0 oy
99 göst.
Diğer kategorisinde (5,880 puan) tarafından
İsyan etmek istemiyorum. Her denileni yapmaya çalışıyorum. Ayaklarım o kadar çok şiş ki. Çok şükür tansiyon veya protein kaçağı yok ama ayaklarimin sızlamasından uyuyamaz oldum. Resmen bastırınca iki cm çöküyor etim. Şu saat olmuş gözümden uyku akıyor, uyuyamıyorum. Sabahları dayak yemiş gibi uyanıyorum. Göz kapaklarıma kadar şiş oluyor. Nerdeyse her gebe aşağı yukarı benimle aynı durumda. Psikolojik olarak zorlanıyorum artık. Daha 34 haftalık gebeyim, vaktim de var. Hava da çok sıcak. Ne yapacağımı şaşırdım artık 

10 Cevaplar

0 oy
(2,728 puan) tarafından
Canım az kalmış doğuma . Niye kendini strese sokuyorsun zaten doğumdan sonra hepsi pıssss diye inecek 
(5,880 puan) tarafından
Hava aşırı sıcak, ayaklarım yanıyor ve çok şiş. Dayak yemiş gibi uyanıyorum. Yoruldum biraz, belki ondan. Zaman geçmiyormuş gibi geliyir
(2,728 puan) tarafından
Canım soğuk suya tut ayaklarini
-Reklam-
0 oy
(284 puan) tarafından
Bende öyle sismistim baya bı doğumdan sonra  birkac güne gitti 18 kilo almıştım hatta 2 haftaya kalmadı 12 kg su gitti.
(5,880 puan) tarafından
Ay inşallah bende de gider. Şu an bende 18 kilodayım. İnşallah daha da almam
(284 puan) tarafından
Gider canım dert etme
0 oy
(342 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bu sıcaklarda çok zor oluyor canım ayaklarını suya köy bı yarım saat kadar belki iyi gelir uyuyacağın zaman yap baya dizlerine kadar koy... Birde insta da gebe okulu eğitmeni Rahime boynar var onun sayfasında ayak egzersizleri var oraya da bakabilirsin bulamazsan mesaj at postu tekrardan paylaşıyor... Çok geçmiş olsun Allah'ım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 
(5,880 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bakacağım
0 oy
(8,860 puan) tarafından
Çoğu gitmiş azı kalmış canım az daha sabır. Doğum yaptığın anda o ödem fıs diye iniyo. Ben normalde 37 numara giyerdim İlk gebeligimde doğuma 40 numara terlikle gittim düşün sjsjjs doğum yaptım odaya çıktık. Ayaklarıma bir baktım incecik olmuşlardı. Bir hoşuma gitmişti o zaman sjsjjsjs. sabır sadece birazcık 
(5,880 puan) tarafından
Bazen iğne batirsam top gibi iner mi diye düşünüyorum:)) herkes aynı şeyi söylüyor valla iner hemen diye inşallah öyle olue
0 oy
(3,577 puan) tarafından
Ay benimde öyleydi yürüyüş yapardım su içerdim hiç faydası olmazdı doğuma az kalmış sabretmekten başka çaresi yok 
(5,880 puan) tarafından
Mecbur sabredecem. Gece artık uyku tutmayınca kendi kendime bir isyan ettim
0 oy
tarafından
Soğuk suyun içinde beklet ayaklarını
(5,880 puan) tarafından
Soğuk su olmasa zaten hiç dayanamam herhalde
tarafından
Benimde hep ödemliydi doğumdan sonrada ayaklarım çok ödem olmuştu
(5,880 puan) tarafından
Resmen başkasının ayaklarını takmışlar sanki bana, bir de kötü duruyor. Hiçbir şey olmadığından terlik giyiyorum, o kadar kötü görünüyor ki
0 oy
(1,164 puan) tarafından
Benim de gebeliklerim de son 6 hafta birden şişiyorum. Hatta son gebeliğimde son ay kaşık çatal tutamıyordum sinir sıkışması gibi birşeydi sanırım. Düzenli dr kontrolüne de gidiyordum ama , lohusalıkta geçiyor gidiyor hepsi. 4 sene geçti üstünden şimdi düşününce . Belli bi sebebi yoksa stres yapmayın her şeye rağmen tadını çıkarın. Sağlıkla kavuşun inşallah bebişinize
(5,880 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Bende öyle oluyorum ve hiç tuzlu şeyler yememe rağmen çok ödem topluyorum ayrıca şimdi yine hamileyim bu hamileliğimde daha erken şişmeye başladı ne yapacam bilmiyorum 
(5,880 puan) tarafından
Allah size de kolaylık versin
(1,189 puan) tarafından
Amin cnm Allah razı olsun
0 oy
(486 puan) tarafından
Daha doğumdan sonra 10 gün  kadar ancak gidiyor ödem bende öyle oldu doğum yaptım ödem duruyordu 
(5,880 puan) tarafından
İnşallah çabuk geçer
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bende aynı dönemde dogurt beni diye doktora yalvariyordum. 
(5,880 puan) tarafından
Haftaya kontrolüm var, öyle demekten korkmuyor değilim:))
(1,737 puan) tarafından
İlk çocuğumu 41 hafta taşıdım 3 700 doğdu 2. çocuğu mu 35 hafta taşıdım 3.600 doğdu mesele uzun taşımak değilmiş onu anladim :)))
(5,880 puan) tarafından
35 te maşallah iyi doğmuş 40i beklememis, 40ı beklese kaç olurdu acaba :)
(1,737 puan) tarafından
Preklamsi sebebiyle erken doğdu canım yoksa 4 ü geçerdi. :(( Sezeryanla zor oluyor kilolu bebek bakmak

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
23 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mdemr (284 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 76 göst.
31 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 192 göst.
0 oy
2 cevap 81 göst.
22 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Enesin_annesi123 (230 puan) tarafından soruldu

379,154 soru

11,349,614 cevap

34,814 kullanıcı

...