günün yorgunluğu geçmişin yılgınlıgi derken çoğu kadın aynı durumlsri.yasiyor zaman zaman geçici seyler üzme kendini
(77 puan) tarafından
Alt üst etmek ne kelime öyle zorluyor ki aklımdan türlü türlü şeyler geçiyor.. Bazen uyandığım zamanlarda sanki bütün yüklerimden kurtulmuş bi kuş kadar hafif hissediyorum kimi zamanda yataktan haftalarca çıkmak istemeyecek kadar güçsüz oluyorum .. inşaAllah lohusaliktan sonra geçer..
(4,430 puan) tarafından
Aha işte aynı ben de öyleyim geçer bacım geçer dert. Etme kadını ne yikabilmis
(77 puan) tarafından
Aynen öyle biz kadınlara Allah çok başka bir dayanma mücadele gücü vermiş çok şükür :)
(4,430 puan) tarafından
Öyle canım benim kesinlikle:)

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 240 göst.
0 oy
17 cevap 169 göst.
16 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Prens-prenses annesi (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 94 göst.

379,604 soru

11,363,748 cevap

34,840 kullanıcı

...