+1 oy
300 göst.
Aile kategorisinde (493 puan) tarafından
Kizlar çok moralim bozuk bana ve çocuğuma yapılan haksızlığı kaldıramıyorum eski kocam ne çocukla ilgileniyor ne bayram harçlığı falan gönderiyor onlar aile oldular gününü gün ediyorlar biz evden dışarı çıkamıyoruz parasızlıktan Allaha havale ediyorum sizin boşanan arkadaslar eski eşiniz çocukla ilgileniyormu bu benim eski koca hiç ilgilenmiyor kucağına alipta sevmedi bile 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nafaka almıyor musun 
(2,092 puan) tarafından
Yetimde değilim baktim öyle bisey bulamadım:D
(2,092 puan) tarafından
Daha önce de bahsettiğimiz gibi eşi ölen kadınlar ya da erkekler; sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına dul maaşı almak için başvurabiliyorlar. Kişilerin dul maaşı alabilmeleri için eşleriyle resmi nikahlı evli olmaları gerekiyor. Eşinden boşanan erkek ya da kadınlara ise dul maaşı bağlanmıyor.
Böyle yazıyor
tarafından
Hayır öyle birsey yok kaynanam eşinden boşandı eşi sağ başka biriyle evli kaynanam şuan dulluk maaşı alıyor
(2,092 puan) tarafından
Umarım vardır nerden nasıl başvurmuş öğrenebilir misiniz
tarafından
Tam bilmiyorum ki eşimle aram yok sorayım sen araştır sosyal hizmetlerini ara belediyeye git yardım için anlat halini belki olur gerçekten oluyor kaynanam yeni boşandı oğlu boşanma kağıdını alıp gitmiş yardım başvurmuş hemen onaylanmistı
-Reklam-
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Sali günü bizimde mahkeme evde değilim uzun süredir annemlerde kaç gün kalırdık sıkıntı olmazdı lafta hep seviyor işte ayrilincada değere bindi arada geliyor çıkiıyoruz sırf çocuğuma değişiklik olsun diye bu bayramda anasına gittik benimkinin doğduğundan beri parası geçmez lafta sever işte kendine bile hayri yok gerçi sigarasi olsun yeter öyle tuhaf bi adam. Allah yardim etsin.. inşallah daha iyi insanlar çıkar karsimiza
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Nafaka davasını yenileyip daha fazla alabilirsin diye biliyorum. 
(493 puan) tarafından
Bayram sonu açacağız avukatla öyle konuştuk 1 yıl olmadan dava açılmıyor dedi 1 yıl yeni oldu
0 oy
(1,282 puan) tarafından
Çalışmıyor musun sadece nafakayla gecinemezsin 
(2,798 puan) tarafından
Canım çocuğu küçük anne çocuğu daha
(1,282 puan) tarafından
Olabilir benim arkadaşım 2 aylıkken bakimevine bırakıp işe gidiyordu mecbura kaldı mı insan yapacak herşeyi
(465 puan) tarafından
Oda istemez mi herşeyi yapmayı belki olduğu bölgede yok öyle birşey yada başka birşey
(1,282 puan) tarafından
İşte o yüzden sordum çalışıyor musun diye
0 oy
(119,359 puan) tarafından
nafaka vermiyomu sanada bebegede
(493 puan) tarafından
1750 tl veriyor ama zaten geliri çok yüksek sadece eski karısından olan çocuklarına ve torunlarına yediriyor gezdiriyor benim çocuğumla hiç ilgilenmiyor bir kıyafet şort tişört dünya para bayramlık al dedim cvp vermedi harçlık gönder efeye dedim cvp vermedi nafakayi erken gönder dedim cvp vermedi Allaha havale ettim ne biçim insan bu ya
(3,086 puan) tarafından
Torunu derken kaç yaşında ki
(493 puan) tarafından
53 yaşında cnm bende 42 yasindayim
0 oy
(465 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzum güzel Allah'ım tez vakitte hayırlı kapılar açar inşallah 
(493 puan) tarafından
İnşallah canım amin diyorum keşke bunun gibi biriyle evlenmeseydim ne biçim biri onun günlük benzin parası 1500 tl bize vermiyor ama
0 oy
(5,358 puan) tarafından
Komşum var boşanmış . Hiç ilgilenmiyor sormuyor çocuğu diyor bazı adamlar maalesef  insan değil. Bide o nafaka almıyor ölmuş babasının emekli maaşını alıyor öyle geçiniyor 
(493 puan) tarafından
Cocuk için nafaka alınmalı çünkü hak var tek basinami dünyaya getirdi cocugu

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 346 göst.
21 Mart 2024 Aile kategorisinde 1prensesannessiii (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 175 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 107 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Mrvcckg (115 puan) tarafından soruldu